ארצית: דרבי כפרי

לצד הסערה שמשתוללת בחוץ, השבוע בארצית יש לנו מחזור רגוע יחסית, ולשם שינוי אנחנו לא מכניסים לכותרת משהו שקשור למשחקי עונה. מה כן יש לנו? מאבקי מיקום מעניינים בין חבל איילות ונחל שורק בדרום ובין הפועל נעם לגלבוע ברוש בצפון. פ"ת תנסה להתקרב לצמרת כשתתארח ברחובות, כפר יונה תנסה לעצור את רצף הנצחונות של כפ"ס.


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

דרום

הפועל חבל איילות (8) – אליצור נחל שורק (7) (18:30, קיבוץ יטבתה)
מכבי מעלה אדומים (3) – אליצור רמלה (11) (19:00, מעלה אדומים)
מכבי עירוני רמת גן (1) – מכבי שוהם (10) (19:00, תיכון חדש, ר"ג)
מכבי רחובות (2) – מכבי אליצור פ"ת (6) (19:30, תיכון קציר, רחובות)
אליצור גבעת שמואל (4) – מכבי מכבים/רעות (9) (20:30, בי"ס נריה, גבעת שמואל)
מכבי שדרות (12) – הפועל לוד (5) (21:00, גיטיס, שדרות)

 

8 מחזורים עברו וראש החץ המשולש של ר"ג-רחובות-מעלה אדומים ממשיך לשלוט ביד רמה בליגה. השבוע שתיים מהן יארחו משחקי קצוות וצפויות להוסיף עוד וי לאוסף. ר"ג המוליכה תארח את צעירי שוהם מהמקום העשירי. שוהם אמנם נתנה פייט יפה לרחובות לפני שבועיים, אך נמצאת ברצף של חמישה הפסדים וקשה להאמין שדווקא היא תעצור את הרכבת הרמת-גנית. מעלה אדומים שהודחה מהגביע השבוע תארח את רמלה המאכזבת מהמקום הלפני אחרון. השתיים עומדות על מאזנים הפוכים – בעוד למעלה הלוהטת שבעה ניצחונות, רמלה סופרת כבר שבעה הפסדים וקשה יהיה לראות אותה מנצחת דווקא באולם המאוד ביתי במעלה אדומים בו כבר הפסידה העונה בגביע. הצלע השלישית לצמרת, מכבי רחובות, שעברה שלב בגביע מבלי לשחק, צפויה למשחק מעט יותר קשה כשתארח למשחק מעניין את מכבי פ"ת הלא צפויה, במשחק שיכול להתפתח לכל כיוון.

בשאר הליגה, הקבוצות יתמודדו על מאבקי מיקום: חבל איילות שאחרי פתיחה מקרטעת של העונה סופרת כבר שני ניצחונות רצופים תארח את נחל שורק שרוצה בעצמה להתאושש אחרי חודש דצמבר בו הפסידה לשלושת המוליכות ושדרדר אותה עד למקום השביעי. גבעת שמואל שלא התקשתה מול רמלה במחזור האחרון, תנסה להשלים שני ניצחונות רצופים כשתארח את מכבים/רעות שתנסה להשאיר את דצמבר העגום (3 הפסדים רצופים) מאחוריה. ואחרונה חביבה, נועלת הטבלה מכבי שדרות תארח את הפועל לוד ותנסה להדהים עם ניצחון. לוד שנהנתה מחודש דצמבר טוב למדי (3 ניצחונות מול הפסד בודד) תרצה לעשות ספתח טוב גם לינואר.    

 

צפון

הפועל כפ"י (4) - הפועל כפ"ס (1) (19:00, איש שלום, כפר יונה)
הפועל מעלות (10) - מכבי חדרה (9) (19:30, הזית, מעלות)
מ.ס. צפת (5) - מכבי ק.ביאליק (12) (20:00, אולם פיס ז'בוטינסקי, צפת)
הפועל עכו (2) - עירוני 'שיקו' ק.אונו (6) (20:30, משה שרת, עכו)
הפועל עמק חפר (11) - הפועל כפ"ק (3) (שלישי, 20:00, רופין)
הפועל נעם (8) - גלבוע מעיינות ברוש (7) (שלישי, 20:00, חט"ב יערת העמק, מגדל העמק)

 

פעם אחת מחזור מלא כנראה הספיק לקבוצות ולאיגוד והשבוע שוב חזרנו למחזור המפוצל, 4 משחקים ביום ראשון ושניים נוספים ביום שלישי. בשבוע שעבר מנוחת הליגה נוצלה לקיום מחזור בגביע הליגה ובו צפת דילגה בקלות מעל מעלות וכך גם הפועל נעם שניצחה בשומרון את נציגתה האחרונה של ליגה א'. חדרה עבדה קשה וגם הפתיעה את כפ"י החזקה וק.אונו הצנועה נכנעה רק בסל באזר לבלתי מנוצחת היחידה בשני המחוזות הארציים - מכבי ר"ג. כפ"ס (1-7) ממשיכה לשלוט בליגה ביד רמה וכך גם הדולקות אחריה עכו וכפ"ק. כפ"י הרביעית נמצאת בתקופה פחות טובה והיא אחרי שני הפסדים רצופים, בגביע לחדרה ולפני שבועיים בליגה לגלבוע הצעירה והלוחמת.

כש-3 מארבע המוליכות מייצגות "כפרים" זכינו השבוע לסוג של דרבי שהינו גם המשחק המרכזי, כפ"י מארחת את כפ"ס. כפ"י בתקופה פחות טובה וכפ"ס מגיעה בתנופה עם 6 ניצחונות רצופים והיא פייבוריטית. הפסד של כפ"י ידחוף אותה מחוף לרביעייה, יש 4 קבוצות במאזן 4-4 הנושפות בעורפה.  

שתי קבוצות במאזן זהה של 5-3, מעלות וחדרה, נפגשות למאבק ראש בראש וינסו לברוח מהתחתית הבוערת. שתיהן לא ממש יציבות, מצד אחד מנצחות קבוצות צמרת ומצד שני מפסידות לקבוצות תחתית. כל תוצאה אפשרית. צפת, נציגת מועדון ה-4-4 שמרכיב את מרכז הטבלה פוגשת את האחרונה שעדיין לא טעמה ניצחון- ק.ביאליק. המארחים הפסידו בבית רק למובילה מכפ"ס ואחרי שני הפסדי ליגה ל-2 משלושת המובילות הם לא אמורים להתקשות.

משהו רע קורה לעירוני ק.אונו מחוץ לביתה והמאזן שלה שם מראה 3-0. הפועל עכו עשתה בדצמבר 0-4 חד וחלק והיא מקווה שגם ינואר יאיר לה פנים. המארחים פייבוריטים אבל קל זה לא יהיה. תשאלו את מכבי ר"ג. עמק חפר לא פיללה שאחרי 8 משחקים היא תהיה במקום שמוביל לירידת ליגה. ההנהלה עשתה מהלך וצירפה השבוע את דזי ברמור ג'וניור שמגיע אליה מצפת בה הוא לא בא לידי ביטוי יותר מידי. האם זה יספיק מול כפ"ק שנמצאת בכושר אדיר? לא בטוח. שתי קבוצות במאזן 4:4 ינסו לפרק את הדבוקה כשהפועל נעם תארח את הפועל גלבוע בקרב שוויוני ממש. המארחים מגיעים אחרי הפסד באונו והאורחים אחרי ניצחון גדול על כפ"י. כל תוצאה אפשרית.

בהצלחה לכולם. אחלה ליגה. שימו צעיף, תלבשו מעיל ובואו למגרשים. קר בחוץ. חם בפנים.