ארגון השחקנים דורש - הלאומית תחודש

ארגון שחקני הכדורסל פעל במרץ בימים האחרונים, ואחרי שעזר למצוא פתרונות לחזרת ליגת העל (בדמות הסכמות על קיצוצי שכר), עכשיו המטרה הבאה שלו - הליגה הלאומית. "הליגה הלאומית חייבת לחזור, ואנחנו נעשה הכל שתחזור. השחקנים לא יוותרו על כך שההכרעה בליגה תהיה ספורטיבית ותושג על הפרקט." (צילום: מנהלת הליגה)


| safsal

 

באמצע חודש מרץ יצאה הודעה משותפת מאיגוד הכדורסל ומנהלת הליגה הלאומית - הליגה הופסקה, שתי הראשונות לעל, אין יורדות. כמעט חודשיים עברו, ההחלטה הזאת נידונה הלוך וחזור ונשמעו הרהבה טענות בעד ונגד, ונכון להיום עדיין עומדת בעינה. אבל האם נמצא הגורם שיצליח להפוך אותה ולהחזיר את הליגה הלאומית לסיום על המגרש?

"ארגון השחקנים דורש את פתיחת הליגה הלאומית בכדורסל וקורא להחזרתה לפעילות מיידית." כך נכתב בהודעה שפרסם היום ארגון השחקנים. "בהמשך לסיכום על החזרת ליגת העל לפעילות שהושג היום (ה'), דורש ארגון השחקנים כי הליגה הלאומית תחודש לאלתר, ותוכרע על במגרשי הכדורסל." ארגון השחקנים הראה היום שכשהוא רוצה הוא מזיז דברים, והוא אחד הגורמים שתרמו הרבה להחזרתה של ליגת העל, בין היתר באמצעות הסכם קיצוץ רוחבי של שכר השחקנים. אבל האם יש לו גם את הכח להחזיר את הלאומית? נחכה ונראה.

״אם ליגת העל חוזרת, אנחנו לא רואים סיבה שהליגה הלאומית לא תחודש, שכן הן תלויות אחת בשנייה." מסרו שחקני הליגה אלעד הופמן ועמית ביר כץ. "מדינת ישראל יוצאת מהסגר והמשק חוזר לפעילות, ליגת העל חוזרת לפעילות ומכאן זה ברור למו שהליגה הלאומית צריכה לחזור לפעילות גם היא. ההכרעה צריכה להיות רק על הפרקט ולהיקבע רק על ידי השחקנים.״

 

אור בקצה המנהרה

אחת המתנגדות הבולטות להחלטה על הפסקת הליגה היא הפועל עפולה, שהייתה אמורה להיאבק חזק על העליה העונה. יוסי מלכה, יו"ר הקבוצה, ציין כי "הקבוצה נמצאת בקשר עם כל השחקנים כולל הזרים שהביעו נכונות לחזור באופן מיידי לארץ ולסיים את העונה בצורה ספורטיבית וראוייה." מלכה ציין גם כי "בנסיבות הקיימות ולאור העובדה שכל הקבוצות משחקות באולמות ממוזגים לא יקרה כלום אם בנסיבות הקיימות הליגה תסתיים בחודש יוני ותיפתח באוקטובר מחדש. בעפולה מחכים בקוצר רוח להחלטת בית הדין העליון של האיגוד בנוגע לעתירתם ומאמינים שבשיתוף פעולה בין מינהלת הליגה הלאומית ואיגוד הכדורסל אפשר יהיה לקיים תוך זמן קצר מתווה מוסכם לסיום הליגה בצורה ספורטיבית והוגנת."

"כל מי שמתעסק בליגה הלאומית קיבל אור בקצה המנהרה לעונת 2019/20. אני רוצה להאמין שכולם רוצים לסיים את העונה במגרש ולא לעצור את הכל ולא לתת סיכוי לכדורסל בארץ לחזור לפעילות." אמר בתגובה להודעה שי סגלוביץ, מאמן אליצור יבנה, גם היא אחת מהמתנגדות להפסקה. "ההחלטה שנלקחה בזמנו על סיום הליגה, ימים ספורים לאחר פריצת המגפה בארץ, היא הזויה ולא תואמת שום החלטה שנלקחה באף ליגה בעולם. מה גם שממה שאני מבין הישיבה הייתה מאוד דלילה בנוכחים ולא היה רוב אפילו של מחצית מהנוכחים. היו יותר נמנעים מאשר בעד הפסקת הליגה.

לעניינו, זה הזמן לעשות את הכל כדי לחזור לפעילות, כמובן בראש ובראשונה לשמור על בריאות השחקנים, המאמנים, ההנהלה וכל הצוות שמרכיב כל קבוצה וקבוצה. אם אחרי כל המתווה, הדרך, וההתנהלות של כל העוסקים בדבר, נמצא את עצמנו על המגרש מסיימים את העונה, אני חושב שזה הניצחון הכי גדול שאפשר לייחל לו. ללא ספק שהקבוצות יצטרכו סיוע כלכלי כדי לחזור למגרשים, וכאן הקריאה לכל קברניטי הענף ומקבלי ההחלטות לעשות כל מאמץ אפשרי על מנת שזה יקרה בסופו של יום."