איל"ן ר"ג לא העפילה לרבע גמר

אלופת המדינה בכדורסל בכיסאות גלגלים סיימה את שלב הבתים המוקדם בליגת האלופות במקום הרביעי בבית ולא העפילה לשלב הבא. יחד עם זאת, היא תוכל להמשיך ולהתחרות בשלב הגמר של טורניר היורוליג 2 (מפעל אירופאי נוסף). אחרי ניצחון והפסד אתמול, היום הגיעו 2 הפסדים נוספים מול ג'וליאנובה האיטלקית ומול גראן קנריה הספרדית. עמית ויגודה סיים את האליפות עם 19.5 נקודות למשחק וסיים כמלך הסלים של הבית הישראלי.


| לילך וייס

(בתמונה: עמית ויגודה עולה לזריקה)

 

חגיגית הכדורסל במרכז ספיבק בר"ג הגיעה לסיומה הערב, עם אכזבה מצד הקבוצה הישראלית איל"ן ספיבק ר"ג. אחרי יומיים של כדורסל אירופאי ברמה גבוהה שכלל עשרות צופים שהגיעו לעודד, הקבוצה הישראלית סיימה את שלב הבתים עם 3 הפסדים וניצחון, ולא עלתה לשלב רבע הגמר. המקום הרביעי בו סיימה ר"ג מאפשר לה לשחק בטורניר הגמר של מפעל היורוליג 2 (המפעל השלישי בחשיבותו אחרי ליגת האלופות ויורוליג 1) שיערך באיטליה בסוף אפריל.

עמית ויגודה שחקן הקבוצה סיים את האליפות עם ממוצע של 19.5 נקודות למשחק, שדירג אותו כמלך הסלים של הבית שנערך בישראל ובמקום החמישי הכללי בשלב המוקדמות. דותן מישר גם הוא בטורניר טוב סיים עם 18.25 נקודות למשחק.

לסיקור משחקי היום הראשון

 

טבלת הבית:

1. בשיקטאש 0-4
2. ג'וליאנובה 1-3
5. גראן קנריה 2-2
3. איל"ן ספיבק ר"ג 3-1
4. מו 4-0

 

את היום ספיבק פתחה עם משחק מול ג'וליאנובה האיטלקית. כבר מהפתיחה המשחק הלך עם האיטלקים שקלעו באחוזים גבוהים וברחו ליתרון דו ספרתי 18:6 בסוף הרבע הראשון. עמית ויגודה ודותן מישר ניסו לשמור את ר"ג במשחק, אבל הקליעה לא הייתה טובה היום והאיטלקים המשיכו לברוח ל-30:15 בדרך ל-38:20 במחצית.

ספיבק פתחו יותר טוב את המחצית השניה ובריצת 0-8 הצליחו להוריד את ההפרש. אבל האיטלקים מהר מאוד חזרו לשלוט בקצב והגדילו חזרה את הפער שכבר חצה את רף ה-20 נקודות, ואחרי 3 רבעים יתרון 56:37 מבטיח לג'וליאנובה. ההפרש נשמר על 15+ נקודות ברבע האחרון, ושני המאמנים ניצלו זאת כדי לתת דקות גם לשחקני הספסל. ויגודה חתם את תוצאת המשחק על 66:53, הפסד שבעצם גמר את הסיכוי של ר"ג לסיים באחד משני המקומות הראשונים מהם מעפילים לשלב הבא.

קלעו לר"ג: עמית ויגודה 19 (4 רב', 10 אס'), דותן מישר 16 (7 רב'), שי ברביבאי 13 (7 רב'), אברהים באו 4, רותם פיליפס 1 (10 רב', 4 אס').

 

במשחק הרביעי והאחרון פגשה איל"ן ר"ג את גראן קנריה הספרדית, להכריע מי מהקבוצות תסיים את הבית במקום השלישי. שתי הקבוצות פתחו חלש את המשחק עם סקור נמוך ואחרי 5 דקות אנחנו ב-7:4 לספרדים. עמית ויגודה ודותן מישר איפסו את הידית ועד סוף הרבע קלעו טוב בצבע, 16:13 לגראן קנריה בסוף הרבע הראשון. גם הרבע השני המשיך ביכולת לא גבוה משני הצדדים, כשהספרדים מצליחים להגדיל את היתרון שלהם ל-31:20 בירידה להפסקה.

שי ברביבאי ורותם פיליפס פתחו את המחצית השניה בריצת 2-9 ישראלית שהורידה את ההפרש, אבל הספרדים במיני ריצה משלהם ברחו שוב לדו ספרתי 42:31 בדרך ל-46:33 בכניסה לרבע האחרון. סלים של ויגודה ושל עידו שקורי לא עזרו לר"ג לחזור למשחק, והיא מסיימת את הבית עם הפסד נוסף 64:51.

קלעו לר"ג: עמית ויגודה 17 (7 רב',7 אס'), שי ברביבאי 15 (4 רב', 6 אס'), דותן מישר 8 (9 רב'), עידו שקורי 5, רותם פיליפס 4 (10 רב', 4 אס'), ארתור חסון 2.