"אנחנו בכיוון טוב יותר"

מכבי תל אביב מרוצה לאחר הניצחון הדרמטי על ריאל מדריד (84:86), שהושג הודות ליכולת פנומנלית של דורסי שקבע שיא קריירה עם 30 נקודות. הגארד נשאר ממוקד: "אנחנו צריכים להמשיך להילחם ולטפס בטבלה". בשבוע הבא - שוב מחזור כפול ביורוליג.


| רוני כהן

 

מכבי תל אביב כבר ראתה את התרחיש הקבוע חוזר על עצמו: שוב משחק צמוד שחומק בין הידיים בגלל טעויות קטנות מוביל להפסד מתסכל. אלא שהפעם הצהובים הצליחו לנצח 84:86 את ריאל מדריד ולהפוך את תחושת ההחמצה המלווה אותם בהפסדים לתחושת ניצחון מתוק. היריבה אמנם היתה ריאל מדריד, אבל גם מכבי ידעה שניצחון הוא בהישג יד לאור הסגל הקצר והפצוע של הבלאנקוס. מכבי ידעה לנצל את ההזדמנות, ובעונה הנוכחית זהו לא דבר של מה בכך.

עם זאת, זה לא היה פשוט. בעיקר בגלל תפוקה דלה מאוד של רוב השחקנים, כולל ווילבקין (9 נקודות) ובראיינט (5), שלא מצאו את הדרך לטבעת והחטיאו לפעמים זריקות חופשיות. הניצחון הושג בעיקר בזכות יכולת פנומנלית של טיילר דורסי שפשוט התפוצץ על המגרש וסחב את חבריו על גבו. ב-27 הדקות שלו על הפרקט הגארד טווח מכל נקודה אפשרית במגרש וסיים את ההתמודדות עם שיא קריירה של 30 נקודות ו-3 אסיסטים. גם בדקות הסיום זה היה הוא שעשה את הפעולות הטובות, כולל הזנת אות'לו האנטר בצבע, שהביאו ניצחון חשוב לצהובים, מוראלית ומקצועית.

“נשארתי אגרסיבי, זה הכל", הסביר דורסי את היכולת שלו, "תפסתי יד חמה בהתחלה והמשכתי לזרוק. זה ניצחון טוב, היינו צריכים את הניצחון הזה לקראת השבוע הכפול בשבוע הבא. השיא שלי? אני אף פעם לא מרוצה ממה שאני עושה. אנחנו צריכים להמשיך להילחם ולנסות לטפס למעלה בטבלה. יש עוד חודשיים ואנחנו צריכים להמשיך להילחם בהגנה”.

ג'ון דיברתולומיאו הוסיף: "אנחנו הולכים לכיוון טוב יותר. לנצח את ריאל מדריד זה תמיד אתגר, אבל אנחנו שמחים שהצלחנו להביא את הניצחון. חזרנו לעצמנו במחצית השניה, שיחקנו חזק בהגנה, יצרנו מומנטום וחזרנו למשחק. בתחילת המשחק אפשרנו להם לשחק בנוחות ולקלוע ללא הפרעה, אבל בהמשך העלנו את רמת האנרגיה וזה עזר לנו, כמו גם הסלים שקלענו".

מכבי נכנסה כעת לשבוע עמוס במיוחד עם 4 משחקים בשמונה ימים. כבר מחר ישחקו הצהובים מול גלבוע/גליל עם השבתה של הליגה לפעילות, ובהמשך השבוע יתמודדו במסגרת המחזור הכפול של היורוליג בשתי הנציגות הטורקיות של המפעל: תחילה מול פנרבחצ'ה בחוץ (שלישי) ויומיים לאחר מכן (חמישי) יארחו את אפס אנאדולו בבית.