מחזורים קודמים | לינקים | לוח משחקים | אתרי הקבוצות | טבלה | ראשי
לאומית נשים
עורכים: שי ברק

לאומית נשים: 2 מחזורי לסיום
אחרי פגרת גביע ופגרת טורניר אס"א באילת - במחזורים שנמשכו על פני שבועיים, חוזרים לליגה הסדירה לישורת אחרונה של שני מחזורים שייקבעו מי יהיו 4 הקבוצות שישחקו אחרי פסח על 2 כרטיסים לליגת העל. עוד המחזור, האם כאוכב, ברגע האחרון, יכולה לשרוד בלאומית על חשבונה של תל כביר?

גביע האיגוד: רמלה שמרה על התואר
"יותר קל להגיע למקום הראשון מלשמור עליו", אומר הפתגם. רמלה הוכיחה שהשנה היא יכולה הכל והשלב הראשון היה לשמור על גביע האיגוד התואר בו זכו בשנה שעברה. אחרי ניצחון בית גדול ב-25 הפרש הגיעו לגומלין בירושלים וגם ממנו יצאו עם ניצחון 63:61 והניפו את הגביע. 14 נקודות לצליל וטורי שבלטה.

מכה לגלבוע: ענבר לברון סיימה את העונה
רגע לפני הפיינל פור השחקנית המובילה וקפטנית הקבוצה, ענבר לברון, שברה את ידה ותיעדר כחודשיים. המשמעות היא כי למעשה סיימה את העונה. הגלבוע שבשבוע שעבר הבטיחו את מקומן בארבע הראשונות ונאבקו על העפלה לליגת העל, ייאלצו להסתדר בלעדיה בסדרות חצי הגמר.

רמלה שמרה על גביע האיגוד - ההנפה ברביעי
נכון, עוד יש משחק שני בירושלים, אבל נדמה שאין אירוע מיותר ממנו (אולי רק הגומלין של גביע האיגוד לגברים משבוע שעבר). רמלה כנראה סגרה את הסיפור ושמרה על התואר ומול הקהל הבייתי היתה ראויה להניף אותו ולא להמתין 3 ימים מיותרים. כמו בזכייתה של נתניה, גם אם רמלה תפסיד ביום רביעי ב-20 הפרש היא עדיין תניף את הגביע, כמו כשבאר טוביה הוליכה על נתניה ב-18 נקודות וידעה שאין שום סיכוי לתואר. שווה מחשבה על שינוי השיטה?

לאומית: השבוע מחלקים גביע
בראשון הקרוב תצא ההתמודדות לדרך וביום רביעי תוכרע. כמו בכל סיפור שנכתב היטב ייפגשו ירושלים ורמלה למשחק על הגביע. מחזיקת הגביע המכהנת נגד זו שזכתה בו בפעם האחרונה שהיתה בלאומית (לפני שעברה לליגת העל). הן ניצחו את כל היריבות ממקומות 2-6 כדי להתייצב ראש-בראש על הבמה המרכזית. נכנסים לחודשיי ההכרעות ומחלקים תואר ראשון.

תחרותית ומרתקת: ההתמודדות על המקום הרביעי פתוחה
מחזור צמוד במיוחד בפלייאוף העליון כשאף קבוצה לא ניצחה בהפרש גבוה מ-5 נקודות השאיר את הדרוג כמו שהוא כשמקומות 1-3 התרחקו ל4-6 שנותרו להיאבק על הכרטיס האחרון לפיינל פור, כשרמלה גברה עם ירושלים, פ"ת על כפר סבא והגלבוע עם ניצחון שני על אליצור ת"א. בפלייאוף התחתון ניצחון ב-19 הפרש של כאוכב עוד משאיר להן סיכוי לשרוד בליגה. סיקור מלא בכתבה.

גביע האיגוד: רמלה וירושלים בגמר
39 דקות בני יהודה היתה בדרך לגמר ואז שלשה של שי אלון ונקודות של גילי ליאור עשו מהפך ב-20 שניות, שלחו את המשחק להארכה ומשם ירושלים בגמר. בתחילת השבוע רמלה נקלעו למשחק קשה מול הגלבוע אבל ידעו לשמור על ההפרש במשחק נהדר של איסרוב וגורביץ. סדרת הגמר ב-19 ברמלה והגומלין ב-23 בירושלים.


cker();