ארצית: בעמק מצהירים כוונות

הפועל מגדל העמק יזרעאל החתימה כמה קבלני עליות מנוסים במטרה לחזור לליגה הלאומית אחרי שכשלה בכך בשנים האחרונות. מכבים רעות ממשיכה עם הישראלים שהובילו אותה העונה, אשקלון העולה החדשה צירפה שני צעירים.


| אלירן כהן

הקבוצה המאוחדת של העמק, שבשנתיים האחרונות נכשלה במאמציה לשוב לליגה הלאומית, מעלה הילוך בכל הקשור להכנותיה לעונת המשחקים הקרובה. המאמן אסף רוטשטיין, שכבר הביא לעמק את עידו קוזיקרו לאחרונה, לא הסתפק בסנטר העבר של נבחרת ישראל ושלף מעכו גם את הסווינגמן אופק בוגדנובסקי (30). בוגדנובסקי מגיע אחרי שלוש עליות ליגה רצופות - עם עכו אשתקד, עם רמה"ש לפני שנתיים ועם נתניה לפני שלוש עונות. השנה בסגרת הליגה קלע כ-10 נק' בממוצע למשחק.

מי שעוד הצטרפו לקבוצה הם עזמי אבו-אחמד (24, 1.88) המקומי, שהעביר את העונה האחרונה במדי מכבי חדרה ואיליה סרור (25, 2.12) שהגיע אף הוא מעכו. אבו-אחמד וסרור שיחקו יחדיו במדי הקבוצה המאוחדת לפני שנתיים, והעפילו עימה לגמר הפלייאוף. אבו אחמד דורג גבוה מאוד לאורך העונה בטבלת מלך הסלים של ספסל עם ממוצע של כמעט 18 נקודות למשחק, סרור תרם כ-7 נק'.

בתוך כך, נצרת עילית - שמעמידה השנה קבוצה מעניינת במיוחד בליגה א' (אותה יאמן שי ברוך) יצאה מאיחוד קבוצות העמק, שיכלול בעונה הבאה - כפי שכבר אמרה הכותרת - רק את הפועל מגדל העמק והפועל עמק יזרעאל.

 

אחרי שסיימה כהפתעת העונה (ללא הקורנה), מכבים רעות כבר עובדת במרץ על העונה הקרובה במטרה לסיים גם אותה בחלק העליון של הטבלה. המאמן נמרוד כהן ממשיך לעונה חמישית בקבוצה והצליח לשמור על תלכיד גדול מהשנה האחרונה - תומר כהן (27), אחד מהסקוררים הבולטים של המחוז הדרומי בעונה החולפת עם מעל 17 נקודות למשחק (ספירה לא רשמית של ספסל) ימשיך לעונה שלישית במועדון, ויחד איתו גם ראיין דניאל (25, 1.92) שקלע העונה כ-12 נקודות למשחק.

בנוסף המללפון הכי חם השנה בליגה ארצית רגב זנגורי (25, 1.73) שהיה כבר עם רגל אחד בחוץ מחוץ לקבוצה, החליט בסופו של דבר לחתום בקבוצה ולהאריך לעוד שנה. זנזורי קלע העונה קרוב ל-10 נק' למשחק. גם שם חדש - ישן יש בקבוצה - רום שרמן (30, 2.02), תושב רעות, שחוזר הביתה לאגודה בה גדל. שרמן עם עבר בליגת העל שיחק בשנים האחרונות באליצור מ.א. שומרון איתה זכה בשתי אליפויות ליגה נמוכות וגביע איגוד ליגה ב'.

 

א.ס אשקלון שמצטרפת לליגה השלישית אחרי שזכתה באליפות ליגה א' דרום מתכוננת לעונה עם שני שני שחקנים חדשים. הראשון הוא איתי פדלון (20, 1.92), רכז/גארד שבעונה שעברה שיחק בסטלמך פ"ת בליגה א'. אשתקד העמיד ממוצעים של דאבל דאבל למשחק (15.4 נק' ו- 10.1 ריב'), כולל משחק שיא של 27 נק' ומדד יעילות 42 נגד בית דגן. לפדלון היו מספר הצעות מהליגה הארצית ולבסוף בחר בעולה החדשה.

השחקן השני שחתם בקבוצה של עידן דניאל הוא יובל וימן (22, 1.97). וימן הוא פורוורד שפתח את העונה שעברה במכבי שהם ובמהלכה עבר למכבי פ"ת שם לא קיבל דקות משמעותיות. העונה במדי הכתומים הוא ינסה להביא ערך מוסף וכמובן להתברג כשחקן משמעותי כפי שהיה בשנים הקודמות במכבי ר"ג והפועל נען.