כל המאמנים הישראלים באירופה

 

 * – מעודכן נכון לסוף עונת 2012/13

עדי אזולאי
עונות: 2
קבוצות: קראבנוס (קפריסין)
תארים: –
טריוויה: אימן שתי קדנציות חלקיות באותה קבוצה; נפרד ממנה באמצע עונת 04/05 בעקבות מות אביו ולמרות פתיחת עונה נהדרת; הדריך את בורקו ראדוביץ'

ארז ביטמן
עונות: 3
קבוצות: קופנהאגן (דנמרק), אפולון פטראס (יוון), קרלסרוהה (גרמניה), גנט (בלגיה)
תארים: –
טריוויה: –

דייויד בלאט
עונות: 3
קבוצות: דינמו סנט פטרסבורג, דינמו מוסקבה (רוסיה), בנטון טרוויזו (איטליה), אפס פילזן (טורקיה), אריס סלוניקי (יוון)
נבחרות: רוסיה
תארים: נבחר למאמן העונה ברוסיה בעונת 04/05; זכה עם סנט פטרסבורג ביורופליג מבלי להפסיד אף משחק בעונת 04/05; זכה עם בנטון טרוויזו באליפות איטליה בעונת 05/06; זכה עם בנטון טרוויזו בגביע האיטלקי בעונת 06/07; זכה עם נבחרת רוסיה באליפות אירופה 2007
טריוויה: הפסיד עם אפס פילזן פעמיים למכבי ת"א ביורוליג; אימן את רוסיה באולימפיאדת בייג'ין 2008; הביס את נבחרת ישראל עם רוסיה 56:90 ביורובאסקט 2007; עוזרו בדינמו מוסקבה היה דן שמיר; עוזרו באפס פילזן ובנבחרת רוסיה היה גיסו דניאל גוט

עופר ברקוביץ'
עונות: 2
קבוצות: פטרום אראד (רומניה)
תארים: –
טריוויה: –

בוב גונן
עונות: 13
קבוצות: דן הלדר (הולנד), גמונדן, פירסטנפלד (אוסטריה)
נבחרות: הולנד
תארים: זכה בארבע אליפויות, שלושה גביעים וחמישה סופרקאפים עם גמונדן; זכה בסופרקאפ עם פירסטנפלד ב-2009;
טריוויה: אימן את תומר אטלס בדן הלדר; גבר בסופרקאפ של 2005 עם גמונדן על אוברוורט של גדי קידר בדרבי ישראלי על הקווים; הפסיד עם גמונדן פעמיים לעירוני נהריה ביורוקאפ; אימן את נבחרת הולנד נגד ישראל

יעקב ג'ינו
עונות: 3
קבוצות: צסק"א סופיה (בולגריה), לובן (בלגיה)
תארים: –
טריוויה: הדריך בצסק"א סופיה את ישראל שיינפלד, ליאור ליובין, אבי סוכר ודיון תומאס; הדריך בלובן את איציק אוחנון וכריס ווטסון; ירד ליגה עם לובן

ננו גינזבורג
עונות: 3
קבוצות: נימבורק (צ'כיה)
תארים: זכה בדאבל הצ'כי עם נימבורק ב-2011, ב-2012 וב-2013
טריוויה: שימש כעוזרו של מולי קצורין; עוזרו בנימבורק היה אורן עמיאל ואחד משחקניו היה אפיק ניסים; ניצח והפסיד להפועל ירושלים ביורוקאפ; השתתף עם קבוצתו גם בליגה האדריאטית וגם בליגת ה-VTB

פיני גרשון
עונות: 2
קבוצות: אולימפיאקוס פיראוס (יוון)
נבחרות: בולגריה
תארים: –
טריוויה: עוזריו באולימפיאקוס היו בין היתר ארז אדלשטיין ואלעד חסין; הוביל את בולגריה להופעה ביורובאסקט 2009

שרון דרוקר
עונות: 6
קבוצות: אוראל גרייט (רוסיה), ריטאס וילנה (ליטא), אוסטנד (בלגיה), אריס סלוניקי (יוון), מונטגרנארו (איטליה)
תארים: זכה עם אוראל גרייט בגביע האתגר ב-2005; זכה עם אוסטנד באליפות בלגיה בעונת 06/07 ובגביע הבלגי ב-2008
טריוויה: גבר על גלבוע/גליל פעמיים עם אריס סלוניקי במסגרת היורוקאפ; גבר על הפועל ירושלים עם אוסטנד בגביע יול"ב; עוזרו באוראל היה מתן חרוש; עוזרו בריטאס היה אבנר יאור

גדי קידר
עונות: 4
קבוצות: אוברוורט (אוסטריה)
נבחרות: הולנד
תארים: –
טריוויה: הפסיד בגמר הסופרקאפ באוסטריה לגמונדן של בוב גונן; הפסיד עם הולנד במשחק ידידות לנבחרת ישראל

רלף קליין
עונות: 2
קבוצות: סאטורן קלן (גרמניה)
נבחרות: מערב גרמניה
תארים: –
טריוויה: הדריך את נבחרת מערב גרמניה באולימפיאדת לוס אנג'לס 1984 ובמונדובאסקט 1986; אימן את מערב גרמניה במשחק רשמי נגד נבחרת ישראל

מולי קצורין
עונות: 9
קבוצות: ורוצלאב (פולין), נימבורק (צ'כיה), אלבא ברלין (גרמניה), פרנקפורט (גרמניה)
נבחרות: פולין
תארים: זכה באליפות פולין ב-1999; זכה בגביע הפולני ב-2004; זכה בארבעה דאבלים צ'כיים עם נימבורק בין 2007 ל-2010
טריוויה: אימן שתי קדנציות שונות בוורוצלאב; עוזרו בנימבורק, ננו גינזבורג, תפס את מקומו לאחר עזיבתו

אריק שיבק
עונות: 9
קבוצות: אמסטרדם (הולנד), אנטוורפן, מונס (בלגיה)
תארים: זכה באליפות הולנד עם אמסטרדם ב-2005; זכה בגביע הבלגי עם אנטוורפן ב-2007; זכה עם אמסטרדם בשתי אליפויות הולנד ב-2008 וב-2009; זכה עם מונס בגביע הבלגי ב-2011
טריוויה: הדריך את גור שלף באנטוורפן; הדריך את אלון שטיין וג'רון רוברטס באמסטרדם; גבר על רועי ברקוביץ' ודן בוש בגמר הפלייאוף בהולנד, אך הפסיד להם בגמר הגביע; ניצח את הפועל ירושלים בגביע האתגר עם אמסטרדם

צביקה שרף
עונות: 10
קבוצות: אריס סלוניקי, פאוק סלוניקי, מקדוניקוס (יוון), לימוז' (צרפת), ורוצלאב (פולין), דינמו מוסקבה, ספרטק סנט פטרסבורג (רוסיה)
תארים: זכה עם אריס סלוניקי בגביע אירופה למחזיקות גביע ב-1993; זכה בגביע הרוסי עם ספרטק סנט פטרסבורג ב-2011
טריוויה: הפסיד עם דינמו מוסקבה להפועל ת"א בסדרת רבע גמר היורופליג ב-2004

עוזרי מאמן: ארז אדלשטיין (אולימפיאקוס – יוון), אלעד חסין (אולימפיאקוס – יוון), אבנר יאור (ריטאס וילנה – ליטא), דני גוט (אפס פילזן – טורקיה), מתן חרוש (אוראל גרייט – רוסיה, אריס סלוניקי – יוון), דן שמיר (דינמו מוסקבה – רוסיה), ננו גינזבורג (נימבורק – צ'כיה), אורן עמיאל (נימבורק – צ'כיה)

מנהלים מקצועיים: רני כהנא (בי.סי קייב – אוקראינה)