אחרי מתחן: מכבי ת"א שוב בגמר

מכבי תל אביב היא העולה הראשונה לגמר פיינל פור 2019 אחרי ניצחון צמוד נגד הפועל אילת. הצהובים הוליכו לכל אורך הערב, אבל החניכים העיקשים של שרון דרוקר נשארו קרובים כל הזמן. דקות אחרונות מותחות עצבים הוכרעו עם נקודות מהקו של יובל זוסמן ואיבוד של אילת. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| safsal

 

היו שחששו שהאוויר מהבלון של הפועל אילת יצא בעצם ההעפלה לפיינל פור. היו שחששו מהפער הגדול בין שתי הקבוצות, בעיקר בחשבון הבנק. כל אלו התבדו עם הופעה באמת מכובדת של אילת, שנשארה קרובה לאלופת המדינה לאורך כל הדרך וגם כשמכבי ברחה לכיוון הדו ספרתי, אילת ידעה למצוא את הדרך לחזור. מכבי קיבלה יום גדול מסקוטי ווילבקין שקלע 21 נקודות באחוזים מצוינים. אילת מנגד קיבלה 51 נקודות מהזרים שלה, כשמעל כולם היה זה ג'יי פי טוקוטו שקלע 22 נקודות.

מכבי ת"א התרגלה לפתוח חזק משחקים. הפעם זה היה עם 2:8 מהיר. טוקוטו השרה הרבה רוגע על המגרש עבור אילת וגם עבור הספסל שלה. הזר המצוין הגיע ישר מתחילת המשחק במה שרימז על הבאות לבוא - משחק מצוין שלו יחד עם משחק צמוד ומותח. שיתוף הפעולה של זוסמן את בלאק ייצר תפוקה עבור הצהובים, אבל אילת דאגה להישאר קרוב עם בריימו ובורדיון. יהונתן שולדבראנד, שידע כמה שלשות חשובות במהלך הקריירה, קלע אחת כזו שהעבירה לקבוצה שלו את היתרון, אבל ווילבקין ורון הגיבו מהר כדי להחזיר את היתרון לקבוצה שלהם בהפסקה.

אם היה מישהו שחשב שאילת תישבר לקראת הסוף (כמו שקרה לה בשני משחקים מול מכבי העונה) אז קיבל הופעה נהדרת של רפי מנקו בשילוב שלושת הזרים של הדרומיים. מכבי לא מצאה את הדרך להכניע את הקבוצה של שרון דרוקר והמשחק היה בהבדל של סל בדקות האחרונות. במצב של נקודה יתרון למכבי, זוסמן ניגש לקו וקלע פעמיים. אילת, כמו סיפור העונה שלה, לא וויתרה עד הסוף וניסתה לייצר זריקה, אך ללא הצלחה. בסיום, אילת נותרת עם המחמאות, מכבי ממשיכה לגמר אחרי ניצחון דחוק על הפועל אילת.

קשה להגיד שאילת לא השיגה את היעדים מהמשחק האחרון. היא הורידה את הסקור של מכבי, היא ספגה פחות ממה שהתרגלה לספוג ממכבי העונה, היא הורידה את איבודי הכדור ומסרה מספיק אסיסטים. שרון דרוקר דיבר על הקבוצה המרגשת שהייתה לו וקשה לנו שלא להסכים. הקבוצה שלו הייתה רחוקה קליעה אחת מגמר ואילת יכולה לסיים את העונה בהרבה גאווה.