ארצית דרום: מעלה דוהרת ללאומית

קחו אוויר כי זה עדיין לא נגמר, אבל מכבי מעלה אדומים השלימה אמש ניצחון ענק על מכבי רחובות, קיזזה את ההפרש מהמשחק הראשון וחזרה להוליך את הטבלה. אם תנצח את צמד המשחקים שנשארו לה עד לסיום העונה - היא תחגוג עליה היסטורית ללאומית. בתחתית: נצחונות לארבעת הקבוצות הנאבקות כנגד הירידה. (צילום: מעלה אדומים)


| safsal

 

מכבי מעלה אדומים 87 - מכבי רחובות 69

מכבי מעלה אדומים עשתה אמש צעד ענק בדרך לליגה הלאומית אחרי שגברה בביתה על מכבי רחובות ב- 18 נקודות הפרש והעבירה את שובר השוויון לידיה. מכאן - גורל האליפות נמצא קודם כל בידיה. אם תנצח את שוהם ואת לוד - שני המשחקים האחרונים שנותרו לה עד לסיום העונה - היא תחגוג עליה היסטורית ללאומית. רחובות, שכבר לא תלויה בעצמה העונה, תייחל להפסד של מעלה באחד משני המשחקים הללו כדי לבצע מהפך אחרון בטבלה בזמן שנותר עד לסיום העונה.

450 צופים נלהבים מילאו את האולם עד אפס מקום ונתנו אווירה נהדרת. המשחק נפתח עם הגנות חזקות מאוד, הידיים קצת רעדו כנראה מגודל המעמד וכל סל נקנה בדם יזע ודמעות. יבגני חולודוב וברק אוריון העלו את מעלה אדומים ליתרון קטן אך רחובות הפכו את התוצאה עם חמש נקודות רצופות של עומר בירנפלד ובסיום הרבע הראשון 14:12 לרחובות.

הרבע השני נפתח עם שלשה של אופק מלכה, אך משם מעלה אדומים נכנסה לקצב: 5 נק' רצופות של עידו אזולאי יחד שתי שלשות גדולות של שמחה הלפרט ויוחאי צוקרמן העיפו את המקומיים קדימה. אבי סוכר הזעיק טיים אאוט אך זה לא מנע ממעלה אדומים להמשיך לשמור ולרוץ, כשסלים גדולים של בר שפע השלימו ריצת 1-18. התוצאה 18:32 4 דקות למחצית. רחובות עשו קולות חזרה עם 5 נק' של אלעד כנפו, אך בר שפע ויוחאי צוקרמן העלו שוב את ההפרש ובמחצית 27:43 מקומי.

הרבע השלישי נפתח טוב עבור רחובות עם שתי שלשות של רבינוביץ' ואופק מלכה, אך למעלה אדומים היה תשובה לכל דבר הערב. המארחת יצאה לעוד ריצת 10-2 עם נק' של יבגני חולודוב ובר שפע ועלתה ליתרון שיא 41:62. ברבע הרביעי רחובות ניסו ללחוץ על כל המגרש בכדי לנסות להוריד את ההפרש, אפיק ניסים סירב להחטיא מהעונשין (12/12) והפער שוב ירד ל-14 בלבד. אך בדקות אלה ברק אוריון היה ענק ועם 8 נק' רצופות שלו הפער שוב עלה ל-18 הפרש, משם רחובות הרימו ידיים. בסיום ניצחון ענק למעלה אדומים 69:87 והיא תלויה בעצמה כשנשארו שני מחזורים לסיום.

קלעו למעלה אדומים: ברק אוריון 21, בר שפע 18, שמחה הלפרט 16, יבגני חולודוב 12, עידו אזולאי 9, יוחאי צוקרמן 6, דניאל סטולרו 3, אלמוג זקס 2.

קלעו לרחובות: אפיק ניסים 15, אלעד קנפו 10, עומר בירנפלד 9, גל חלמיש, אופק מלכה ויונתן רבינוביץ 7 כ״א, עמית סלע 6, שי גואטה 5, מתן כהן 3.

 

אליצור נחל שורק 96 - הפועל חבל איילות 77

אליצור נחל שורק חזרה בסערה מפגרת הליגה הכפויה וגברה בביתה על חבל איילות במשחק שלא שינה דבר עבור האורחת, אבל היה קריטי במיוחד עבור המארחת, שעדיין נאבקת על חייה בליגה ותגרור את המאבקים הללו לפחות מחזור נוסף. נחל שורק מחזיקה במאזן של 8/20 והיא תפגוש ביום ראשון את עצמה מודיעין, שכבר נשרה לליגה א׳.

המשחק נפתח בהחלפת סלים מצד לצד כשהריסון מוביל את האורחים ומהצד השני רוטנברג. ברבע השני דקות טובות של אמרי אנגל ועוז חולי כיפרו על הסתבכות מוקדמת בעבירות של יואב דביר והובילו את הנחל קדימה. מהצד השני תום ספיר דואג לתת עוד הצגה משובחת בעונה הטובה שלו, אבל זה לא מספיק להשאיר את חבל איילות בתמונה והתוצאה במחצית 36:52 מקומי. המגמה נמשכה במחצית השניה. גם ולרי גנדלין שהתעורר עם 4 שלשות לא עזר כי קושמקוב מהצד השני דאג להחזיר בשלשות משלו. וסיומת טובה מתחת לסלים של פיסצקי ושרעבי נתנו ניצחון חשוב מאוד לנחל שורק - בסיום 77:96.

קלעו לנחל שורק: איתן רוטנברג 23 (9 כ"ח), עוז חולי 21 (7 אס'), אביב קושמקוב 18 (4 שלשות), תומר פיסצקי 8, אמרי אנגל 7 (12 כ"ח), רון רחמים 7 (5 חט), תור שרעבי 6, יונתן שטרקמן 3, עמרי פולברש 2, יואב דביר 1.

קלעו לחבל איילות: תום ספיר 22 (9 כ"ח), ולרי גנדלין 14 (4 שלשות), צ'רלי רזינקוף 10, טיילר דאוסן 8, נרי הריסון 7, יוגב לוי 6, מיכאל בראל 4, עמית שדה 3, דין אלינגר 2.

 

עצמה מודיעין 66 - מכבי שהם 98

מכבי שוהם, שגם היא עדיין נאבקת על חייה בליגה, לא התקשתה לנצח בחוץ את עצמה מודיעין ולעשות צעד גדול בדרך להישארות. שהם עומדת על מאזן של 9/21 ובמחזור הקרוב תארח את לוד. עצמה, כזכור, ירדה לליגה א׳ כבר בחודש שעבר. שוהם ופתחה בחמישייה עם גיא אלמשלי, אסף אוחנה, אמיר אבנרי, עידו לופו ועידו ברגמן. מכבי שוהם עלו עם אריאל דרעי, איתן בורג, עידו רומי, נועם וינברג ואופק סירקיס.

פתיחה טובה של מודיעין העלתה אותה ל-0:7 מהיר עם נקודות של אסף אוחנה ועידו ברגמן. שוהם נכנסו לאט לאט למשחק עם נקודות של אופק סירקיס ואריאל דרעי וצמצמו את ההפרש. הרבע המשיך להיות שקול, מודיעין שוב הגדילו את הפער עם נקודות של רון דרוקמן, אבל עידו רומי ואורי קדם בשוהם שוב סגרו את הפער והרבע מסתיים ביתרון למודיעין 20:21. ברבע השני שוהם הידקה את משחק ההגנה ומודיעין נתקעו על 8 נקודות בלבד ברבע שלם. הפער אומנם לא גדל משמעותית כי שוהם קלעו רק 14 נקודות, אבל זה הספיק לה כדי לרדת ביתרון במחצית 34:29.

ברבע השלישי עצמה חזרה למשחק ו-5:20 לסיום הרבע שלשה של אמיר אבנרי השלימה מהפך 42:43. דווקא מהנקודה הזו נראתה רק קבוצה אחת על המגרש כש-שוהם יצאה לריצה מטורפת של 17-2 תוך שתי דקות בלבד. רומי קלע מבחוץ, איתן בורג הוסיף חטיפה ושלשה, דרעי בסל ועבירה ומודיעין ירדו לטיים אאוט בניסיון לעצור את הריצה. גם זה לא עזר והריצה של שוהם גדלה ל-31-9 ובסיום הרבע 72:53 לשוהם כשהיא קולעת 38 נקודת ברבע השלישי.

הרבע הרביעי היה לפרוטוקול בלבד והפער המשיך לגדול. אבנרי וגיא אלמשלי ניסו להוריד את ההפרש אבל בצד השני דרעי עם 3 שלשות כשנועם וינברג מוסיף עוד נקודת בצבע ובסיום ניצחון חשוב למכבי שהם 98:66

קלעו למודיעין: גיא אלמשלי 16, אמיר אבנרי 14, רון דרוקמן 11, אסף אוחנה 9, איתי גנצמן 5, עידו לופו ועידו ברגמן 4 כ"א, אריאל ארגמן 2.

קלעו לשוהם: אריאל דרעי 25, עידו רומי 17, איתן בורג 15, אופק סירקיס 12, אורי קדם ונועם וינברג 10 כ"א, איתי שוריאן 4, סתו פוקס 3, עמרי יאסו 2.

 

מכבי שדרות 63 - מכבי מכבים רעות 65

מכבי שדרות לא הייתה רחוקה מניצחון ומסנסציה בסדרי הגודל שקרבות התחתית של הליגה הארצית יכולים לספק, אולם בסופו של דבר הצליחה מכבים רעות לגבור על יריבתה, בשיניים, ולשמור על הסיכוי שנותר לה לשמור על מקומה בארצית. מאזנה של מכבים עומד על 7 נצחונות ב- 21 משחקים והיא צפויה לארח ביום ראשון את הקרוב את מכבי פתח תקווה בערב, שעשוי להכריע את העונה, או לחילופין - בכזה שיכול לפתוח תיבת פנדורה שתלווה אותנו שבוע נוסף.

 

עירוני קרית אונו 72 - מכבי פתח תקווה 82

מכבי פתח תקווה אמנם נמצאת במצב טוב במאבקים כנגד הירידה, אמנם עדיין לא הבטיחה את הישארותה בליגה באופן סופי. הקבוצה של תום כהן מחזיקה במאזן של 9/21 והיא תצטרך ניצחון במפגש הקרוב עם מכבים כדי להבטיח עונה נוספת בארצית באופן סופי. בהמשך השבוע היא עוד צפויה להתארח בשדרות כך שסה״כ לוח המשחקים שלה אמור להיות נוח מספיק כדי להמנע מהרפתקאות בליגה הרביעית.

 

א.ס. אשקלון 74 - אליצור רמלה 71

בעונה רגילה למשחק כמו זה שהתקיים בין אשקלון לרמלה יכולה הייתה להיות השפעה עצומה על מיקומי פלייאוף והכנסות לרגעי ההכרעה של העונה. בעונה כזו - נציין שאשקלון המשיכה בעונה הנהדרת שלה וסימנה וי נוסף בדרך לסיום העונה במקום השלישי והמכובד.