אוסטרובסקי חוזרת לגמר

שנה רביעית ברציפות שאוסטרובסקי רעננה מעפילה לגמר. ושנה שניה ברציפות שאוסטרובסקי רעננה גוברת על רוטברג רמה"ש בשלב חצי הגמר. האם זו תיהיה גם השנה השניה ברציפות שאוסטרובסקי יגיעו ל-ISF? בשבוע הבא מחכה להן משחק הגמר מול הגימנסיה הראלית ראשל"צ.


| שי ברק

 

אוסטרובסקי רעננה 74 - רוטברג רמת השרון 37

הנתון המעניין ביותר בניצחונה של אוסטרובסקי בדרך לגמר , שמתוך 9 הקלעיות שלהן, יש רק תלמידת י"ב אחת. כלומר, אוסטרובסקי שהעפילה בפעם הרביעית ברציפות, תשמור על הסגל גם לשנה הבאה. למעשה ואולי יותר משמעותי מכך 5 מהן תלמידות כיתה י'. ההמשכיות מובטחת לשנים הקרובות. מעל כולן שחקנית אחת מכיתה י', ירדן גרזון. שידעה לעצור מומנטום של היריבה עם 13 נקודות ברבע השני שאחריהן היה לאוסטרובסקי קל להכריע את המשחק.

רוטברג רמת השרון הגיעה למשחק עם סגל קצר, רק 6 שחקניות כשירות נרשמו למשחק. למרות הסגל הקצר, השחקניות באדום הפגינו הרבה רוח לחימה וגם גרמו דפיקות לב ליריבה בלבן כשברבע השני, קיזזו פיגור 19 לחד ספרתי בריצת 10-0. אבל ככל שחלפו הדקות העייפות השפיעה על שחקניות רוטברג ורעננה ניצלה זאת כדי להכריע את המשחק במחצית השניה.

במשחק שהתקיים באולם "אביב" זכו בנות אוסטרובסקי לרוב ביציעים, והעידוד הוביל לפתיחה חד צדדית לזכות התיכון מרעננה. נועה גבעון צלפה שלשה ראשונה תוך דקה וחצי במשחק. כבר אחרי 4 דקות היתה התוצאה 7:0 מנקודות של רוני זהות. שניצר העלתה ראשונה את רוטברג על הלוח, אך האדומות התקשו מול הלחץ ההגנתי של הלבנות ואוסטרובסקי הרבתה לחטוף ולרוץ למתפרצות. אמי רינת, ארבע נקודות של ירדן גרזון ושלשה של רותם שוסטר הקפיצו את ההפרש לדו ספרתי וליתרון 16:2 שנשמר עד לסוף הרבע, כשמאיה לוינשטיין קבעה מקו העונשין 23:4.

שחקניות רוטברג בחרו לא להישבר ועלו לרבע השני עם הגנה חזקה, בעיקר של עימנואל שניצר שחטפה לא מעט כדורים, והרבה ביטחון ביכולות ההתקפיות שלהן. תוך שתי דקות צלפו רוטברג פעמיים מחוץ לקשת, עתליה כהן היתה הראשונה רוני קלינגר המשיכה אותה ואחריהן שיאל אוטולנגי השלימה ריצת 10-0 שהובילו השחקניות הצעירות של רוטברג. רק 23:14 , שבע דקות להפסקה. באוסטרובסקי הגיבו והחזירו את גרזון למשחק וזו מיהרה לקלוע מחוץ לקשת פעם ועוד פעם, השלימה 13 נקודות מתוך ה-15 של קבוצתה ברבע והחזירה את רעננה ליתרון דו ספרתי 38:21.

עתליה כהן. החזירה את רוטברג זמנית למשחק

 

הרבע השלישי כבר הכריע את המשחק. רוטברג נתקעו, שוב, על 4 נקודות בעשר דקות (שמשי ועתליה כהן), ואוסטרובסקי עם שלשות של גבעון ועמית כהן ברחה בתחילת הרבע ליתרון שחצה את 20 הנקודות (46:21) ולא ירד עוד עד לסיום. אמי רינת קבעה את תוצאת הרבע השלישי, 54:25 והרבע האחרון כבר היה כולו לפרוטוקול ששחקניות הספסל קיבלו לא מעט דקות וגלי אונטר מחוץ לקשת קבעה את תוצאת הסיום.

אוסטרובסקי רעננה חוזרות שוב לגמר וינסו להחזיר לעצמן גם את התואר שאיבדו בשנה שעברה.

ירדן גרזון. השחקנית המצטיינת

 

קלעו לאוסטרובסקי רעננה:

ירדן גרזון 26

נועה גבעון 11

אמי רינת 9

מאיה לוינשטיין 8

עמית כהן, רותם שוסטר וגל כהן פלר 5 כ"א

גלי אונטר 3

רוני זהות 2

 

קלעו לרוטברג רמת השרון:

נועה שמשי 10

עתליה כהן 8

שיאל אוטולנגי ועמנואל שניצר 6 כ"א

רוני קלינגר 5

ירדן כהן 2