ארצית: שני מחזורים לסיום
ספסל ,07/04/2018

איך שהזמן עף כשנהנים. 2 מחזורים לסיום העונה, יורדות יש, עולות לפליאוף כמעט נסגרו, אז מה נשאר? בריחה מהמבחנים, מאבקי מקום פנימי לקראת חצאי הגמר וגם כמה משחקים לפרוטוקול כדי לסיים את העונה בטעם טוב.

-- אדי מינץ, ענר חתואל --

צפון

הפועל נצרת עלית - בית"ר כפר יונה (19:30, אולם ספורט אלון, נצרת עלית. בסיבוב הקודם 64:75 לנצרת עלית)
משחק קריטי למארחת מול קבוצה שכבר סיימה את העונה. נצרת עלית (מקום עשירי, המוביל למבחנים, מאזן 14-6) מול כפר יונה (מקום שישי, מאזן 10-10). המארחת חייבת שני ניצחונות בכדי להתחלף במיקום עם קריית אונו אבל אחרי 8 הפסדים רצופים ופיטורי מאמן זה הולך להיות קשה. אפילו מול כפר יונה שכבר אין לה מטרות ומול ג'ת שמזמן ירדה. ניחוש שלי? נצרת עלית אמנם תנצח פעמיים אבל זה עדיין עלול לא למנוע מבחנים.


מכבי כרמיאל - הפועל ג'ת (20:00, היכל הורוביץ, כרמיאל. בסיבוב הקודם 73:95 לג'ת)

שירת הברבור של שתי היורדות שמקבלות הזדמנות לרשום לעצמן ניצחון לרפואה. שתיהן גירדו 2 ניצחונות בכל העונה ואחד נוסף יעזור לסיים עונה מסויטת בטעם טוב. למשחק החוץ האחרון ג'ת לא הופיעה וספגה הפסד טכני אז נראה מה יהיה הפעם. אם אכן תופיע- כל תוצאה אפשרית.


הפועל עכו - הפועל מעלות (19:00, משה שרת, עכו. בסיבוב הקודם 84:77 לעכו)

דרבי צפוני לוהט וקרב פלייאוף בין המארחת מהמקום השלישי (מאזן 5-15) לאורחת מהמקום הרביעי (6-14) כששתיהן מגיעות בכושר אדיר. עכו מנצחת 10 מ-11 משחקיה האחרונים ומעלות 8 מ-10. עכו לוטשת עיניים ליתרון ביתיות מול השלישית מנתניה ומעלות מנסה להבטיח סופית פלייאוף על חשבון החמישית מצפת. נראה שגם עכו תנצח וגם מקומן הנוכחי של שתי היריבות בפלייאוף ישמר.


א.ס. רמה"ש - אליצור גבעת שמואל (20:00, אורנים, רמה"ש. בסיבוב הקודם 80:103 לרמה"ש)

מי יעצור את רמה"ש ? 15 ניצחונות רצופים והספירה נמשכת. הגבעה רחוקה מרחק ניצחון בודד מבריחה מהסתבכות פוטנציאלית במבחנים (צריכה לקוות להפסדים של ק.אונו לנתניה ועכו החזקות או לנצח בבית את כרמיאל החלשה) וכך כנראה גם יקרה. בקרב הזה תנצח רמה"ש והגבעה תבטיח הישרדות במחזור הבא.


הפועל עמק חפר - הפועל צפת (20:30, רופין. בסיבוב הקודם 88:80 לצפת)

השביעית (10:10) מארחת את הרביעית (8:12). העמק משחקת להנאתה כבר זמן מה, צפת עדיין מקווה לדחוק את מעלות (מרחק של שני ניצחונות) מהרביעייה הראשונה. צפת ניצחה בחוץ פעם בודדת ב 5 חודשי המשחק האחרונים ובמחזור האחרון מחכה לה רמה"ש האיימתנית. האם צפת הרימה ידיים ? האם עמק חפר תרים לה לנגיחה ? נראה כמו ניצחון בייתי.


אליצור נתניה - עירוני 'שיקו' קריית אונו (בסיבוב הקודם 81:68 לנתניה. המשחק יתקיים ב-10.04)

משחק עם חשיבות גדולה לשני הצדדים בין המארחת מהמקום השני (4-16) לאורחת מהמקום התשיעי (13-7). נתניה רוצה להבטיח סגנות ויתרון ביתיות מול עכו, ואונו רוצה להבטיח בריחה ממבחנים על חשבון נצרת עלית. ההגרלה זימנה לאורחים שני מחזורי סיום מהגיהינום מול השנייה והשלישית וקל זה לא יהיה. נתניה תנצח. אונו תלחם. יהיה לוהט.


דרום

הפועל גזר/נען – הפועל חבל איילות (17:30, אולם 'הרפת', קיבוץ נען. בסיבוב הקודם: 79:77 לגזר/נען)
נען, שכבר ירדה וסיימה מעשית את העונה שלה, תארח את משחק הבית האחרון שלה ב'רפת' המיתלוגית ותנסה להמתיק את העונה עם ניצחון נדיר. מהעבר השני זהו משחק חשוב מאוד לאיילות שחייבת ניצחון כאן כדי לחמוק מהאפשרות שתסיים את העונה במקום המוביל למבחנים. באיילות לא שוכחים שהפסידו לאותה נען בסיבוב הראשון וינסו לבוא מוכנים יותר הפעם.


מכבי רמת גן – מכבי פתח תקוה (19:00, זיסמן, רמת גן. בסיבוב הקודם: 75:64 לר"ג)

פתח תקוה הבטיחה את מקומה בפלייאוף אחרי ניצחון גדול באמצע השבוע על חבל מודיעין, שגם השלים לה ניצחון על כל אחת מחברותיה לטופ 4. הפעם היא תסע מרחק לא גדול לזיסמן ותנסה להביא עוד ניצחון שישאיר את ההכרעה על הביתיות בפלייאוף למחזור האחרון. רמת גן מנגד, שעד לפני שלושה מחזורים עוד הייתה חזק בתמונת הפלייאוף כבר הרבה יותר קרובה לתחתית מאשר לפלייאוף, וניצחון כאן ישחרר אותה סופית להתחיל את חופשת הקיץ.


הפועל לוד – מכבי שוהם (19:30, אולם תיכון מדעים, לוד. בסיבוב הקודם: 76:69 ללוד)

ההתמודדות הרביעית במספר העונה בין שתי הקבוצות (שתיים בגביע), כשלוד ניצחה פעמיים ושוהם פעם אחת. לוד החמישית בטבלה היא הקבוצה היחידה פרט לשתי היורדות שמשוחררת מכל לחץ, למעלה או למטה, ויכולה להעביר בנעימים את שני המשחקים שנותרו לה. גם שוהם השביעית לה ניצחון אחד פחות מלוד במצב טוב יחסית, אם כי בליגה המשוגעת והצפופה שיש השנה אסור לנוח לרגע. שוהם תנסה לנצל את הנינוחות בצד של לוד כדי לנצח ולהבטיח סופית את ההשארות.


אליצור 'איתו' אשקלון – אליצור רמלה (19:30, אולם 'אגמים', אשקלון. בסיבוב הקודם: 82:63 לאשקלון)

משחק מרתק ובעל השפעה גדולה הן על התחתית והן על הצמרת. רמלה, הנחושה לחמוק ממשחקי המבחן השיגה השבוע ניצחון שני רצוף, שהביאה אותה לתשעה ניצחונות בדיוק כמו בת-ים ואיילות שמעליה. למרות שהיא עדיין במקום העשירי ובפיגור בהפרשי הסלים מול יריבותיה, היא נמצאת בפורמה חיוביות והפעם תיסע לאשקלון למבחן קשה במיוחד מול אליצור המקומית. אשקלון שהבטיחה סופית את מקומה בפלייאוף נאבקת על הביתיות ולא יכולה להרשות לעצמה להפסיד כאן, ורוצה את הניצחון כדי להפוך את המשחק שלה בשבוע הבא נגד מעלה אדומים לכזה שיכריע מי תסיים שנייה.


מכבי בת-ים – מכבי מעלה אדומים (19:30, אולם החשמונאים, בת-ים. בסיבוב הקודם: 80:69 למעלה אדומים)

כמו בפיסקה למעלה, גם כאן משחק בעל השפעה גדולה על מאבקי התחתית והצמרת. בת-ים מגלה שהחיים בלי אופק חכמון קשים מהצפוי וכבר עלו לה בשני הפסדים שסיבכו אותה במאבקי התחתית לאחר שכבר חשבה שנחלצה מהם. מהעבר השני מעלה אדומים השנייה בטבלה נאבקת על הביתיות בפלייאוף וחייבת ניצחון כאן כדי לשפר עמדות לקראת הקרב ראש בראש שמצפה לה בשבוע הבא נגד אשקלון.


הפועל חבל מודיעין – הפועל מבועים/מרחבים (אולם חט'ב נחשון, שוהם. בסיבוב הקודם: 85:82 לחבל מודיעין)

מוליכת הטבלה מגיעה אחרי ההפסד לפתח תקוה ולא יכולה להרשות לעצמה נפילה נוספת. מולה תתייצב מבועים שהשבוע ירדה סופית ואיבדה עניין בליגה. כל דבר פרט לניצחון קליל לחבל מודיעין ייחשב כהפתעה גדולה.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();