"אני יודע מה אני שווה"

מכבי תל אביב מרוצה לאחר הניצחון על באסקוניה 82:91 ויובל זוסמן, שבלט בשורות הצהובים, ניצל את ההזדמנות כדי לשפוך את ליבו: "הביקורות לא מעניינות אותי בכלל, נהניתי יותר לשחק הפעם". בראיינט: "זו היתה הופעה קבוצתית נהדרת". (צילום: euroleague.net)


| רוני כהן

 

יומיים לאחר שהפסידה לאולימפיאקוס בהארכה, מכבי תל אביב צמצמה מעט את הנזק עם ניצחון 82:91 על באסקוניה. כבר מהפתיחה ניתן היה לראות מכבי אחרת כששחקניו של ספרופולוס היו נחושים וממוקדים יותר מול הספרדים. בקבוצה היו מרוצים מכך שהניצחון הושג למרות יכולה לא מרשימה של סקוטי ווילבקין, כשמי שתרמו לניצחון היו השחקנים ה"אפורים" יותר, בדמות אנג'לו קלויארו ויובל זוסמן.

בעוד הראשון המשיך לעשות פעולות קטנות שלא נכנסות לסטטיסטיקה, זוסמן רשם יכולת טובה בהתקפה עם 11 נקודות, 3 אסיסטים ו-3 ריבאונדים. הסווינגמן הישראלי הפגין יכולת חלשה מאז חזרתו מפציעה, ואף "זכה" לביקורות מצד מאמנו היווני, אך פתח הפעם בחמישיה וסיפק את משחקו הטוב ביותר העונה. האסרטיביות שליוותה אותו על המגרש עשתה את דרכה גם לחדר העיתונאים, כשבסיום המשחק הוא התפנה לשפוך את ליבו:

"הביטחון שלי לא תלוי בזריקה כזאת או אחרת או במהלך כזה או אחר. לא משנה אם החטאתי או קלעתי, אם אני לבד אני צריך לקחת את הזריקה הבאה. הייתי מעורב יותר במשחק הזה. לדעתי לשחקן הגנה תמיד יש מקום בקבוצה. מי שרוצה יתר - לוקח את הכדורים האבודים ואת הריבאונדים הקשים - הוא זה שמנצח. זה מה שניצח לנו, הנקודות הקטנות. ניצחנו בזכות הגנה בסוף. ספגנו יותר נקודות ממה שרצינו אבל במאני טיים עשינו את המהלכים הנכונים וניצחנו".

על יכולתו הטובה הוסיף זוסמן כי "אני חושב שראו שנהנתי יותר. שיחקנו יותר קבוצתי עם עשרים אסיסטים, לעומת המשחק הקודם (מול אולימפיאקוס) שמסרנו 13 אסיסטים. אלה דברים שמאוד משפיעים. לא רק שחקן אחד מרוצה, אלא שניים. כל ההתקפה מעורבת וזה נותן פוש לשחקנים להיות יותר אנרגטיים ולרצות יותר והפעם זה בלט".

כשנשאל על הביקורות שעלו על יכולתו העונה, הוא כבר לא נשאר אדיש: "ביקורות תמיד יהיו. יכול להיות שבמשחק הבא אני לא אהיה מספיק טוב, אבל זה לא משנה. אני אצטרך לתת את התפוקה שלי ולעשות את מה שנדרש ממני על הצד הטוב ביותר, ולא להסתכל על כל הביקורות וכל השטויות האלה. אני אפילו לא קורא את זה. זה לא מעניין אותי ולא מזיז לי. אני יודע מה אני שווה עם הביקורות ובלעדיהן, כשהן לטובה ולרעה. כשהן לטובה אני מעריך את זה מאוד, אבל כשהן לרעה זה לא משפיע עליי".

על המשחק עצמו הוסיף זוסמן: "אני לא חושב ששמרנו רע, אבל יכולנו לעשות עבודה יותר טובה. הם קבוצה מאוד כישרונית שמסוגלת לקלוע סל בהמון דרכים, אבל בסוף הניצחון הוא שחשוב ואנחנו לוקחים אותו איתנו". אלייז'אה בראיינט סיכם: "כולנו באנו עם הרבה ביטחון, המאמן מכניס בנו את הביטחון הזה. הרבה שחקנים קלעו, וזו הייתה הופעה קבוצתית נהדרת. אני לא יודע אם הכי טובה, אבל בהחלט מצוינת".