ירדן גרזון.נערות: רעננה וראשל"צ ראש בראש
שי ברק ,03/02/2018

הן בליגה משלהן כשרעננה גברה על החמישית ב-66 הפרש (והורידה אותן למקום השביעי) וראשל"צ גברה על השלישית ב-46 הפרש. ומה מחכה לנו השבוע? חצי גמר גביע ומפגש כפול בין השתיים! תענוג!!
מחר יתמודדו במשחק הראשון ברעננה ויעבירו את ההכרעה למגרש בראשל"צ ברביעי. גלבוע מעיינות תתמודד נגד הסינדרלה מנתניה ותנסה להעפיל לגמר הראשון בתולדותיה.

טבלת הפלייאוף העליון:
1. מכבי רעננה 26 נק' (156+)
2. הפועל ראשון לציון 25 נק' (150+)
3. הפועל גלבוע מעיינות 23 נק' (77-)
4. א.ס רמת השרון 22 נק' (9+)
5. אקדמית וינגייט 21 נק' (26-)
6. הפועל כאוכב 21 נק' (36-)
7. מכבי חיפה 21 נק' (93-)
8. אליצור חולון 19 נק' (83-)


סיקור משחקי המחזור הרביעי:

מכבי רעננה 100 – מכבי חיפה 44
מכבי רעננה לא ריחמו על חיפה. במוצאי שבת האחרון התקיימה הצגה כפולה בבי"ס "השרון" ואחרי שילדות חיפה גברו על רעננה בחצי גמר גביע המדינה עלו נערות א' למשחק ביניהן והחזירו לרעננה את הכבוד.

חיפה קלעה במשחק כולו 44 נקודות, רעננה הגיעו לאותו הסקור ב-15 דקות משחק. הרבע הראשון היה דורסני במיוחד בו קלעו המקומיות 31 נקודות. איילה רוט פתחה מצוין עם שתי שלשות ובסך הכל 10 נקודות ברבע הראשון, ירדן גרזון הגיעה חדה במיוחד והוסיפה 11 נקודות משלה והשתיים שקיבלו עזרה גם מעתיר וחגי הובילו את רעננה ליתרון הגדול 31:13. הקצב נמשך גם לתוך הרבע השני כשרעננה הוסיפה עוד 28 נקודות. 8 נקודות רצופות קלעה שלי סירקיס בתחילת הרבע, רוט תרמה עוד 8 נקודות משלה וגם עמית כהן עלתה על לוח הקולעות כשרעננה ירדה להפסקה ביתרון 59:23 היה ברור שחיפה לא מסוגלת לחזור. כך שברבע השלישי חוץ משלשה של סהר שגב ו-5 נקודות של כיוף לא היתה מי שתקלע בחיפה מול עוד רבע של 26 נקודות ברעננה (שירה עתיר 6 נקודות) רעננה קלעו בסך הכל 85 בעוד חיפה 31 (הסכום שקלעה רעננה ברבע הראשון) וברבע האחרון פשוט חיכו שהשעון יסתיים.

קלעו למכבי רעננה: איילה רוט 26, ירדן גרזון 19, שלי סירקיס 18, רוני זהות 6, רותם שוסטר 5, יובל יעקבי 3, אריאל ביטלמן, עמית כהן, עומר לב 2 כ"א, גל כהן 1.
קלעו למכבי חיפה: עמית קופל 11, נור כיוף 10, נועם נונו 9, אבני סימיונוביץ 4, איה גרברסקי וסהר שגב 3 כ"א, מאיה בנקר 2.הפועל גלבוע מעיינות 35 – הפועל ראשון לציון 81
גלבוע מעיינות, מקום שלישי בליגה, קלעו סל שדה ראשון רק ברבע השני. ראשל"צ הגיעו חדות להכריע את המשחק מהר ואחרי רבע ראשון של 4 שלשות (סלס פעמיים, מיכאליץ וציפל) יתרונן היה 18:4. גילי ארמה היתה הראשונה לקלוע עבור הגלבוע ברבע השני, גם פיבניק הוסיפה שתי שלשות (9 נקודות ברבע) ועד שלשה קלעה גם מאיה וינד. אבל בראשל"צ עשו את זה טוב יותר ובאחוזים גבוהים יותר כשצלפו 6 פעמים ברבע השני מחוץ לקשת (10 שלשות במחצית הראשונה). ציפל, בן אליעזר, סלס ומיכאליץ בזו אחר זו הריצו את האורחות ליתרון 40:18 בהפסקה.

במחצית השניה הצטרפה לקולעות גם תמר ברגל, ראשון לציון עבר לשחק פנימה, אמנם הן קלעו 5 שלשות גם ברבע הזה אף ייצרו גם 11 נקודות מהצבע ובסך הכל ברבע התקפי במיוחד קלעו 26 נקודות , הגדילו את היתרון עד 64:32 והרבע האחרון היה לפרוטוקול.

קלעו הפועל גלבוע מעיינות:
קלעו להפועל ראשון לציון: גאיה סלס 22, ניקול מיכאליץ 18, עדן ציפל 10, עמית בן אליעזר 9, מאיה צימרינג ותמר ברגל 6 כ"א, גילי אייזנר ואנה שפובלוב 5 כ"אא.ס רמת השרון 72 – אליצור חולון 42
סגרו חשבון? רמת השרון אירחה את אליצור חולון לראשונה מאז אותו משחק בסוף הסיבוב במחוז הדרומי. אז חולון היתה חייבת ניצחון להעפיל לפלייאוף העליון ועשתה את זה בניצחון גדול ודרמטי על רמה"ש שהפסידה בנקודה. הפעם, רמת השרון לא לקחה שום צ'אנס וברחה מהפתיחה. חמש נקודות רצופות בפתיחה של שניצר ואחריכהן עוד חמש של אופיר אליהו הובילו את המקומיות ליתרון 18:9 אחרי רבע ראשון. נועה שמשי שסגרה את הרבע הראשון בסל שדה פתחה את השני בשלשה. אחריה אליהו הוסיפה עוד 6 נקודות ושניצר עוד שלשה ורמת השרון ברחה. עדי נורבינד ורהב בראון ניסו לשמור על חולון במשחק אבל זה הספיק רק ל-37:20 בהפסקה.

רמת השרון לא הרפתה גם ברבע השלישי , שירה מאור ורוני קלינגר הצטרפו לשניצר, שמשי ואליהו ויחד הגדילו עוד את ההפרש של האורחות וכשהוליכו 53:31 אחרי שלושה רבעים, האחרון היה לפרוטוקול בלבד ורמת השרון שפתחה את הבית העליון במקום השמיני היא כבר רביעית ובמרחק משחק מהמקום החמישי.

קלעו לא.ס רמת השרון: אופיר אליהו 17, עמנואל שניצר 13, נועה שמשי 9, רוני קלינגר 8, שירה מאור ואופק אפרגן 7 כ"א, אלה נר 4, ענבר רוטנברג 3, עתליה כהן ומור שבתאי 2 כ"א.
קלעו לאליצור חולון: נועה שמשי 18, רוני קלינגר 14, שירה מאור 5, ענבר רוטנברג, עמנואל שניצר ואופק איפרגן 4 כ"א, מור שבתאי 2, אופיר אליהו ועתליה כהן 1 כ"א.


אקדמית וינגייט 64 – הפועל כאוכב 56
לא נמסרו עדכונים מהמשחק.
מחר- חצי גמר גביע המדינה:מכבי רעננה – הפועל ראשון לציון (19:30, בי"ס "השרון")
קלאסיקו בחצי הגמר. חצי הכוס הריקה: הקבוצות לא ייפגשו השנה בגמר הגביע, חצי הכוס המלאה: אנחנו נקבל השבוע פעמיים את המפגש בין "האימפריות" של כדורסל הנערות. רעננה ניצחה בשבוע שחלף את היריבה ב-66 הפרש, ראשל"צ מצידה הסתפקה ב-46 הפרש. את כל זה הן עשו נגד יריבות מהפלייאוף העליון – ליגה משלהן.

בפעם האחרונה שנפגשו בליגה היתה דרמה של ממש כשרעננה ניצחה בבית 63:62 את ראשל"צ. ראשל"צ הצליחו למחוק פיגור 42:24 בהפסקה ולנצח בנקודה. חודש אחרי הקבוצות נפגשו בגמר התיכונים ואחרי שראשל"צ הובילה בפתיחה בהפרש דו ספרתי (17:2 בתום רבע ראשון) הגיע המותחן בסיום והניצחון הדרמטי 47:45.

כל אלה מהווים נקודת פתיחה נהדרת לקרב הענקיות שמעלה כמה סימני שאלה ובראשם כיצד תתמודד ראשל"צ נגד רעננה ללא דניאל קארש שקודמה לבוגרות. איך ייגמר "קרב" כישרונות העתיד בין צימרינג וציפל לירדן גרזון שנותנת עונה אדירה ומי תהיה האקס פקטור שתצטרף לסירקיס ורוט מצד אחד מול סלס ומיכאליץ מהצד השני.

אל תפספסו את המשחק הראשון וב-ט-ח שלא את הגומלין (רביעי, "גמי")אליצור עירוני נתניה – הפועל גלבוע מעיינות (19:30, אולם "טשרניחובסקי")
הפתעת העונה מנתניה לא רוצה להתעורר מהחלום עדן גיוסי הנהדרת נהנית העונה מתמיכה של יפה אלמו ושירלי גטהון שיחד מובילות את עירוני נתניה. בליגה אמנם הקבוצה התקשתה במחוז הדרומי החזק (איזה כיף לוינגייט שבחרה לעצמה את המחוז הצפוני ושלחה את נתניה דרומה), אבל בגביע הצליחו לנצל את התקנון שקבע הגרלה ונגד היריבה מהצפון עמק יזרעאל הצליחו להשיג ניצחון דרמטי במיוחד 52:50 בניצחון כמעט על הבאזר והעפילו לחצי הגמר.

גלבוע מעיינות, נהנו גם הן מהעובדה שהשנה יש הגרלה. העובדה שאירחו את רמת השרון סיפק להן יתרון על היריבה החזקה והן העפילו לחצי הגמר בניצחון קשה 65:60 ואם יצליחו להשלים ניצחון כפול על הסינדרלה הן יעפילו, לראשונה בתולדות האגודה לגמר.

השתיים לא נפגשו השנה במסגרת הליגה (וגם לא ייפגשו) ולכן את יחסי הכוחות ועד כמה האחיות וינד, קרן פיבניק וגילי ארמה יצליחו להתמודד בנתניה עם המקומיות נגלה מחר. בכל אופן, כשההכרעה תהיה באולם בעין חרוד (יום רביעי הקרוב), כל תוצאה בהפרש קטן תהיה טובה לגלבוע שבבית קבוצה כמעט בלתי מנוצחת.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();