צליל וטורי. תיקח את פ"ת לפליאוף?


על נשים: 3 קבוצות מחפשות פלייאוף
ספסל ,21/01/2018

רעננה, רמלה ופ"ת חייבות ניצחון כדי להישאר בתמונת הפליאוף, כשגם התוצאה של רמה"ש יכולה להשפיע על זהות העולה האחרונה. מחר רמלה ופ"ת ראש בראש, רעננה מארחת את חולון, רמה"ש יוצאת לרמת חן, בני יהודה באשדוד והרצליה מול ראשל"צ.

משחקי המחזור ה-18:

הפועל פ"ת רוני - אליצור רמלה (17:45, היכל הספורט אמסטרדם, פ"ת)
רמלה שהיתה במאבקי הצמרת חשבה להתחזק בשינויי הזרות. הן אמנם הביאו זרות עם שמות גדולים הרבה יותר, אבל מאז זה לא מתחבר להן והקבוצה נקלעה לרצף הפסדים שסיבך אותן מאוד וגם המקום בפלייאוף העליון נמצא בסכנה.

בפתח תקווה הרגישו שעשו את שלהן עם ההישארות בליגה ושחררו את בריטני סייקס, אבל הסתבר שלקבוצה כמו פ"ת ג'ני סימס ששוחררה מרמלה היא אופציה לא פחות טובה. פתח תקווה המשיכה את העונה הטובה שלה עם 2 ניצחונות מ-4 משחקים מאז שסימס הגיעה.

מחכה לנו משחק שקול, כשאלי רבי חוזר לראשונה לאולם בו אימן בעונה שעברה. אבל רמלה עם הקהל שלה חייבת לצאת עם הניצחון והכרטיס לפלייאוף העליון בלי להזדקק ל"עזרה" מאף אחת.


מכבי רעננה - אליצור חולון (17:45, תיכון אביב, רעננה)
חולון ממשיכה להוביל את הטבלה, אבל בלא מעט דקות גם נראית פגיעה. בתחילת העונה רעננה הראתה שהיא יודעת לנצל פגיעות של היריבות ועם האנרגיות של השחקניות שלה להשיג ניצחונות. אבל בשבועות האחרונים גם אנרגיות אין ברעננה וזו הסיבה שתתקשה להשיג את הניצחון נגד חולון ומי שהייתה בצמרת רוב שלבי הליגה תסיים ככל הנראה מחוץ לפלייאוף העליון.


מכבי רמת חן - א.ס. רמה"ש (17:45, זיסמן, רמת גן)
רמת השרון עשתה את שלה. חודש נפלא הוביל את הבנות של נמרוד מיטל לחצי גמר גביע המדינה ולפלייאוף העליון כשכל זה ללא עדן רוטברג הפצועה. רמת השרון אולי לא השיגה ניצחונות גדולים, אבל השיגה נקודות הכרחיות והן כבר במקום הרביעי.

רמת חן גם היא לא מרשימה, מסתבכת מול הקטנות ומפסידה לא מעט, אבל עדיין היא במקום השני בליגה וקרובה להבטיח פיינל פור נוסף. שתי הקבוצות לא ממש צריכות את הניצחון וכבר חושבות על המשחקי שאחרי הפגרה ודווקא בגלל זה צפוי משחק משוחרר ופתוח.


מכבי "בן" בנות אשדוד - בני יהודה (17:45, אולם הקריה, אשדוד)
בני יהודה כבר ניצחה פעם אחת את אשדוד העונה, אבל עד כמה שאשדוד רחוקה מלהרשים ולמרות שכשירותה של טיפני הייז עדיין מוטל בספק, היא ממש לא פייבוריטית. אשדוד שהפסידה במחזור שעבר גם הראתה שתוך דקות יכולה למחוק פיגור 20 נקודות. רגע לפני שמתחיל המאני טיים אשדוד תדע להתאפס ולהשיג ניצחון קל על בני יהודה.


בנות הרצליה - הפועל ראשל"צ (17:45, היובל, הרצליה)
ראשון לציון בתקופה טובה יותר. להרצליה למעשה אין על מה לשחק יותר העונה, אבל יש להן ישראליות בכושר מצוין שירצו להוכיח למאמן הנבחרת הלאומית שייקח אותן בחשבון לקראת פברואר.

ראשון לציון אמנם עשו צעד גדול בניצחון על אשדוד, אבל חשוב לזכור שגם בני יהודה ניצחו את אשדוד כך שהן לא רגועות. מנגד אם ינצחו את הרצליה יהיה להן הרבה מאוד אוויר לקראת שלושת משחקי ההכרעה. אם צריך לנבא, ראשל"צ שצריכה יותר את הניצחון - גם תשיג אותו.


הקבוצות שנלחמות על הפליאוף


אליצור רמלה 8-9
הפועל פ"ת 9-8
מכבי רעננה 9-8

בעצם כולן מסתכלות על מכבי רעננה. אם היא מפסידה, שאר המשחקים לא חשובים (פרט למיקום פנימי), כשלפ"ת יש עליה יתרון במפגשים הפנימיים, כך שרעננה תסיים במקום ה-7 גם אם פ"ת תפסיד. אם רעננה ניצחה, אז -

רמלה ופ"ת בקרב ישיר על המקום בפליאוף. ניצחון של רמלה, היא בפנים, ואז פ"ת בחוץ (ניצחון פחות מרעננה). הפסד, והיא תלויה ברמה"ש. אם רמה"ש ניצחה ורעננה כאמור גם, יש לנו בית משולש בין פ"ת, רמלה ורעננה, לכל אחת 9-9 בניצחונות. במפגשים בינהן, פ"ת רשמה 3 ניצחונות (1 על רמלה ו-2 על רעננה), רעננה רשמה 2 ניצחונות (2 על רמלה), ורמלה עם ניצחון בודד (על פ"ת), כך שהיא תסיים שביעית ומחוץ לפליאוף העליון.

אם גם רעננה ניצחה וגם רמה"ש הפסידה, יש לנו 4 קבוצות עם מאזן 9-9 כ"א. במקרה כזה רמה"ש ראשונה בגלל 4 ניצחונות (2 על רעננה, 2 על פ"ת), פ"ת ורמלה כל אחת עם 3 ניצחונות (פ"ת עם 2 ניצחונות על רעננה ו-1 על רמלה, רמלה עם 2 ניצחונות על רמה"ש ו-1 על פ"ת), ורעננה שוב בחוץ עם 2 ניצחונות בלבד (על רמלה).

* רמה"ש הבטיחה את מקומה בשבוע שעבר, בגלל יחס פנימי עדיף גם במצב של בית מרובע וגם במצב של בית משולש. בני הרצליה איבדה סיכוי להעפיל בשבוע שעבר בגלל יחס פנימי נחות.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();