חדד. יחזיר את המומנטום לצפת? (פרטי)ארצית: מפגשי תחתית בצפון
ספסל ,27/01/2018

עמק חפר מול כרמיאל, כפר יונה מול קרית אונו, כולן חייבות ניצחון בתחתית הצפונית. בקצה השני של הטבלה רמה"ש מארחת את מעלות. בדרום חבל מודיעין תנסה לחזור למקום הראשון מול בת ים, מעלה אדומים במפגש קצוות עם גזר נען, ומבועים מרחבים מול אשקלון.

-- ענר חתואל, אדי מינץ --

צפון

מ.ס. צפת - הפועל נצרת עלית (20:00, אולם פיס ז'בוטינסקי, צפת. בסיבוב הקודם 79:72 לצפת)
דרבי צפוני ומפגש בין השלישית (מאזן 4-8) והשישית (שרואה מאזן של 6-6). המארחת חוזרת לביתה אחרי אחת הסנסציות הגדולות בליגה כשהיא מפסידה בכרמיאל לה זה היה ניצחון בכורה העונה. נצרת לעומתה בתנופה גדולה, מגיעה אחרי 4 ניצחונות רצופים והיא תנסה לגמול למארחת על ההפסד בסיבוב הקודם כשגם ההפרש חשוב. מצד אחד צפת השנה במאזן בייתי מושלם מצד שני היא נמצאת בתקופה פחות טובה אחרי שני הפסדי חוץ בהם קלעה כ-60 נק' בלבד.


הפועל ג'ת - הפועל עכו (20:00, חט"ב אלבירוני, ג'ת. בסיבוב הקודם 70:85 לעכו)

מפגש קצוות בין הרביעית ללפני אחרונה. השנה הגרועה של ג'ת לא מצליחה לתפוס מומנטום חיובי והיא מקבלת את עכו, שפתחה חלש, בכושר מצוין כשהיא מנצחת 5 מתוך שישה משחקיה האחרונים. עכו פייבוריטית ברורה ולמארחת זו תהיה משוכה גבוהה מדי.


ביתר כפר יונה - עירוני 'שיקו' קריית אונו (20:30, אולם איש שלום, כפר יונה. בסיבוב הקודם 73:78 לק. אונו)

הקרב על הזכות לא להיות במבחנים. כפר יונה מהמקום השמיני (מאזן 7-5) מול ק.אונו (מאזן 8-4) מהמקום העשירי (שכרגע מוביל לשם). גם כפר יונה (3 הפסדים רצופים) וגם ק. אונו (4 כאלה) מגיעות למפגש ביניהן עם הרבה רצון לשנות מומנטום. היונות ירצו לגמול לאורחים על ההפסד בסיבוב הקודם. והאורחים? בטח מצטערים שעברו מהמחוז הדרומי לצפוני שלא מאיר להם פנים.


א.ס. רמה"ש - הפועל מעלות (19:30, אורנים, רמה"ש. בסיבוב הקודם 86:62 לרמה"ש)

משחק המחזור בין אחת משתי המובילות (מאזן 2-10) ובין החמישית הדבוקה לפלייאוף הכי קרוב שאפשר (מאזן 4-8). המארחת בכושר מדהים ואילו האורחת מגיעה פצועה למדי, תוך כדי שינויים שנעשו בפגרה לטובת העניין. יש פה יתרון לבייתית, ניצחון צפוני יהיה הפתעה.


הפועל עמק חפר - מכבי כרמיאל (20:30, רופין. בסיבוב הקודם 78:68 לעמק)

קרב תחתית בעמק. המארחת מהמקום התשיעי (מאזן 7-5), המגיעה אחרי 3 הפסדים רצופים, מול האורחת מהמקום האחרון (מאזן 11-1) שמגיעה אחרי ניצחון בכורה מפתיע מול צפת מהצמרת. העמק פייבוריטית אבל ההפסדים האחרונים לא הוסיפו לה בטחון. כרמיאל נראה היה שכבר ויתרה, אבל היא עדיין איתנו. האם יהיו לה הכוחות להמשיך ולהפתיע?


אליצור גבעת שמואל - אליצור עירוני נתניה (שלישי, 20:30, ביה"ס נריה, גבעת שמואל. בסיבוב הקודם 58:78 לנתניה)

דרבי האליצוריות הגדול ומשחק בין המארחת מהמקום השביעי (שרואה 6-6) ובין המובילה הגאה (מאזן 2-10). הגבעה נקיה מדאגות הצמרת ו/או התחתית ותבוא משוחררת. נתניה מגיעה בתנופה אבל משחק הליגה היחיד שלה שלא התקיים ביום א' (כסדרו) סידר לה הפסד. האם גם הפעם?


דרום

מכבי עירוני רמת גן - הפועל חבל איילות (18:00, זיסמן, ר"ג. בסיבוב הקודם: 78-68 לאיילות.)
אחרי שאירחה במחזור הקודם את השנייה, הפעם ר"ג מארחת את השלישית. הסגולים נמצאים במיני משבר והשבוע ספגו הפסד שני רצוף בזיסמן (אחד בגביע) תוך שבוע, מה שלא קרה להם כל העונה. למרות זאת רמת גן עדיין במקום הרביעי, ואם הם רוצים לדלג מקום אחד קדימה, הם יצטרכו לעבור קודם כל את איילות הנפיצה שנמצאת בכושר מצוין לאחרונה והשבוע נכנסה לתוך הרביעייה הראשונה, הישר למקום השלישי.


אליצור רמלה - מכבי שוהם (19:00, קרית האומנים, רמלה. בסיבוב הקודם: 86-76 לשוהם)

רמלה מגיעה למשחק מעודדת מהניצחון בראשון האחרון על נען, שקטע לה רצף של שישה הפסדים, אך בעיקר מההשתלבות המוצלחת של אילן ברקוביץ, שאיתו על המגרש נראתה טוב בהרבה. רמלה תנסה להמשיך במומנטום החיובי גם נגד צעירי שוהם, שכזכור השיגו מול רמלה את ניצחונם הראשון העונה במה שהיה אז הפתעה גדולה. שוהם הלא צפויה היא יריבה קשה ומאתגרת ויכולה לעשות צרות גדולות לכל קבוצה ביום נתון, ורמלה כבר למדה זאת על בשרה.


מכבי פ"ת - הפועל לוד (19:00, 'עולמות', פ"ת. בסיבוב הקודם: 79-71 לפ"ת)

פ"ת שכזכור החליפה מאמנים בפגרה, פתחה מצוין את הסיבוב כשחזרה מאשקלון עם ניצחון מפתיע ודרמטי בשנייה האחרונה, והשיגה בכך את ניצחון החוץ השני בלבד שלה העונה. המלאבסים ינסו ליצור רצף חיובי כשיארחו את הקבוצה היחידה אותה הצליחו לנצח מחוץ לפ"ת בסיבוב הראשון- הפועל לוד. לוד מצידה תגיע למשחק אחרי שספגה מהלומה כואבת מידיה של מעלה אדומים שהביסה אותה ללא תנאי, ותנסה להתאושש מול קבוצה שמתחרה איתה על אותו אזור מחייה וגם מחזיקה מאזן זהה לשלה, 6 ניצחונות ו-6 הפסדים.


מכבי מעלה אדומים - הפועל גזר/נען (19:00, מעלה אדומים. בסיבוב הקודם: 67-57 למעלה אדומים)

קרב קצוות בין הראשונה לאחרונה. מעלה אדומים שפירקה במחזור האחרון את לוד, לא אמורה להתקשות בבית מול האחרונה בטבלה, אם כי היא בוודאי זוכרת שנאלצה להזיע קשה כדי לנצח את נען העיקשת בסיבוב הראשון. הפעם, מול הקהל הביתי זה אמור להיות פשוט הרבה יותר.


הפועל חבל מודיעין – מכבי בת-ים (19:30, אולם חט"ב נחשון, שוהם. בסיבוב הקודם: 97-65 לחבל מודיעין)

בסיבוב הקודם המשחק היה במעמד צד אחד, זה של חבל מודיעין. מאז בת-ים עשתה כברת דרך והיא נראית טוב בהרבה מאותם ימים רחוקים של פתיחת העונה, וכבר סופרת חמישה ניצחונות מששת משחקיה האחרונים. ניצחונות שהביאו אותה מרחק ניצחון אחד בלבד מכניסה לארבע הראשונות. הפעם תעמוד מולם משוכה גבוהה מאוד בדמותם של רז ניסים כהן וחבריו, שבכלל פוזלים לעבר המקום הראשון מה שכנראה יהפוך את המצ'אפ הזה ליופי של משחק.


הפועל מבועים /מרחבים – אליצור 'איתו' אשקלון (21:00, מבועים. בסיבוב הקודם: 83-72 לאשקלון)

המפגש הדרומי של הליגה הוא גם מפגש בין שתי הגנות שונות בתכלית זו מזו. זאת של מבועים היא החלשה בליגה באופן בולט, וגם אחת הסיבות לכך שהקבוצה סופרת כבר 6 הפסדים רצופים ושקועה עמוק בתחתית. זו של אשקלון היא הטובה בליגה, אם כי זה לא מנע ממנה לספוג עד עכשיו כבר 6 הפסדים כולל אחד כואב במחזור האחרון לפ'ת. הפעם זה אמור להיות פשוט יותר ואשקלון יכולה וצריכה לנצח כאן, אם כי מבועים, בטח בבית, היא לא כזו שמרימה ידיים בקלות.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();