עמית גרשון בדרך לסלארצית: אונו ונצרת החליפו מקומות
ספסל ,29/03/2018

במשחק מוקדם במסגרת המחזור ה-20 בארצית גברה שיקו קרית עונו 74:86 על הפועל נצרת עלית, ועלתה למקום ה-9 שלפחות כרגע משחרר אותה מהמבחנים. 2 מחזורים לסיום העונה, אונו תלויה בעצמה כדי להישאר בליגה בעוד נצרת עלית תחכה למעידה שלה כדי לשרוד.

-- שייקה גונן --

במשחק מוקדם מהמחזור המפוצל של חול המועד עמדה שיקו קריית אונו במשימה וניצחה את נצרת עילית בתוצאה רצויה 74:86. זה היה קרב על הבריחה מהמקום ה-10 המוביל למבחנים, כאשר קריית אונו חייבת לנצח מעל 10 נקודות כדי לשמור לעצמה סיכוי. שפטו: אורי לביא פרד גברא.

נצרת פתחה את המשחק בזריקות לשלוש ואחרי 4 דקות ניר מטלון הזעיק פסק זמן כשאונו בפיגור 13:5. עד לסיום הרבע בר חג'בי עם 4 שלשות הוביל את נצרת ליתרון מבטיח 26:14. ברבע השני התהפכו היוצרות וקריית אונו ניצחה ברבע 13-25 בניצוחו של ולאדי ירמישין. עם שריקת הסיום למחצית נשרקה לתמיר אזולאי עבירה טכנית בגין התחזות והמחצית מסתיימת בשיווין 39.

ברבע השלישי קריית אונו מצליחה לפתוח פער קטן 63:56 לאונו. כמו בכל רבע אחרון יוני מורן לקח את המשחק על עצמו ובסדרת זריקות העלה את אונו ליתרון משמעותי ראשון (מעל 10 נקודות), 5 דקות לסיום. אותו יוני גם יוצא בחמש עבירות 2.15 לסיום המשחק. איבוד כדור גורלי של עמית גרשון 41 שניות לסיום ונצרת יוצאת להתקפה, שהסתיימה בעבירה על בר חג'בי שהחטיא פעמיים מהקו. גרשון העלה את אונו ליתרון 12 פחות מ-13 שניות לסיום. נצרת יצאה להתקפה אחרונה ורועי נברו החטיא זריקה לשלוש. בסיום חגיגות בקרב שחקני שיקו קריית אונו.

אין ספק שמדובר בהישג משמעותי לאונו, שהשיגה יתרון פנימי על פני היריבה במקרה של שיוויון נקודות. אולם אם מסתכלים על המשחקים הנותרים לשתי הקבוצות, לנצרת על הנייר סדרת משחקים נוחה יותר - כפר יונה שסיימה את העונה בבית וג'ת המתפרקת בחוץ. לעומת זאת לקריית אונו מחכה נתניה בחוץ ועכו בבית.


קלעו לאונו: יוני מורן 21, ולאדי ירמשיין 18, עמית גרשון 14, חן אחרק ותום בסרגליק 10 כ"א, ארז קוחנסקי 6, תמיר אזולאי 5, איתי רון 2.

קלעו לנצרת: יובל בן חמו ורעי נברו 16 כ"א, בר חג'בי 15 (4 שלשות), לידור בן דוד 9, שבי מנשרוב 7, בר ראובן 6, דגן ליכט 5 .


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();