ארצית: דרבי הצעירים בדרום

פרוייקט הצעירים של שוהם יפגשו השבוע את הצעירים של שדרות לקרב תחתית בדרום. בחלק השני של הטבלה ר"ג תארח את מכבים רעות ורחובות את נחל שורק, משחק מעניין גם בין מעלה אדומים לפ"ת. בצפון משחק צמרת לוהט (או קפוא) בין צפת לכפר קאסם, ומשחק תחתית מעניינים בין נעם לחדרה. בנוסף עכו מול מעלות, ועמק חפר נגד גלבוע ברוש.


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

דרום

מכבי מעלה אדומים (3) – מכבי אליצור פ"ת (8) (19:00, מעלה אדומים)
מכבי עירוני רמת גן (1) – מכבי מכבים/רעות (5) (19:00, תיכון חדש, רמת גן)
הפועל לוד (7) – אליצור רמלה (10) (19:30, תיכון מדעים, לוד)
מכבי רחובות (2) – אליצור נחל שורק (4) (19:30, תיכון קציר, רחובות)
הפועל חבל איילות (11) – אליצור גבעת שמואל (6) (20:00, קיבוץ יטבתה)
מכבי שדרות (12) – מכבי שוהם (9) (21:00, גיטיס, שדרות)

 

המחזור השביעי מזמן לנו מספר משחקים מעניינים בדרום: המוליכה עירוני רמת גן שניצחה על הבאזר קרב צמוד מול גבעת שמואל בשבוע שעבר, אמורה להאריך את רצף הניצחונות שלה לשבע כשתארח את מכבים/רעות שלא מצליחה להציג יציבות והובסה ללא תנאי בשבוע שעבר ברחובות וזו תהיה הפתעה אם תצליח לנצח ברמת גן. מכבי רחובות השנייה, שנראית מצוין מאז פגרת הגביע וניצחה את שני משחקיה האחרונים ב-29 ו-33 הפרש, תארח את נחל שורק הרביעית שהתקשתה במחזורים האחרונים ללא כוכביה איתן רוטנברג ועומר אל-על ומעניין יהיה לראות את התוצאה במשחק הצמרת הזה. אופיר פרחי מנחל שורק שהעלה את רחובות מהארצית יפגוש את האקסית לקרב מעניין.

מעלה אדומים השלישית, שבשקט בשקט סופרת כבר חמישה ניצחונות רצופים, תרצה להמשיך במומנטום החיובי כשתארח את מכבי פ"ת הבלתי צפויה שתנסה לאסוף עצמה אחרי תצוגת נפל ביתית ו-53 נקודות בלבד מול הפועל לוד.  לוד המעודדת מהניצחון החשוב בפ"ת תארח את הדרבי המרתק והחם של השפלה שישים לרגע בצד את העונה המאוד בינונית ששתי הקבוצות חוות עד כה. בלוד למרות הציפיות עומדים כרגע על מאזן חצוי בלבד וברמלה השיגו רק בשבוע שעבר את הניצחון הראשון שלהם העונה ונראה כי אם לא יקרה משהו בלתי צפוי הקבוצה מקרית מנחם הולכת להיאבק השנה נגד הירידה.

עוד אחת שניכר כי תיאבק נגד הירידה היא חבל איילות שהפסידה לרמלה, ירדה במקומה מתחת לקו האדום ועדיין לא ניצחה קבוצה שהיא לא שדרות. איילות תארח ביום ראשון את גבעת שמואל בניסיון לנצל את הביתיות ולהשאיר את הנקודות בבית. האחרונה מכבי שדרות מציגה שיפור ניכר ביכולתה בשני המחזורים האחרונים אך הדבר עדיין לא בא לידי ביטוי בטור הניצחונות. הערב הקבוצה תארח את מכבי שוהם, קבוצה צעירה ובסדר הגדול שלה במה שנראה כמו הזדמנות מצוינת להשיג את הניצחון הראשון שלה, אם כי שוהם העיקשת מראה שבוע אחר שבוע שצריך לעבוד קשה מאוד כדי להכניע אותה ולא נתפלא אם נראה כאן קרב צמוד ומותח.

 

צפון

הפועל עכו (2) - הפועל מעלות (10) (19:00, שרת, עכו)
מ.ס. צפת (4) - הפועל כפ"ס (1) (20:00, אולם פיס ז'בוטינסקי, צפת)
הפועל נעם (9)- מכבי חדרה (8) (20:00, חט"ב יערת העמק, מגדל העמק)
בית"ר כפ"י (3)- עירוני 'שיקו' ק.אונו (7) (20:00, איש שלום, כפר יונה)
הפועל עמק חפר (11) - הפועל גלבוע מעיינות ברוש (5) (שלישי, 20:00, רופין)
הפועל כפ"ק (6) - מכבי קריית ביאליק (12) (שלישי, 19:30, בי"ס מקיף חדש כפר קאסם)

 

שלושת משחקי הבית הרצופים הטיבו עם כפ"ס שנותרה בודדה בצמרת כשביום שלישי האחרון היא ניצחה במשחק עונה את כפ"ק (כפר קאסם) ושלחה אותה ללב הטבלה (יחד עם עוד 4 קבוצות כשלכולן 9 נק'). את הטופ פור משלימות עכו, כפ"י (כפר יונה, למי שלא עקב אחר תקציר הפרקים הקודמים) וצפת, שלהן 10 נק'. התחתית מצידה ממשיכה להתרחק מחוף המבטחים, מעלות (המפתיעה הגדולה של השבועות האחרונים) החליפה מקומות עם עמק חפר המאוכזבת ורק ביאליק נותרה האחת שעדיין מחפשת וי ראשון.

והשבוע? האם מעלות תמשיך במסע הקסם המסתורי שלה? מולה ניצבת השבוע יריבה קשה מאוד בדמות עכו. אם המארחת רוצה להמשיך לנצח היא תצטרך להיות חדה - עכו מנצחת דרך ההתקפה, מעלות עושה את זה דווקא דרך ההגנה. משחק המחזור יערך בצפת כשהמארחת שטרם הפסידה שם העונה תנסה לאתגר את המוליכה הגאה מכפ"ס. שתי הקבוצות בכושר מצוין, לזכות צפת עומד יתרון הקור והקהל הביתי. משחק מעניין נוסף יערך בכפר יונה. המארחים שלא ממש מצליחים לשמור על יציבות יארחו את קרית אונו.

משחק מרתק נוסף יערך במגדל העמק שם נעם תארח את חדרה למפגש בו כל תוצאה אפשרית. כל הפסד ידרדר לתחתית, כל ניצחון יקפיץ לצמרת. צפוף פה בצפון מאוד. ביום שלישי יערך משחק מאוכזבות בכפר קאסם בין הפועל כפ"ק לק.ביאליק. הראשונה תנסה להיצמד לצמרת שאוטוטו בורחת לה (הפסד טכני, הפסד במשחק עונה) והאחרונה תנסה, בפעם השביעית, לנסות לגרד ניצחון בכורה. קל זה לא יהיה כי הקרייתים חייבים לשפר את ההגנה שסופגת מעל 90 נק' למשחק.

משחק נוסף שיערך ביום שלישי יתקיים בין עמק חפר לגלבוע. המארחת צמאה לניצחונות והמקום שמוביל לליגה א' זר לה. העולה החדשה שמגיעה אחרי 3 הפסדים רצופים דווקא פתחה את העונה נהדר (0:3) אבל סדרת פציעות של שחקני מפתח פגעה בה. כל תוצאה אפשרית. בהצלחה לכולם. אחלה ליגה. שימו צעיף, תלבשו מעיל ובואו למגרשים. קר בחוץ. חם בפנים.