ארצית: גם המבחנים יוצאים לדרך

בזמן שבצמרת כל מחוז יתמודדו ארבע הראשונות על הכרטיס לליגה הלאומית, גם התחתית בליגה הארצית מגיעה לנקודת הרתיחה שלה עם משחקי המבחנים / השרדות. בשנים האחרונות הם הולידו לנו דרך קבע לפחות עולה אחת נוספת מליגה א' שמדיחה קבוצה מהארצית. מה יהיה השנה?


| אלירן כהן

 

דרום - מבועים רוצה לחזור

אחרי ביקור קצר בליגה הארצית, שהסתיים בירידת ליגה עוד לפני שבכלל הספיקה לטעום, הפועל מבועים מנסה שוב. הקבוצה של יוסי בן אקן סיימה שנייה בליגה א' דרום (מאזן 3-19) ובשורתיה תמצאו לא מעט משחקני סגל הקבוצה בעונה שעברה. גם עצמה מודיעין של אשר חגי, שסיימה את העונה במקום השני בליגה א' מרכז עם מאזן זהה בדיוק, תקווה להצליח הפעם במקום בו כשלה אשתקד - ולעלות דרך המבחנים. מהליגה הארצית תהיה זו מכבים רעות של נמרוד כהן, אלופת ליגה א' מרכז אשתקד, שסיימה את העונה במקום העשירי (מאזן 16-6) ותקווה להצליח איפה שנפלו רמלה ולוד בשנים האחרונות ולהשאר בליגה.

לוח משחקים:

28.4 - מכבי מכבים רעות נגד עצמה מודיעין
2.5 - עצמה מודיעין נגד הפועל מבועים מרחבים
5.5 - הפועל מבועים מרחבים נגד מכבי מכבים רעות
12.5 - עצמה מודיעין נגד מכבי מכבים רעות
15.5 - הפועל מבועים מרחבים - עצמה מודיעין
19.5 - מכבי מכבים רעות נגד הפועל מבועים מרחבים

 

 

צפון - טבעון תנסה שוב

כמו עצמה מודיעין בדרום, גם הפועל קריית טבעון, סגנית אלופת ליגה א' צפון, תנסה שוב את מזלה במשחקי המבחנים העונה. טבעון (מאזן 3-19) של המאמן דניאל ליברמן תפגוש את מכבי קריית ביאליק של שגיא רטנר (מאזן 15-7) לסוג של מיני מפגש מחזור בין כמה שחקנים ששיצפו אשתקד פעולה בביאליק, שסיימה כאלופת המחוז. הקבוצה השלישית בבית היא אליצור פ"ת / סטלמך (4-18) אותה מאמן ערן מנדלוביץ' לצד רז אלבז.

 

לוח משחקים:

28.4 - מכבי קרית ביאליק נגד הפועל קרית טבעון
2.5 - הפועל קרית טבעון נגד אליצור סטלמך פ"ת
5.5 - אליצור סטלמך פ"ת נגד מכבי קרית ביאליק
12.5 - הפועל קרית טבעון נגד מכבי קרית ביאליק
15.5 - אליצור סטלמך פ"ת נגד הפועל קרית טבעון
19.5 - מכבי קרית ביאליק נגד אליצור סטלמך פ"ת