ארצית דרום: כמעט סנסציה בשהם

מכבי שהם מתחתית המחוז כמעט ניצחה בבית את רחובות מוליכת המחוז, אבל אז הגיע רוברט רוטבארט. ליבנה הסגנית זה הלך קצת פחות קשה כשהיא ניצחה בבית את רמלה, כפר קאסם גברה בבית על שיקו קרית אונו ואשדוד המשיכה ברצף עם ניצחון ביתי על לוד. (צילום: יאיר זוהר)


| safsal

 

מכבי שהם - מכבי רחובות 81:79

-- שייקה גונן --

כמעט הפתעה אתמול בשהם. במשך 39 וחצי דקות החזיקה המארחת מהתחתית מעמד מול מכבי רחובות מוליכת המחוז, ואף הובילה 3 הפרש כ-44 שניות לסיום. עבירה של ניר טאוב שלחה את יבגני חודולוב לקו לצמק ל-2, ורוברט רוטבארט על כדור חוזר השווה את התוצאה 39 שניות לסיום. בהתקפה הבאה שהם לא מצאו נקודות, בצד השני גל חלמיש החטיא אבל שוב רוטבארט היה במקום הנכון בזמן הנכון לקחת כדור חוזר ולסיים אותו ברשת - והניק נצחון לרחובות עם שריקת הסיום.

קלעו לרחובות: רוברט רטבארט 31 נק', אפיק ניסים 13, גל חלמיש 10, זאק ישר 9, שי גואטה (עד לפציעתו במחצית הראשונה) 7, ליאור ברקוביץ 6, עמית סנקר ויבגני חודולוב 2 כ"א.

קלעו לשהם: נדב סהר 20 (4 שלשות), דניאל רון 17, אופק גופר 13, מרקוס גלר 11, כהן יוסף 7, גיא דורון 5, אמיתי רותם 4, נועם פזטל 2.

 

אליצור יבנה - אליצור רמלה 73:82

יבנה שומרת על המקום השני אחרי ניצחון ביתי לא קל על רמלה. האורחים פתחו טוב מאוד את המשחק וקלעו היטב במחצית הראשונה, כשהם מובילים ברובה ביתרון קל ויורדים להפסקה כשהם ביתרון 40:36. אבל ברבע השלישי ההגנה של יבנה נכנסה לעניינים והצליחה לעצור את המומנטום הרמלאי, ובמקביל שלשות של בר שינבוים ומתן כהן ונקודות בצבע של איתי קרביוב העבירו את היתרון למארחת. 51:59 מקומי אחרי 3 רבעים. ברבע האחרון יבנה המשיכה לקלוע מבחוץ, רמלה חזרה לקלוע בקצב טוב אבל לא הצליחה לעצור הגנתית את יבנה ששמרה על יתרון סביב הדו ספרתי עד לסיום.

קלעו ליבנה: גרנט גרינברג ואיתי קרביוב 20 כ"א, אלון לוין 13, אלעד הופמן 10, מוטי מוסקוביץ 8, בר שינבויים 6 ומתן כהן 3.

קלעו לרמלה: נתנאל בן יוסף 16, גל כוהנר 12, ילעד משען 11, טום ולסנקו 10, עמית בן דהן 8, יניב שטראוס ודביר רינגוולד 6 כ"א, טל זהביאן 4.

 

הפועל כפר קאסם - עירוני 'שיקו' קרית אונו 83:94

רבע שלישי קטלני בו קלעה 35 נקודות (ו-5 שלשות) סידר לכפר קאסם ניצחון ביתי על קרית אונו. קודם לכן קיבלנו מחצית ראשונה שקולה בקצב גבוה מאוד כשהאורחים עם מטווח שלשות משלהם הצליחו לשמור על יתרון קל וירדו להפסקה כשהם בפלוס 5. אבל אז כאמור הגיע הרבע השלישי. כפר קאסם השתלטה על המשחק וברחה ליתרון דו ספרתי, אונו רדפה ורדפה והצליחה לצמצם אבל לא מספיק. בסיום המשחק הנקודות נשארו בכפר קאסם, שעולה למקום החמישי בטבלה.

קלעו לכפר קאסם: אופק בוגדנובסקי וג'ונתן בייז 21 כ"א, איתן רוטנברג 13, תומר שוקרון 12, אבי אליהו ותומר אלוני 11 כ"א, אסף דורי 5.

קלעו לקרית אונו: שי קליינמינץ 16, יוני מורן ועמית סיטבון 12 כ"א, ינאי דבורקין 9, חן שרעבי, נטע גל ואלכס וינוקר 8 כ"א, ראיין דניאל ותום בסרגליק 5 כ"א.

 

מכבי אשדוד צבר - הפועל לוד 56:69

אשדוד ממשיכה במומנטום עם ניצחון שלישי ברציפות שמשאיר אותה בצמרת הדרומית. המארחת הובילה לאורח כל המשחק ביתרון דו ספרתי גבוה, כשרק לקראת הסיום לוד מצליחה למזער קצת נזקים. הקבוצה מהשפלה שהייתה ברצף משלה סופגת הפסד ראשון אחרי 3 נצחונות.