ארצית: משחקים קריטיים בדרום
ספסל ,31/03/2018

פרט ל"משחק ידידות" בין בין נען ל-לוד, כולן חייבות ניצחון בין אם זה לברוח מהמבחנים או להיכנס לפליאוף. חבל איילות תארח את מבועים מרחבים, פ"ת את חבל מודיעין ורמלה נגד בת ים. בצפון גבעת שמואל ועמק חפר רוצות להתרחק עוד מהמבחנים, עכו ונתניה בחזרה גנרלית לקראת הפליאוף.

-- אדי מינץ, ענר חתואל --

צפון

בית"ר כפר יונה - מכבי כרמיאל (20:00, איש שלום, כפר יונה. בסיבוב הקודם 96:81 לכפר)
משחק בין שתי קבוצות שכבר סיימו את העונה. כפר יונה (מקום שישי, מאזן 10-9) כבר מתחילה להתכונן לשנה הבאה ומריצה את הצעירים ואילו כרמיאל (מקום 11, מאזן 16-2) כבר ירדה לליגה א'. מה יש להוסיף? עוד עונה מאחורינו. היה כיף. למי יותר ולמי פחות.


הפועל ג'ת - א.ס רמה"ש (20:00, חט"ב אלבירוני, ג'ת. בסיבוב הקודם 100:74 לרמה"ש)

הכי קצוות שיש. האחרונה מול הראשונה. בתנאי שבכלל יתקיים. במחזור האחרון ג'ת לא הופיעה וספגה הפסד טכני ונראה שכך יהיה גם במחזור הנוכחי. האורחת תוכל להשלים 14 ניצחונות ברצף ולשמור מקומה בצמרת.


הפועל מעלות - הפועל צפת (19:00, אגם מונפורט, מעלות. בסיבוב הקודם 89:67 לצפת)

דרבי צפוני לוהט וקרב ישיר על הפלייאוף בין המארחת מהמקום הרביעי (מאזן 6-13) והאורחת מהמקום החמישי (7-12). מעלות מגיעה בכושר טוב יותר כשהיא מנצחת 7 מ-9 משחקיה האחרונים ואילו צפת מקרטעת לקראת הישורת האחרונה עם 4 ניצחונות בלבד מ-9 משחקים. מאזן הבית של מעלות העונה מראה על 2 הפסדים בלבד ואילו מאזן החוץ של צפת מראה ניצחון בודד ב-7 משחקים אחרונים כך שהסטטיסטיקה נגדה. נראה שמעלות תנצח ותשמור על מקומה ברביעייה הראשונה.


הפועל עכו - אליצור נתניה (19:00, משה שרת, עכו. בסיבוב הקודם 85:73 לנתניה)

משחק המחזור (למרות שחשיבותו מעט פחותה מהמאבק הישיר על הפלייאוף שיתרחש מעט מזרחה משם) בין המארחת מהמקום השלישי (5-14) לאורחת מהמקום השני (3-16). שתי הקבוצות מגיעות למאני טיים של העונה בכושר אדיר. שתיהן עתירות תקציב, שתיהן רוצות לאומית וזאת חזרה גנרלית לקראת סדרת הפלייאוף בהשתתפותן. התחושה שלי עכו. זה לא ישנה את המיקום הסופי של אף אחת מהן אבל זאת הצהרה.


אליצור גבעת שמואל - הפועל עמק חפר (3/4, 20:30, מרכז נריה, גבעת שמואל. בסיבוב הקודם 79:91 לעמק)

משחק על בריחה מהסתבכות פוטנציאלית במבחנים. המארחת מהמקום השמיני (מאזן 11-8) מול האורחת מהמקום השביעי (מאזן 10-9). הגבעה כמעט והבטיחה לעצמה עונה נוספת בליגה (צריכה או לקוות להפסדים של ק.אונו לנתניה ועכו החזקות או לנצח בבית את כרמיאל החלשה), והעמק? כנ"ל. או שאונו תפסיד לשתי היריבות שנשארו לה או לניצחון אחד משלושת משחקיה. קרב שווה סיכויים, כל תוצאה אפשרית.


דרום

מכבי מעלה אדומים - מכבי רמת גן (19:00, מעלה אדומים. בסיבוב הקודם: 76-60 לרמת גן)
מעלה אדומים חוזרת לקרקע לאחר התבוסה במשחק העונה לחבל מודיעין, הפסד שגם הוריד אותה מהפסגה. כרגע המטרה הבאה של הקבוצה של אבי סוכר היא להבטיח את הביתיות לפחות לחצי הגמר ואולי גם לחכות למעידה של חבל מודיעין. מנגד תגיע רמת גן שכבר היה נראה שהיא בדרכה לפליאוף עד ששני הפסדים לא צפויים לקבוצות תחתית כמעט וגמרו לה את הסיפור. ר"ג תבוא להילחם על הסיכוי הקלוש שעוד נותר לה אבל לשם כך היא צריכה לנצח במגרש המאיים של מעלה אדומים, וקל זה לא הולך להיות לה.


אליצור רמלה - מכבי בת-ים (19:00, קרית האומנים, רמלה. בסיבוב הקודם: 84-68 לבת-ים)

רמלה ממשיכה במסע ההחלצות שלה מהתחתית ואחרי שהשיגה ניצחון גדול בזיסמן, היא חוזרת הביתה, ויש לה הזדמנות, אחרי הרבה מאוד זמן, לקפוץ מעל הקו האדום ומהמקום המוביל למבחנים. בת-ים מנגד טרם הבטיחה את הישארותה בליגה והיא כרגע רק ניצחון אחד מעל רמלה והפסד כאן יסבך גם אותה במאבקי התחתית אחרי שכבר נראה היה שנחלצה מהם. מצד שני, ניצחון של בת-ים יבטיח לה בוודאות עוד עונה בליגה והיא תרצה לסגור עניין כבר הערב. בקיצור- משחק אש שכולם חייבים לנצח בו.


מכבי שוהם – אליצור 'איתו' אשקלון (19:30, אולם ניצנים, שוהם. בסיבוב הקודם: 93-71 לאשקלון)

שוהם ממשיכה בעונה הנהדרת שלה ואחרי הזכיה בגביע המשיכה לניצחון בבת-ים שסידר לה (כמעט בוודאות) עוד עונה בליגה. כל ניצחון מכאן הוא רק בונוס בשבילה. אשקלון מנגד חזק במרוץ הפלייאוף, רוצה לשפר מיקומים וחייבת את הניצחון כאן. לאשקלון יתרון בולט בגובה ובעומק והיא תנסה להביא אותו לידי ביטוי גם השבוע. אם כי מול הזריזות והנפיצות של צעירי שוהם זה לא הולך להיות קל.


הפועל גזר/נען - הפועל לוד (19:30, אולם "הרפת", נען. בסיבוב הקודם: 68-59 ללוד)

אחרי שבנען תרמו את האולם שלהם לטובת אירוח סדר הפסח הגדול בארץ (לתמונות נא לפנות אלינו בהודעה פרטית), הקבוצה מתפנה להשלים את המשחקים שעוד נותרו לה עד שתיפרד סופית מהליגה. לוד הבטיחה מעשית (גם אם לא סופית) עוד עונה בליגה בשבוע שעבר וכשהפלייאוף העליון גם הוא על תקן של שמועה תיאורטית בלבד, המפגש הזה הופך מעשית לסוג של משחק ידידות, ולא הרבה יותר מזה.


הפועל חבל איילות - הפועל מבועים/ מרחבים (יתקיים ביום שלישי ב-18:00. אולם קיבוץ יטבתה. בסיבוב הקודם: 110-79 לאיילות)

משחק תחתית חשוב וקובע גורלות. איילות שהפסידה השבוע ללוד סופרת כבר חמישה הפסדים רצופים שסיבכו אותה בתחתית, וכרגע היא חומקת מהמקום המוביל למבחנים רק בזכות יתרון במאזן הפנימי מול רמלה, וצריכה ניצחון כאן כמו אוויר לנשימה. הפעם, מקבלים ביטבתה את מבועים הלפני אחרונה שתבוא להילחם על הסיכוי הזעיר שעוד נותר לה להנצל כשהפסד כאן ישלח אותה סופית ורשמית בחזרה לליגה א'. על מנת להיות תלויה רק בעצמה לפחות לעוד מחזור, מבועים צריכה לנצח כאן ב-32 הפרש לפחות, מה שנראה על פניו כמעט בלתי אפשרי.


מכבי פתח תקווה – הפועל חבל מודיעין (יתקיים ביום רביעי ב-19:00. 'עולמות', פ"ת. בסיבוב הקודם: 104-82 לחבל מודיעין)

תראו איזה משחק נהדר יחתום את המחזור. השלישית מארחת את הראשונה, שתיהן נמצאות בכושר נפלא, שתיהן יהיו בפלייאוף ועשויות לפגוש זו את זו לסדרה מרתקת בעוד פחות מחודש. בינתיים הן נאבקות על מיקומים ופ"ת תנסה לעשות מה שלא הצליחה בפעם הקודמת, וזה לעצור את רז ניסים כהן שהתפוצץ עליה בסיבוב הקודם עם ערב בלתי נשכח של 49 נקודות ולראשונה יבוא לשחק ב'עולמות' כאורח. פ"ת שכבר ניצחה בבית את מעלה אדומים ואת אשקלון רוצה לעשות זאת גם לצלע הרביעית של הטופ 4. יהיה מרתק כבר אמרנו?
כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();