"אין לנו ספק שנהיה בפלייאוף"

מכבי תל אביב מתוסכלת לאחר עוד הפסד צמוד' 89:87 לאולימפיאקוס, אך אות'לו האנטר בטוח שקבוצתו תעפיל לפלייאוף: "אנחנו יכולים לנצח כל קבוצה". דורסי: "המשחק הזה כבר היה בידיים שלנו ואפשרנו לו לחמוק לנו". מחר (חמישי): באסקוניה בהיכל במשחק קריטי עבור הצהובים. (צילום: euroleague.net)


| רוני כהן

 

מכבי תל אביב רשמה אתמול נקודת דרך נוספת בעונה ההפכפכה שלה כשהפסידה 89:87 לאולימפיאקוס במשחק שנגרר להארכה. מתוקף היותה יריבה ישירה על מקום בפלייאוף, הצהובים סימנו את המשחק מול היוונים כמשחק מפתח שחשוב לנצח, אך במקום זאת רשמו תצוגה חלשה במשחק ששתי הקבוצות יעדיפו לשכוח לאור הרמה הנמוכה בו.

"זה כואב, אבל אנחנו צריכים לשכוח מזה ולהתאושש לקראת המשחק ביום חמישי", סיכם טיילר דורסי את ההפסד, "החטאנו הרבה זריקות עונשין, כולל אני, וזה פגע בנו בסוף. אנחנו צריכים לאסוף את עצמנו מחדש. לא החטאנו בגלל לחץ, היינו צריכים לסיים את העבודה בהארכה. המשחק הזה כבר היה בידיים שלנו ואפשרנו לו לחמוק לנו. זה הפסד מתסכל, אבל אלה החיים ואנחנו נלחמים. קשה להפסיד משחקים צמודים, אבל צריך להמשיך למשחקים הבאים. אנחנו צריכים להגיע לאימון מחר עם מוטיבציה ורצון להילחם".

אות'לו האנטר ששב מפציעה הוסיף: "זה היה משחק קשוח, אף אחד לא ויתר, שיחקנו חזק. יכולנו לנצח את זה. היו כמה שריקות שלא הסכמתי איתן, אבל בסופו של דבר המשכנו להילחם וזה פשוט לא הצליח. למה אנחנו לא מנצחים משחקים צמודים? היו לנו הרבה איבודים והיינו צריכים לטפל טוב יותר בכדור. אבל באופן כללי אני מאמין שאלה משחקים שמנצחים לפעמים ומפסידים לפעמים. עכשיו אנחנו מפסידים משחקים שאנחנו אמורים לנצח, אבל זה בסדר כל עוד אנחנו ממשיכים להילחם ולא מוותרים. יש עוד משחקים לפנינו ואנחנו צריכים להשתפר".

הסנטר נשאל לגבי על ההתאמות שמתבצעות כשהוא על המגרש לעומת כשזיזיץ' על הפרקט: "אני לא חושב שאנחנו משחקים כקבוצה בסגנונות שונים. לכולנו יש חוזקות וחולשות ובסופו של דבר אנחנו מסתכלים על עצמנו כקבוצה במטרה לנצח. זה מה שטוב אצלנו, אנחנו נלחמים כדי להשיג ניצחונות. לא אכפת לנו ממה שהיריבות חושבות, אנחנו מנסים לשחק את הכדורסל של מכבי".

כשנשאל לגבי סיכויי קבוצתו להעפיל לפלייאוף לאור מצבם בטבלה (מקום 13 כרגע), הסנטר לא הסתיר את מורת רוחו מהשאלה. "לא אכפת לי איזה קבוצות ממוקמות לפנינו בטופ 8. אנחנו יכולים לנצח כל קבוצה. אנחנו רק צריכים להיות מוכנים לרגע הנכון כדי שנעלה לפלייאוף. אין אצלנו ספקות לגבי זה. אולי לכם העיתונאים יש, אבל לנו אין".

למרות ההפסד, במכבי יודעים שהם חייבים להתאושש במהרה כשכבר מחר מחכה להם משחק יורוליג ביתי נוסף מול באסקוניה. הספרדים סובלים גם כן מחוסר יציבות כשאמש הובסו ע"י פנרבחצ'ה בעשרים הפרש אך מחזור לפני כן הדהימו את צסק"א עם ניצחון מרשים. במועדון מבינים שהפסד נוסף הפעם יסבך אותם עמוק בתחתית הטבלה, ויעשו הכל כדי לשמור על חלום הפלייאוף, שהאנטר כה מאמין בו, בחיים.