אליאב אוחנוןסיכום שבועי: מרכיבים לכם רביעיה
ספסל ,11/02/2018

ליגת העל לנשים בפגרה (אל אל ישראל!), אבל זה לא יעצור אותנו מלבחור מצטייני שבוע. כניסה שניה לויקינגי של נהריה, וכך גם לישראלי הצעיר של מכבי רחובות. יוני מורן שחזר מפציעה חזר להפציץ, ויחד איתו מייצג את הליגה הארצית אופק חכמון.

--- ענר חתואל, אלירן כהן ---

על: יונתן שולדבראנד (עירוני נהריה)

ניצחון אחד בלבד רשמה גלבוע / גליל בחודש האחרון, על מכבי תל אביב. גם המשחק נגד נהריה לא הלך לצידו של אריאל בית הלחמי, אבל למרות שכבר פיגרה במינוס 16 הצליחה לחזור לעניינים עם רבע שלישי נהדר, ועלתה ליתרון ברבע האחרון. כאן התעורר יונתן שולדבראנד, שהיה נהדר ב- 10 הדקות האחרונות של המשחק, סיים עם 17 נקודות והיה מהאחראיים הישירים לכך שנהריה חגג W חשוב במיוחד בסיום.


לאומית: אליאב אוחנון (מכבי רחובות)

זו לא הפעם הראשונה בה אוחנון פוקד את רשימת המצטיינים השבועית שלנו, ולא בכדי. כבר בעונה שעברה הציג הפורוורד גרף שיפור נאה ככל שהתקדמה העונה, והשנה ברחובות הוא ממשיך במגמה הזו ואפילו לוקח אותה צעד אחד קדימה. 24 נקודות היו לו בניצחון הענק בקריית גת, לצד 6 כדורים חוזרים, וכל זה בערב בו שחקנה הזר הגבוה של הקבוצה, אלונזו קולמן, מתאושש מפציעה ומציג מספרים בינוניים.

אוחנון פגש מהצד השני את אחד מצמדי הגבוהים הדומיננטיים בליגה - רוברט רות'בארט ומארשל מוזס, לא נרתע, ויחד עם מרכוס רלפורד וינעם אירם בערב התקפי מצוין הוביל את רחובות לניצחון חוץ בקריית גת.


ארצית צפון: יוני מורן (עירוני 'שיקו' קריית אונו)

אחרי חמישה הפסדים רצופים והסתבכות בתחתית הטבלה, הגיעה קריית אונו לאחד המשחקים החשובים שלה העונה, נגד הפועל ג'ת, בידיעה שהפסד עלול לסבך אותה משמעותית במסע הבריחה מתחתית הטבלה. אלא שהפעם, בניגוד לשבועות האחרונים, היא הגיעה להתמודדות עם הכוכב הגדול שלה, שנעדר בחודש האחרון בשל קרע בשריר.

מורן, באחת מהופעות היחיד הגדולות שראינו במחוז השנה, סיים את המשחק נגד ג'ת עם 33 נקודות (בהן 5 שלשות) וסחב את קריית אונו על גביו כל הדרך לניצחון. ג'ת שוב "הייתה קרובה", שוב "נשארה עם המחמאות", אבל נותרה במקום ה- 11 בטבלה ונראה שסיכוייה לשרוד בליגה הולכים וקטנים.

ראוי לציון גם אופק מלכה שקלע 15 נקודות פלוס שלשת ניצחון גדולה בניצחון של עמק חפר על נצרת עילית. היה זה ניצחון שני ברציפות לקבוצה של דן ג'י, שהולכת ומפלסת את דרכה אל מחוץ לאזורים המסוכנים בטבלה.


ארצית דרום: ארצית דרום - אופק חכמון (מכבי בת-ים)

חודשיים מפתיחת העונה מצאה עצמה מכבי בת-ים מדשדשת במקום האחרון ועם חמישה הפסדים רצופים. אבל מאז שגלגל השנה התחלף לדצמבר, משהו טוב קורה באולם החשמונאים. הקבוצה של יניב ויצמן התחברה ויצאה לריצה נהדרת של שישה ניצחונות משמונת המשחקים האחרונים שלה כשהיא מפסידה בחוץ רק לשתי המוליכות.

ביום ראשון האחרון אירחה בת-ים את השלישית בטבלה עירוני ר'ג, לא נבהלה מהפער בטבלה, ועם עוד תצוגת כדורסל משובחת ניצחה 76-92 כשעל הדרך היא גם מוחקת את ההפסד ב-6 נקודות מהסיבוב הראשון. מי שהוביל את החבורה המקומית ל(עוד) ניצחון הוא הגארד המצוין שלה אופק חכמון. חכמון, שחלק גדול מהריצה של בת-ים בחודשים האחרונים קשורה לכושר הנפלא בו הוא נמצא, הוביל את חבריו עם 29 נקודות אישיות והרבה חוכמה ומנהיגות, ששווים לבת-ים הרבה יותר מעוד ניצחון.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();