"איך אני אמור לנהל ככה משחק?"

מאמן חולון רועי אייזנברג כעס מאוד על כל הבלאגן שהיה הערב בליגה והוסיף "כל הקבוצה עם תסמינים ויש 2 מאומתות. אין לא נותנים לחכות לתוצאות". מאמנת אליצור רמלה שירה העליון אמרה "כדורסל הנשים חטף היום מכה תדמיתית קשה". ובמנהלת? הם האשימו את הקבוצות (צילום: מנהלת ליגת העל לנשים)


| safsal

 

"אני לא מצליח להבין איך כל הקבוצה החל מיום שבת, שזה 24 שעות אחרי חשיפה לחולה מאומתת, כל הקבוצה עם תסמינים ו-2 מאומתות, כולם עשו בדיקות PCR לצערנו אין תוצאות עדיין, איך לא נותנים לחכות לתוצאות הבדיקה ודוחים את המשחק ב-48 שעות. יש לנו מאומתות גם באנטיגן, בנוסף גם זרה בבידוד כי החיסון שלה לא בתוקף. אין לי קבוצה. שהמנהלת תסביר לי איך אני אמור לעלות לנהל את המשחק כשאני לא מרגיש טוב ואני חושב שאני מאומת."

כך נשמע הערב מאמן אליצור חולון, רועי אייזנברג, לאחר שבסופו של דבר כן בוטל המשחק של הקבוצה נגד פ"ת. בקבוצה חיכו במשך כל היום לעידכון ממנהלת הליגה שלא הגיע, עד שבסופו של דבר היו השופטים אלו שהחליטו כי המשחק לא יתקיים. 

אליצור ת"א הופיעה למשחק שלה הערב מול הרצליה עם 6 שחקניות בלבד, ובחרה לבצע עבירות מהירות על מנת להוציא את השחקניות מהמשחק ולסיים אותו תוך 5 דקות. מאמנת הקבוצה דניאלה ראובן אמרה לאחר המשחק: "זה ערב עצוב מאוד לכדורסל הנשים בפרט ולכדורסל הישראלי בכלל. יש לנו בסגל שתי שחקניות זרות מאומתות ועשינו כל שביכולתנו על מנת לעמוד בהוראות משרד הבריאות. כל מה שעמד לנגד עיננו הוא בריאות כל הנוכחים במגרש כולל השחקניות, הצוותים המקצועיים, השופטים ואנשי המזכירות."

 

שירה העליון, מאמנת אליצור רמלה הגיבה גם היא על הבלאגן: ״כדורסל הנשים חטף היום מכה תדמיתית קשה. לא מתפקידי לחלק עצות איך נכון היה לנהל את הסיטואציה, אבל כמאמנת וכמי שכבר שנים בכדורסל, היה לי בעיקר עצוב על כל מה שקרה הערב על הפרקט, שהיה הכי רחוק מספורט וכדורסל. אני מתנצלת כלפי האוהדים שהגיעו לראות משחק טוב בין שתי אגודות טובות ולא קיבלו שום דבר מזה.

נכון לעכשיו יש לנו שחקניות מאומתות בקבוצה, ועוד מס' שחקניות שסובלות מסימפטומים. הדבר הכי חשוב כרגע זה בריאות, שנדע לשמור על עצמנו ולעבור את התקופה הזו ושהליגה תדע להתאושש ממה שקרה היום, כי יש פה ענף שמגיע לו יותר מזה"

גם ברמלה ידעו על שחקניות מאומתות במהלך היום, ולטענתם הוכרחו בכל זאת להגיע למשחק. "הנהלת רמלה הודיעה בשעות אחה"צ למנהלת כי נודע להם שיש בקבוצה יש 3 שחקניות מאומתות שעברו אנטיגן ובנוסף יש שחקנית שלא עברה חיסונים וכנראה צפוייה להיות בבידוד. בלחץ של הנהלת רמת גן הוחלט שהבדיקות הנ"ל לא תקפות ויש לקיים את המשחק או שהשחקניות יעברו בדיקת p.c.r מבוקר.

בגלל קוצר הזמן נאלצה רמלה להגיע עם כל ההרכב למעט מרים חנון שהיתה חולה מאוד וגם מאומתת. כאשר נודע לשופטים שיש מאומתות ברמלה החליטו שהמשחק לא יתקיים עד שכל השחקניות של רמלה יעברו בדיקה אנטיגן בנוכחותם ובנוכחות מנכ"ל המנהלת רמי . כאשר התברר שארבע שחקניות רמלה מאומתות החליטו השופטים ומנכ"ל המנהלת בגיבוי איגוד השופטים והמנהלת שלא לקיים את המשחק."

 

רק לקראת השעה 21:00 בערב, כשעתיים לאחר פתיחת משחקי המחזור, יצאה הודעת עידכון כלשהי ממנהלת ליגת העל: "מגיפת הקורונה פגעה היום קשות במחזור ה-14 בליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל לאחר שבמספר קבוצות התגלו בשעות הצהריים, בסמוך לפתיחת המשחקים, חולות קורונה מאומתות. חלק מהקבוצות לא הצליחו להציג בפני מנהלת ליגת העל אישורים מפוקחים ורשמיים של חולות מאומתות, לכן המנהלת ביקשה מהקבוצות לבצע בדיקות אנטיגן מפוקחות לפני הגעתן לאולמות.

בימים האחרונים, וגם הבוקר, חודדו לקבוצות ליגת העל לנשים בכדורסל הנחיות לקיום משחקי הליגה בצל התפשטות וריאנט האומיקרון. לפי המתווה שנשלח לקבוצות בתחילת העונה, דחיית משחקים תהיה רק בהצגת אישורים רפואיים (בדיקת אנטיגן מפוקחת או בדיקת PCR ) של 3 שחקניות מאומתות או 2 שחקניות זרות מאומתות. למרבה הצער חלק מהקבוצות לא התכוננו כראוי למצב החדש ובמקום לבצע בדיקות מפוקחות בבוקר המשחק, המתינו לרגע האחרון ושיבשו בכך את קיום המשחקים הערב. הנושאים הפרטניים ידונו בבית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל.
 
רק במידטאון החל משחק. אליצור ויראלי ת"א שיחקה נגד בנות הרצליה בסגל קצר מאד של שחקניות והמשחק הגיע לסיומו לאחר חמש דקות ( 10:33 ) להרצליה. ארבע שחקניות של אליצור יצאו בחמש עבירות והמשחק הסתיים."