בדרך לגמר, מאיה וינדגביע נערות א': מחר יקבעו הפיינליסטיות
שי ברק ,06/02/2018

חצי גמר גביע המדינה שנערך בשיטת בית-חוץ, יצא לדרך ביום ראשון האחרון עם ה'קלאסיקו' בין רעננה וראשון לציון שסיפק את הדרמה הרגילה כשראשל"צ פיגרו ברוב הדקות אך את הרבע השלישי סיימו ביתרון ובסיום רעננה תגיע לגומלין עם 5 נקודות יתרון. בחצי הגמר השני גלבוע מעיינות ניצחה בנתניה ב-31 הפרש והיא בדרך לגמר. הגומלין, רביעי (7.2) בשעה 19:00

מכבי רעננה 66 – הפועל ראשון לציון 61


שוב משחק בין השתי הגדולות בגילאים הצעירים ושוב משחק שהבטיח וקיים. הפתיחה היתה התקפית במיוחד, בהמשך הלחץ דיבר – אך לכל אורכו התנהל משחק צמוד בהפרש שלא חצה את החד ספרתי לכל אורכו של המשחק. בסופו של דבר בחמש הפרש ההכרעה עוברת למשחק הגומלין שיתקיים ביום רביעי, 7.2 באולם של הפועל ראשון לציון וברעננה יקוו שלא להצטער שלא הגיעו לגומלין בהפרש גבוה יותר. זה היה משחק אגרסיבי שהסתיים 23-22 בעבירות כשגאיה סלס וניקול מיכאליץ יצאו בחמש עבירות בדקות הסיום של המשחק.

הפתיחה היתה שייכת לגילי אייזנר שעם 13 נקודות אישיות מתוך ה-11 הראשונות של ראשל"צ ענתה לרעננה שפתחה מנקודות של גל כהן ואחריה השתלטו על המשחק איילה רוט ושירה עתיר ובתום רבע ראשון צמוד הוליכה רעננה 23:20.

ברבע השני אחרי נקודת עונשין של עמית כהן, קלעה גאיה סלס שלשה שקרבה את ראשל"צ עד 24:23, אבל למרות שהתקרבה לא הצליחה לקחת את היתרון וברעננה מנקודות של סירקיס וגרזון הגדילו את ההפרש ליתרון שיא 30:23, אבל לא ידעו להכריע את המשחק כשעד המחצית התאזנו יחסי הכוחות, הקבוצות החלו לשמור וההפרש נע סביב 5 הנקודות מנקודות של שפובלוב ואייזנר ושלשה של מיכאליץ שקבעה 36:31 בהפסקה.

רעננה עוד הוליכה בפתיחת הרבע השלישי 42:37 מנקודות של כהן ורוט ואז השתנה המומנטום כשראשל"צ הצליחו לעלות ליתרון בזות רבע טוב של שחקניות הספסל. מאיה צימרינג פתחה עם 4 נקודות רצופות ותמר ברגל ברבע מצוין ו-6 נקודות אישיות סגרה את ההפרש לפני שצימרינג שפתחה עם אותן ארבע גם סגרה את הרבע עם 4 נקודות נוספות ויתרון של האורחות 49:47 בתום הרבע השלישי.

נקודות של מיכאליץ מול כאלה של סירקיס השאירו את היתרון אצל האורחות 51:49 ברבע רווי החטאות (רק 2-2 בשלוש דקות). גרזון קלעה מהשדה ואחריה רעננה ייצרה נקודות בעיקר מהקו, עלתה ליתרון 53:52 ושמרה עליו עד 61:57 שלוש דקות לסיום. גאיה סלס בשלשה חשובה קבעה שוויון 61 לפני ששירה עתיר החזירה בשלשה משלה וקבעה 64:61. איילה רוט מהקו קבעה את תוצאת המשחק חצי דקה לסיום.

חצי הדקה האחרונה היתה כזו בה אף אחת לא רצתה לקחת. ראשל"צ חזרו מפסק זמן עם איבוד כדור, ברעננה נתקלו בהגנה חזקה שכפתה עליהן איבוד בעבירת חצי ועם 12 שניות לסיום שוב ראשל"צ איבדה כדור וגם ביצעה עבירה שניה לסיום, אך שתי זריקות עונשין סרבו להיכנס והתוצאה נשארה, יתרון חמש נקודות לרעננה לפני הגומלין.

קלעו למכבי רעננה: איילה רוט 18, שלי סירקיס 12, שירה עתיר 11, גל כהן 10, ירדן גרזון 8, עמית כהן 5.
קלעו להפועל ראשון לציון: גאיה סלס 16, גילי אייזנר 15, מאיה צימרינג 9, ניקול מיכאליץ 7, תמר ברגל 6, אנה שפובלוב ועמית בן אליעזר 3 כ"א, שחר ברנר 2.אליצור עירוני נתניה 41 – הפועל גלבוע מעיינות 72


שתי הקבוצות שחיפשו להמשיך את המסע אל עבר גמר ראשון בתולדותיהן, אך מהפתיחה היה ברור שיחסי הכוחות נוטים לכיוון ברור אחד והגלבוע בכל רבע שחלף עשו דרכן אל הגמר. עדי וינד ומאיה וינד פתחו את המשחק עם 8 נקודות משלהם ועדי אלטמן סגרה את הרבע עם 6 נקודות אישיות כל הדרך ליתרון 19:5 בתום הרבע הראשון בו רק יובל שוליה מצאה את הטבעת בסל שדה לזכות המארחות.

הקצב הגבוה ובעיקר ההגנה החזקה המשיכו להוביל את הגלבוע להגדלת ההפרש. וינד, אלטמן וברקוביץ המשיכו וקלעו, בנתניה הפעם הסתפקו בשני סלי שדה ברבע השני ובהפסקה 37:12. ברבע השני אמנם חל שיפור אצל המארחות כשעדן גיוסי קלעה 4 נקודות מהשדה ויפה אלמו הוסיפה שלשה, אך כשבגלבוע קרן פיבניק איפסה את היד וצלפה פעמיים מחוץ לקשת ואחריה הגיעו שלשות של גילי ארמה ומאיה ברקוביץ ובסך הכל 60:26 שהפכו את הרבע האחרון לפרוטוקול בלבד. בגלבוע , הניחו שההפרש מספיק ושיתפו את הספסל כך שאמנם קלעו 12 נקודות אך מסל שדה יחיד (שלשה של עדי וינד) ועד הסיום ההפרש ירד במעט, אך ככל הנראה יספיק להן בגומלין בו יארחו את הקבוצה מנתניה.

קלעו לאליצור עירוני נתניה: שחר יום טוב ושירלי גטהון 12 כ"א, עדן גיוסי 8, יובל שוליה 4, יפה אלמו 3, נועם צמח 2.
קלעו להפועל גלבוע מעיינות: מאיה וינד 18, עדי וינד 15, מאיה ברקוביץ 11, עדי אלטמן 10, קרן פיבניק 8, גילי ארמה 5, ג'וי אוסיגאווי 3, לוטן עוזיאל ושי גרזון 1 כ"א.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();