פיבניק הובילה את קלעיות הגלבוע בדרך לניצחוןנערות א': ניצחון ראשון לכאוכב
שי ברק ,28/01/2018

כאוכב שהגיעו מצמרת הבית במחוז הצפוני פתחה את הפלייאוף עם שני הפסדים רצופים, אך ידעה להתאושש בניצחון יקר על חולון. מלבדן ראשל"צ הביסה את וינגייט 38 הפרש ובהפרשים דומים ניצחו רעננה את רמה"ש וגלבוע את חיפה.
מחר, מחזור רביעי, במוקד הגלבוע יארחו את ראשל"צ אך גם המחק בו רמה"ש תארח את חולון וכאוכב שיוצאת לוינגייט הם משחקים שאסור להחמיץ.

טבלת הפלייאוף העליון:
1. מכבי רעננה 24 נק' (100+)
2. הפועל ראשון לציון 23 נק' (66+)
3. הפועל גלבוע מעיינות 22 נק' (60-)
4. א.ס רמת השרון 20 נק' (21-)
5. מכבי חיפה 20 נק' (37-)
6. הפועל כאוכב 20 נק' (28-)
7. אקדמית וינגייט 19 נק' (34-)
8. אליצור חולון 18 נק' (53-)


סיקור משחקי המחזור השלישי:

מכבי חיפה 48 – הפועל גלבוע מעיינות 77
הפועל גלבוע מעיינות הגיעו למשחק נגד חיפה עם הרבה לחץ ושני הפסדים רצופים שהרחיקו אותן מהצמרת אבל גם קירבו אותן למקום החמישי שנמצא מחוץ לפיינל פור. עם הלחץ הזה ובמגרש הקשה בחיפה ידעו שחייבות ניצחון. גם חיפה שאפו לניצחון כשידעו שאם ישיגו כזה יכולות לפתוח את המאבק על הכרטיס לחצי הגמר.

בפועל, המשחק הצמוד נמשך רבע אחד בלבד. עם 8 נקודות של מאיה וינד ושתי שלשות של קרן פיבניק הצליחו הגלבוע להוליך בתום הרבע הראשון 17:15 (נור כיוף 10 נקודות עבור חיפה). הגלבוע המשיכו להנות מערב קליעה טוב כשברבע השני הוסיפה פיבניק עוד שתי שלשות וכשגם אחת של עדי וינד נכנסה הצליחו לרדת להפסקה ביתרון 36:30 , מול 5 נקודות של רוני צביאלי ודקות טובות של סימיונוביץ. ברבע השלישי ככבר הוכרע המשחק כשהגלבוע הצליחו לשפר את ההגנה ולמעט סימיונוביץ (6 נק') ושני סלי שדה של צביאלי וכיוף לא מצאו הירוקות את הטבעת. בגלבוע אלטמן וינד ושמעוני השתלטו על המשחק והובילו רבע של 22 נקודות ובסיומו 58:40, ממנו לא חזרה חיפה והגלבוע יצאה בסיום עם הנקודות החשובות.

קלעו למכבי חיפה: נור כיוף 19, אבני סימיונוביץ 12, רוני צביאלי 9, סהר שגב 6, עמית קופל 2.
קלעו להפועל גלבוע מעיינות: קרן פיבניק 17, עדי וינד ומאיה וינד 14 כ"א, מאיה ברקוביץ 12, עדי אלטמן 9, נעה שמעוני 7, לוטן עוזיאל ושי גרזון 2 כ"א.הפועל ראשון לציון 84 – אקדמית וינגייט 46
בהפועל ראשון לציון קיבלו חזרה את גאיה סלס וחגגו על וינגייט שלא עמדו בקצב. שלוש שלשות מהירות של מיכאליץ ברבע הראשון ואחריו שלשה של אייזנר ונקודות של מאיה צימרינג הובילו את ראשל"צ ליתרון 26:15 אחרי רבע ראשון. הרבע השני נמשך דומה כשבוינגייט רק גרזון הוציאה לפועל את כל המהלכים של הקבוצה , משחק מצוין היה לה בחצי הראשון (20 נקודות אישיות), אבל מולה היתה הקבוצה החמה בליגה עם עוד שלשה של אייזנר ואחריה הגיעה תורה של גאיה סלס להפציץ שלוש שלשות רצופות שהורידו את הקבוצות להפסקה בתוצאה 48:29. לראשל"צ לא היתה כוונה להוריד את הרגל מהגז ולמרות רבע שלישי שקול (13-11) הגיע הרבע האחרון ובסיומו ניצחו אותו המארחות עם 23-6 (שלשות של צימרינג, בן אליעזר ואייזנר) כשאת המשחק חתמה תמר ברגל עם 7 נקודות רצופות בדקות הסיום. בוינגייט למעט גרזון התקשו למצוא שחקנית שתצליח להתמודד עם היריבה

קלעו הפועל ראשון לציון: ניקול מיכאליץ 14, גילי אייזנר 13, אנה שפובלוב ועמית בן אליעזר 12 כ"א, עדן ציפל 11, מאיה צימרינג 6.
קלעו לאקדמיית וינגייט: ליאור גרזון 25, זוהר לופטין 7, ניצן עמאר 5, מוריה חסון 4, תמר אנגל 3, אלכס גיטצנקו 2.מכבי רעננה 90 – א.ס רמת השרון 53
משחק צמרת? רמה"ש שהצליחה להכניס את הגלבוע וגם לגבור על כאוכב נעצרה ברעננה. מוליכת הטבלה לא ריחמה על היריבה וכבר בתום הרבע הראשון הוליכה בהפרש דו ספרתי. שירה עתיר עם איילה רוט וירדן גרזון התפוצצו עם 28 נקודות אחרי עשר דקות. כשרמה"ש לא מאכזבת עם 17 נקודות, אך אלה לא הספיקו ללא עבודה הגנתית. רעננה לא הורידה את הרגל מהגז גם ברבע השני אותו פתחה גרזון עם 7 נקודות אישיות רצופות. המשיכה אותה עתיר וליריבה לא היתה תשובה, כשמשחק טוב של נועה שמשי לא הספיק, תוצאת המחצית היתה 54:29.

הרבע השלישי נמשך באותה מגמה. רעננה הפציצה מכל מקום במגרש, הוסיפה עוד 26 נקודות מול 10 בלבד של היריבה ואחרי ההצגה ברבע השלישי התוצאה היתה 80:39 שהפכו את הרבע האחרון לכזה שהוא לפרוטוקול בלבד.

קלעו למכבי רעננה: ירדן גרזון ושירה עתיר 26 כ"א, איילה רוט 15, רוני זהות 8, גל כהן ועמית כהן 7 כ"א, רתם שוסטר 1.
קלעו למכבי חיפה: נועה שמשי 18, רוני קלינגר 14, שירה מאור 5, ענבר רוטנברג, עמנואל שניצר ואופק איפרגן 4 כ"א, מור שבתאי 2, אופיר אליהו ועתליה כהן 1 כ"א.


הפועל כאוכב 55 – אליצור חולון 49
למרות משחק חלש של אליצור חולון האורחות פתחו טוב ומנקודות של שקורי, נורבינד ושלשה של שקד לוי הוליכה חולון בתום הרבע הראשון 16:9. ליאן עודה המצויינת ופיירוז חאג' מהבולטות העונה בליגה הגיבו מצוין עם פתיחת הרבע השני. 7 נקודות של עודה ואחריהן 7 נקודות של חאג' מוחמד הפכו את תוצאת השחק וחולון למרות 5 נקודות של נורבינד ירדו בפיגור 29:25 להפסקה.

ברבע ההשלישי והאחרון המשחק היה צמוד. אף אחת מהקבוצות לא הצליחה לברוח שחאג' מוחמד עם סלאח ועודה ניצחו 9-7 את הרבע השלישי (38:32) ידעו כאוכב, עם הנסיון שלהן להחזיק את הכדור ולשמור על ההפרש עד לסיום.

קלעו הפועל כאוכב: פיירוז חאג' מוחמד 20, ליאן עודה 10, היא סלאח 6, נור נג'מי 4, סירין מוחמד 3, ריאן שאדן ועומר היבא 2 כ"א, פאטמה חליל 1.
קלעו לאליצור חולון: עדי נורבינד 12, רהב בראון 11, סתיו סוכר 9, גל שקורי 7, הילה אבידן 5, שקד לוי 3, שיראל אשכנזי 2, צילי פרי 1.
מחר- המחזור הרביעי:


מכבי רעננה פתחה את המחזור עם ניצחון גדול נוסף, הפעם בבית נגד מכבי חיפה 100:44 – סיקור מחר.

הפועל גלבוע מעיינות – הפועל ראשון לציון (20:00, אולם גן-נר)
על פניו המשחק המרכזי של המחזור בהתמודדות בין השניה לשלישית. בפועל, קשה לראות את בנות הגלבוע מצליחות להתמודד עם הפיזיות והקצב. ראשל"צ שעד כה ניצחה את שלושת המשחקים הראשונים בהפרשים הגבוהים מ-30 נקודות, צפויה להמשיך את המסע לעבר המקום הראשון , מסע שיעבור דרך הגלבוע. הגלבוע ינסו להפתיע ולהתכונן למי שיכולה להיות יריבתה בגמר גביע המדינה (אם יעברו את נתניה), אך בינתיים ינסו להפתיע אם לא בראשון אז בשלישי.

א.ס רמת השרון – אליצור חולון (19:00, אולם "אוסישקין")
זה היה אחד המשחקים המרתקים ובוודאי החשובים של הסיבוב הראשון. הקבוצות נפגשו במחזור הנעילה של הסיבוב כשרמה"ש ידעה שבטוחה בשלב הבא אך חולון חייבת את הנקודות כדי לחלוף על פני כפ"ס ולהשתלב בפלייאוף העליון. חולון שלטה כל המשחק אבל איבדה את היתרון ובתום סיום דרמטי ניצחה חולון 60:59. כעת, רמה"ש שחושבת על פיינל פור חייבת לנצח את המשחק כדי לא להתרחק יותר מדי מהיריבות שלה על הכרטיס האחרון. חולון, מצידה, עדיין ללא ניצחון בפלייאוף העליון והן במקום השמיני בלבד, ינסו להפתיע את רמה"ש ולשפר עמדות.


אקדמיית וינגייט – הפועל כאוכב (19:00, אולם "נתניה" וינגייט)
המשחק שהפגיש בין שתי הקבוצות בשלב הראשון של המחוזות התקיים במחזור הראשון של הליגה ובסיומו יצאה כאוכב עם הניצחון 49:35. מאז וינגייט התחזקה, שינתה את הסגל והוסיפה ניסיון, אבל גם כאוכב ביכולת טובה עם המשחק הצמוד ברמה"ש והניצחון הקשה על חולון. כעת כשיוצאות לוינגייט מעניין עם הארחות יצליחו להתאושש על חשבונם.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();