ארצית: משחקי צמרת בדרום
ספסל ,03/03/2018

הראשונה מול הרביעית, השלישית מול החמישית, כל ניצחון חשוב בצמרת הכל כך צפופה. יש לנו גם דרבי מעניין בשוהם, וגם מפגש חם בין בת ים ל-לוד שכל אחת עוד חולמת על הפליאוף. בצפון רמה"ש תנסה לשמור על המקום הראשון מול עכו, עמק חפר וקרית אונו ינסו לברוח מהמבחנים.

-- ענר חתואל, אדי מינץ --

צפון

א.ס. רמה"ש - הפועל עכו (20:00, אורנים, רמה"ש. בסיבוב הקודם 84:80 לרמה"ש)
משחק המחזור בין הראשונה (2-13) שמגיעה אחרי ניצחון גדול בנתניה שהשלים לה סיבוב מושלם, לבין השלישית (4-11) שמגיעה אחרי 9 ניצחונות מ-10 משחקים אחרונים. למרות הביתיות כמו גם יתרון פסיכולוגי מניצחון החוץ לפני סיבוב בעכו, אין פה פייבוריטית של ממש. יתרונה של רמה"ש הינו קו אחורי משובח בהובלתם של אריאלי והרוש ויתרונה של עכו הינו קו קדמי מרשים עם הוותיקים שלעולם לא נגמרים-הול, קוז'יקרו וקאר. יש מצב להפתעה.


הפועל עמק חפר - עירוני קריית אונו (20:30, רופין. בסיבוב הקודם 66:72 לאונו)

קרב תחתית בין המארחת מהמקום השביעי (9-7) לאורחת מהמקום העשירי המוביל למבחנים (11-5). שתיהן במומנטום שלילי כשלעמק 2 ניצחונות בשבעת משחקיה האחרונים ואונו עם ניצחון בודד משמונה משחקים. אז מי תצא מהמשבר? תחושתי שהמארחים, למרות שהמשחק חשוב עד מאוד לאורחים.


הפועל נצרת עלית - הפועל מעלות (19:30, אולם ספורט אלון, נצרת עלית. בסיבוב הקודם 66:74 למעלות)

מפגש קצוות צפוני בין המארחת מהמקום הרביעי (5-11) לאורחת מהמקום התשיעי (10-6). מעלות יצאה ממשבר דצמבר (3 הפסדים רצופים) ומתחילת 2018 היא מנצחת 5 מ-6 משחקים. נצרת נהנתה מינואר נהדר (4 ניצחונות רצופים) אבל המשכו היה בפברואר שחור עם 4 הפסדים ברצף. מעלות רוצה לשמור על מקומה ברביעייה הראשונה ונצרת כבר רואה את המבחנים באופק. יהיה עיקש וצמוד.


מכבי כרמיאל - אליצור נתניה (20:00, היכל הורוביץ, כרמיאל. בסיבוב הקודם 60:98 לנתניה)

עוד מפגש קצוות, בין הלפני אחרונה (מאזן 14-2) לסגנית (מאזן 3-13). כרמיאל אמנם השלימה עם מצבה כיורדת מה שלא מונע ממנה להילחם והיא מגיעה אחרי ניצחון נדיר מבחינתה, בנצרת. נתניה, אחרי 8 ניצחונות רצופים, הפסידה בבית לרמה"ש ונראה שהיא תעלה צפונה על מנת לפרוק את העצבים.


הפועל צפת - בית"ר כפר יונה (20:00, אולם הפיס ז'בוטינסקי, צפת. בסיבוב הקודם 68:87 לכפר)

סוג של משחק צמרת בין המארחת מהמקום החמישי (6-10) לאורחת מהמקום השישי (8-8). צפת לוטשת עיניים למקום בפלייאוף, היונות רחוקות 3 משחקים בדיוק הן ממאבקי הפלייאוף והן ממאבקי התחתית. לצפת יש הרבה יותר מה להפסיד ויש לה גם יתרון איכותי ויתרון ביתיות.


אליצור גבעת שמואל - הפועל ג'ת (20:30, מרכז נריה, גבעת שמואל. בסיבוב הקודם 75:82 לגבעה)

קרב תחתית חשוב לשני הצדדים כשהגבעה מהמקום השמיני (9-7) מנסה לברוח מהמבחנים וג'ת מהמקום האחרון מנסה לגרד ניצחון שייתן לה איזה סוג של תקווה קלושה להישרדות. הגבעה טובה יותר וכנראה תהיה זו שגם תנצח.


דרום

אליצור 'איתו' אשקלון – הפועל חבל איילות (18:00, אולם אגמים אשקלון. בסיבוב הקודם 87:66 לאיילות)
הקרב הדרומי שיפתח את המחזור. אשקלון עם שלושה ניצחונות רצופים הצליחה סופסוף לפלס לעצמה את הדרך למקום השלישי ומקווה להישאר שם עד סוף העונה. איילות מנגד עם שני הפסדים רצופים שדרדרו אותה מעט עד למקום השישי וניצחון כאן חשוב לה כדי לחזור לרביעיה הראשונה. בסיבוב הקודם איילות 'פירקה' את האשקלונים כמעט ללא תנאי, יהיה מעניין לראות מה תהיה תגובת האשקלונים הפעם.


מכבי פתח תקוה - מכבי מעלה אדומים (19:00, עולמות, פ"ת. בסיבוב הקודם 82:65 למעלה אדומים)

הרביעית מארחת את הראשונה, להתמודדות שגם יכולה לחזור על עצמה בפלייאוף. פ"ת שבה הביתה אחרי תבוסה קשה לרמלה ותנסה לאסוף את עצמה מול המוליכה ולהראות שגם לה יש מה למכור בפלייאוף. במעלה אדומים מנגד רוצים לשמור על המקום הראשון ולהראות לליגה מי הקבוצה החזקה מכולם, וניצחון ב'עולמות' זו הדרך לעשות זאת.


מכבי עירוני רמת גן - הפועל גזר/נען (19:00, זיסמן, ר"ג. בסיבוב הקודם 76:64 לנען)

בסיבוב הקודם זה היה ניצחונה הראשון העונה של נען, מאז הוסיפה לטור הניצחונות רק עוד שניים והיא כרגע במקום האחרון ובדרך הבטוחה חזרה לליגה א'. ר"ג מנגד יצאה מאז אותו מפגש לרצף של חמישה ניצחונות שהכניסו אותה חזק לתמונת הפלייאוף. למרות ההפסד בסיבוב הקודם, הסגולים פייבוריטים ברורים לקחת את זה הפעם. בנען ששחררה השבוע את הקלעי המצטיין שלה אמיתי לוי שעבר למגדל העמק מהלאומית, יבואו כמו תמיד להילחם ואולי לנסות ולהפתיע.


הפועל חבל מודיעין - מכבי שוהם (19:30, חט'ב נחשון, שוהם. בסיבוב הקודם 99:85 לחבל מודיעין)

הדרבי של שוהם. המפגש העירוני היחידי של הליגה חוזר לסיבוב השני שלו. האדומים ניצחו במפגש הקודם, הצהובים ינסו לגמול להם בפעם הזו. חבלמו שמגיעה אחרי ניצחון קליל על נען רוצה להבטיח לכל הפחות את את המקום השני בעוד צעירי שוהם שלא התקשו לגבור על מבועים במשחק אמצע השבוע רוצים גם הם להיות ברבייעה הראשונה. כשגם הפלייאוף וגם היוקרה העירונית עומדים על הכף, תהיו בטוחים שיהיה מפגש חם ומרתק.


מכבי בתים – הפועל לוד (19:30, אולם החשמונאים, בת-ים. בסיבוב הקודם 80:77 ל-לוד)

משחק מסקרן מאוד עם השפעה ישירה על הפלייאוף – זה העליון וזה התחתון. שתיהן במאזן זהה של 8-8 וניצחון כאן קריטי לשתיהן. גם ההפרש חשוב, ובת-ים תנסה למחוק את פער 3 הנקודות בו הפסידה בסיבוב הקודם. לוד שתוך פחות משבוע שיחקה כבר שלוש הארכות (!) והפסידה, תנסה לגמור את זה הפעם בזמן החוקי.


הפועל מבועים/מרחבים – אליצור רמלה (יתקיים ביום ג', 6.3. בסיבוב הקודם: 88-71 למבועים)

משחק שיכול לקבוע סופית מי תהיינה שתי היורדות: ניצחון של רמלה יכול להוריד סופית את נען (במקרה שזו תפסיד לר"ג) ומעשית גם את מבועים (גם אם תיאורטית ישאר להם עדיין סיכוי קלוש). רמלה שכבר נראתה על הקרשים סופרת שני ניצחונות רצופים שהחזירו לה את הצבע לפנים ואת הסיכוי לחמוק מאימת מבחני הירידה שלא ממש האירו פנים לקבוצות הארצית בשנים האחרונות. מבועים מנגד מגיעה למשחק ההזדמנות האחרונה שלה אחרי הפסד צורב לשוהם בו הצליחה בו לשים על הלוח 53 נקודות בלבד, ונראתה בו כמו מי שרוח הקרב יצאה ממנה. האם במבועים יצליחו לעצור את מה שנראה בלתי נמנע? יהיה מעניין לראות.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();