אבדיה: "הדור הזה עוד יעשה היסטוריה"

נבחרת העתודה חגגה במשך הלילה את זכייתה בפעם השניה ברציפות בתואר אלופי היבשת. הפורוורד, שזכה בתואר ה-MVP: "הזכיה בבית יותר מתוקה, כל השחקנים פה ווינרים". אלבר: "אני אוהב את הרגעים האלה, זו היתה חוויה מדהימה". תמונות למזכרת מהאליפות מחכות לכם בפייסבוק שלנו.


| רוני כהן

תמונות מהחגיגות בפייסבוק שלנו

 

חגיגות, אופוריה, טירוף חושים: אין מספיק מילים שיצליחו לתאר את האווירה שאפפה את נבחרת העתודה לאחר זכייתה באליפות אירופה. הכחולים-לבנים נאלצו להתמודד בתחרות עם ציפיות גבוהות, לאור הזכיה בשנה הקודמת ואירוח הטורניר בתל אביב, אבל הצליחו לעשות זאת שוב כשזכו בפעם השניה ברציפות בתואר אלופי היבשת, לאחר 84:92 על ספרד. "משאירים את הגביע בבית" היה הסלוגן שליווה את נבחרת העתודה לפני ובמהלך האליפות, ובמקום ש-שק הציפיות יכביד על המארחים, שחקניו של בית הלחמי השתפרו ממשחק למשחק עד שהצליחו לעמוד במשימה ולהשלים זכיית בק-טו-בק מדהימה בתואר הנחשק.

עם סיום ההתמודדות השחקנים מיהרו להתחבק ולקפוץ אחד על השני כששאגות השמחה שלהם מילאו את חלל האוויר. ים מדר ודני אבדיה, אשר נבחרו לחמישיית הטורניר, מיהרו לפיני גרשון והחליפו איתו מספר מילים עם מבט של "עשינו את זה", לאחר שהמנהל המקצועי טען לפני האליפות כי סיכוייה של הנבחרת לעבור את שלב רבע הגמר קלושים. לאחר חלוקת המדליות והנפת הגביע, נותרו השחקנים דקות ארוכות באולם והודו לקהל על תצוגות עידוד בלתי פוסקות, שהעצימו את יתרון הביתיות של ישראל בכל משחק.

מי שזכה לאהדה הרבה ביותר היה כמובן דני אבדיה, שחתם קמפיין מדהים עם זכייה שניה ברציפות בתואר, כשהפעם הוא קטף גם את תואר ה-MVP. ממוצעיו של אבדיה עמדו בסיום הטורניר על 18.4 נקודות, 8.3 ריבאונדים, 5.3 ריבאונדים, 2.4 חסימות ו-2.3 חטיפות שלא הותירו ספק לגבי זהותו של השחקן המצטיין במפעל. הפורוורד המוכשר חגג עם האוהדים ביציאה מההיכל ונשמע נרגש במיוחד מגודל ההישג.

"אני שמח וגאה בשחקנים שלידי שנתנו עבודה מדהימה וכיף גדול לשחק איתם", אמר אבדיה, "נלחמנו על הפרקט והקהל הרים אותנו כשהיינו למטה. זכיה באליפות אירופה תמיד מתוקה, אבל אני יכול להגיד שזה טיפה יותר מתוק כשזה בבית עם הקהל הביתי שלך. לשיר את התקווה על אדמת ישראל זה מרגש. זו לא קלישאה, אבל אין MVP בנבחרת הזאת. כל שחקן בא לפה כל ערב ונלחם ושמר וקלע כשצריך. אולי יש חבר'ה עם יותר נקודות מאחרים, אבל זה באמת לא משנה, הכל מסתכם בנבחרת. מה זה אומר להיות ווינר? להיות ווינר זה להאמין שאתה הולך לקחת את הגביע מההתחלה, לתת הכל, ואני יכול להגיד שכל החברים פה ווינרים".

הפורוורד נשאל גם לגבי מינוף ההצלחה של השחקנים לקריירות האישיות בקבוצות שלהם: "אני חושב שהוכחנו והראנו כמה אנחנו רוצים וכמה אנחנו נלחמים. לא להרבה שחקנים בליגת העל יש את מה שיש לנבחרת הזאת שזה הרוח, הלחימה, לא לוותר אף פעם. העתיד שלנו מזהיר ואני חושב שרק צריך לתת הזדמנויות. הדור הזה עוד יעשה היסטוריה, אני מאוד אופטימי".

עידן אלבר, שהפגין שוב קור רוח עם 3 שלשות דרמטיות, הוסיף: "אומרים לי הרבה פעמים שיש לי קרח בוורידים, אבל אני אוהב את הרגעים האלה. אני לא מפחד מהם, לוקח את ההזדמנות שנותנים לי ואני שמח שאני יכול לעזור לנבחרת. זו היתה חוויה מדהימה, קהל שאין מילים שיתארו את מה שהוא גרם לנו להרגיש". הגארד התייחס גם לשיפור שקבוצתו הראתה ממשחק למשחק: "ככל שהמשחק היה יותר חשוב, ככה התעלנו מבחינה מנטאלית. השתחרר לנו הלחץ, הראנו מה אנחנו שווים וזו התוצאה. העתיד? יש כאן שנתונים מצויינים, יש כאן אחלה כדורסל. נקווה שימשיכו לצמוח מכאן שחקנים שיעשו קריירות יפות".