צילום: לימור מלינוףסדרה ביום: צעד אחד קדימה
ספסל ,14/04/2018

הסדרה המעניינת ביותר של שלב רבע הגמר תפגיש את אלופת הסיבוב הראשון מול אלופת הסיבוב השני. שתי הקבוצות זוכרות היטב את סדרות רבע הגמר מהעונה שעברה, ואחרי שנחלו בהן אכזבה, הן מגיעות במטרה אחת – להתקדם(לפחות) שלב אחד קדימה. מי מהן תעשה זאת?

--- יניב סהראי ---

איפה היינו, מה עשינו

אחרי סיבוב ראשון מצויין שכלל ניצחונות על ב"ש, קרית גת ואתא ומקום בפסגת הטבלה כשהיא מחזיקה במאזן מרשים של 11-2, הגיעה הנפילה של הקבוצה מעיר המדע. מכבי רחובות שרשמה סיבוב שני מאכזב עם כמה הפסדים מרגיזים לקבוצות התחתית, שדרדרו אותה במחזור הסיום של העונה עד למקום ה-4, אחרי הרבה זמן בו הייתה חברה קבועה בשני המקומות הראשונים בטבלה. מעבר להדרדרות עד למקום ה-4, רחובות מקבלת את הקבוצה החמה בליגה והיא יודעת, שקל זה בטוח לא יהיה.

רעננה, אפשר לומר, היא רחובות של הסיבוב השני – מאזן מדהים של 12-1 (ההפסד היחיד היה במחזור הפתיחה של הסיבוב, עדיין ללא לנגסטון) הקפיץ את הקבוצה מפנינת השרון למעלה. בחלקים נבחרים של הסיבוב השני הזכירה עירוני רעננה את הקבוצה של העונה שעברה, ומהמקומות בהם נלחמים על מקום בליגה או על מקום בפלייאוף העליון התקדמה היישר אל המקומות בהם נאבקים על יתרון הביתיות. בסיום, כאמור, זה נגמר ללא יתרון הביתיות, אך בכל זאת הכושר המפלצתי שבו נמצאת רעננה וההתגבשות הקבוצתית מאז הצטרף לנגסטון הופכים את רעננה לקבוצה הטובה בליגה.

בעונה הסדירה: כל קבוצה ניצחה בחוץ. ברעננה רחובות ניצחה 91:64 (סאם גיבנס 15, מרכוס רלפורד 21), ברחובות רעננה ניצחה 80:69 (אלונזו קולמן 24, סמואל גיבנס 24).
המצ'אפ

האחד, שועל קרבות וותיק, לא רק בלאומית, אלא גם בליגת העל. השני, צעיר מיריבו בכעשור, הולך ומקבע את מעמדו כאחד הרכזים הטובים ביותר בליגה הלאומית. השניים, יש להזכיר, נפגשו בסדרת רבע הגמר בעונה שעברה, אז זה נגמר בניצחון בלתי נשכח של הוד השרון ושעשוע, שרשם סדרה ענקית. לביא, מצידו, ירצה להשיג נקמה ספורטיבית על ההדחה המפתיעה מהעונה שעברה. בכל מקרה, הניסיון העשיר של שני השחקנים במצ'אפ הזה צפוי לדבר ומי שיצליח לנצח במצ'אפ הזה(מבחינת ניהול המשחק) צפוי לקרב את קבוצתו אל השלב הבא.הזר הכי חשוב בסדרה

כולם מדברים על השינוי שלנגסטון עשה ברעננה, אבל ההחתמה הכי חשובה של רעננה הייתה בכלל בקיץ עם החתמתו (או יותר נכון, השארתו) של סמי גיבנס לעונה נוספת על אף שהחזיק בהצעות מקבוצות נוספות. גיבנס, שפתח את עונתו השלישית בארץ, המשיך להציג את היכולת הטובה והמוכרת. גם כשהקבוצה הסתבכה עם החתמות של זרים לא נכונים, גיבנס היה שם ועם יכולת טובה היה אחראי על כמה ניצחונות בתקופה הקשה של רעננה. לגיבנס יש כבר ניסיון של 3 עונות רצופות בפלייאוף העליון(בהן עבר כמעט הכל), מה שאין לצמד הזרים של מכבי רחובות, נקודה שיכולה להיות קריטית ולשחק לטובתה של רעננה.טריוויות

-בדרך לאליפות נוספת? שתי הקבוצות מחזיקות כבר בתואר לא רשמי אחד. כפי שקראתם בכותרת, רחובות "אלופת הסיבוב הראשון" ורעננה "אלופת הסיבוב השני". שתי הקבוצות ישמחו לעשות זאת גם בפלייאוף. מה שבטוח, לאחת מהן החלום ייגמר מוקדם מהצפוי, בעוד שהשנייה תוכל להמשיך לחלום.

-סיבות לאופטימיות: אם יש משהו שיכול לנחם את רחובות בכך שסיימה במקום ה-4 הוא שהאחרונה שסיימה במקום הרביעי, הייתה זאת שגם עלתה ליגה. אם יש משהו שיכול לנחם את רעננה בכך שסיימה ללא הביתיות היא העובדה ששלושת האחרונות שעשו רצף נצחונות של לפחות עשרה משחקים, הגיעו לפחות לשלב הגמר. פעמיים זה גם נגמר בעליית ליגה.

- כבר היו בסרט הזה: 7 שחקנים + מאמן משתי הקבוצות היו חלק מהסדרה הזכורה בין רעננה להוד"ש בעונה שעברה. 6 (כולל אחד שהיה בצד השני – גל טסלר), איך לא, מגיעים מרעננה ואחד, שכבר קראתם עליו, מגיע מרחובות(עודד שעשוע).למה זו "הסדרה"?

סדרה בין מקומות 4 ל-5 תמיד צפוייה להיות המעניינת והצמודה ביותר, אבל תראו מה יש לנו הפעם. מצד אחד מגיעה קבוצה שדרסה את הליגה בסיבוב הראשון וכבר הוכיחה בשנתיים שלה בלאומית כי מהבית שלה, קבוצות לא יחזרו עם נקודות בקלות. ומהצד שני, קבוצה שדרסה את הליגה בסיבוב השני, נראית מלוכדת וחזקה מאי פעם, ויותר מכך – מחפשת תיקון על מאורעות העונה שעברה. כל אלה הופכים את הסדרה הזאת לסדרה עוד יותר מעניינת ועוד יותר צמודה. המלצה שלנו אליכם, אסור לכם לפספס את הסדרה הזאת.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();