ארד לנוער בהונגריה

נבחרת הנוער 3X3 סיימה במקום השלישי בטורניר דרבצן אחרי ניצחון 21:16 על סלובניה. הנבחרת בה משחקים אליעד טל, שוהם גת, רועי פריצקי ושגיא זילברשלג סיימה את האליפות עם 6 נצחונות, כשהיא מפסידה רק לנבחרות הסרביות הבוגרות יותר. את הנבחרת אימן דניאל גוט. (צילום: פרטי)


| safsal

 

הישג יפה לנבחרת הנוער של ישראל בטורניר דברצן, שנערך במקומה של אליפות העולם שהתבטלה עקב הקורונה. בטורניר הבנים השתתפו 7 קבוצות, מרביתן מהונגריה המקומית, וגם נציגות לסלובניה, סרביה וישראל. בנבחרת הנוער שלנו שיחקו אליעד טל (הפועל ת"א), שוהם גת (עמק חפר), רועי פריצקי ושגיא זילברשלג (כפ"ס), אימןמ דני גוט. הנבחרת פתחה את האליפות עם שלב בו כל הקבוצות שיחקו אחת עם השניה, כשהיא מנצחת 4 משחקים ומסיימת את הבית במקום השלישי בדירוג.

בשלב רבע הגמר פגשה הנבחרת את הנבחרת ההונגרית עד גיל 23. ישראל שלטה במשחק מההתחלה והצליחה לברוח לדו ספרתי, ו-2:15 לסיום הזמן שוהם גת קלע אחת מהקו וסגר את ההתמודדות בניצחון 21:8. (משחק משוחק 10 דקות או עד שמישהי מגיעה הל-21). בחצי הגמר שיחקה ישראל נגד סרביה עד גיל 23. בדקות הראשונות קיבלנו משחק צמוד, אבל אז הסרבים הצליחו לברוח ליתרון 11:18. זילברשלג הצליח לצמק ל-14:20, אבל הסרבים קלעו את סל הניצחון שלהם והמשחק נגמר 14:21. 

במשחק על מדליית הארד פגשה ישראל את סלובניה. הסלובנים עלה ליתרון 4:7, חדירה של פריצקי ושלשה של זילברשלג מאסיסט של שוהם גת השוו את התוצאה. המשחק המשיך להיות צמוד כשישראל שומרת על פער קל, ו-2 דקות לסיום הנחברת הוביבלה 18:16. פריצקי קלע אחת מהקו, וכשהסלובנים ניסו להכניס כדור למשחק חטיפה שלו הסתיימה בשלשה גדולה של זילברשלג שסגרה את הסיפור. ניצחון 21:16 ומדליית ארד לנוער.