ארצית דרום: מעלה ניצחה את שורק

מעלה אדומים בהובלת ברק אוריון ויבגני חולודוב ניצחה בבית את אליצור נחל שורק שקיבלה משחק מצויין מתומר פיסצקי ועוז חולי. גם שהם ועצמה מודיעין שמרו על הבית, מול אשקלון וקרית אונו, כשהעולה החדשה עשתה את זה בסטייל עם שלשת ניצחון של אסף אוחנה. איילות ורחובות הביסו את מכבים רעות ורמלה, לוד גברה על שדרות. סיקורים מתעדכנים.


| safsal

 

הפועל חבל איילות 92 - מכבי מכבים רעות 73

 

עצמה מודיעין 72 - עירוני קריית אונו 69

שלשת ניצחון של אסף אוחנה סידרה לעולה החדשה פתיחת עונה ברגל ימין.

הרבו למודיעין: עידו ברגמן 22 (5 שלשות), אסף אוחנה 12, אור פלבניק 11.

קלעו לקרית אונו: אלכס וינוקר 20, יוני מורן 13, דן פריבר ועמית סיטבון 9 כ"א, שי קלינמינץ 7, אופק סייג ונטע גל 4 כ"א, תום בסרגליק 3.

 

מכבי רחובות 82 - אליצור רמלה 67

רחובות עם שלשות של אפיק ניסים ועמית סלע, כשהאחרון גם מוסיף נקודות בצבע, יצרה לעצמה יתרון קל ברבע הראשון אותו סיימה ביתרון 13:18. ברבע השני רמלה הגיבה גם היא עם כמה שלשות של נתנאל יוסף ויניב שטראוס והשוותה את התוצאה - 38:38 בהפסקה. יוסף המשיך לקלוע מבחוץ גם ברבע השלישי, בצד השני משחק קבוצתי של רחובות כשכמעט כל הרוטציה קולעת והמשחק נשאר צמוד. בכניסה לרבע האחרון אנחנו בשוויון 57.

רחובות שממש לא מתכוונת לוותר העונה על העליה אמרה עד כאן, עלתה לרבע האחרון בטירוף כשהיא עוצרת את רמלה על 10 נקודות בלבד כל הרבע (7 מהן של שטראוס). בצד השני סלע ואופק מלכה קלעו מכל בלטה והטיסו את קבוצתן קדימה ליתרון דו ספרתי שנשמר עד הניצחון בסיום. 67:82 לרחובות שפותחה את העונה עם וי.

קלעו לרחובות: עמית סלע 23, אופק מלכה 15, מתן כהן 12, דניאל איידן 9, אפיק ניסים 6, גל חלמיש 5, יונתן רבינוביץ ועומר בירנפלד 3 כ"א, יובל גורפיין, אלעד קנפו ושי גואטה 2 כ״א.

קלעו לרמלה: יניב שטראוס 18, נתנאל יוסף 15 (5 שלשות), חן שרעבי 12, בר שינבוים 6, טום ולנסקו 5, אביב סרוסי 4, ליעד ניב קונפינו 2.

 

מכבי שדרות 74 - הפועל לוד 84

מכבי שדרות אירחה את לוד למשחק שהבטיח מעט אך קיים הרבה. לוד שמלאה בשחקנים ותיקים שמכירים את הליגה לעומת שדרות הצעירה הובילה לאורך כל המשחק ביתרונות קטנים, כש-שדרות מצליחה להישאר קרוב ולמנוע מהאורחים לברוח ליתרון דו ספרתי.

זה התחיל עם שלשות של בר ראובן וגור פורת עבור לוד, כשמנגד אצל שדרות שגב גזית ואלון זוננפלד הלכו פנימה בצבע. אלון דרוקר גם הוא נכנס לקצב בלוד, אורי גרמיזו הגיב בשדרות, והרבע הראשון נגמר ביתרון 22:18 לאורחים. לוד המשיכו להעיף שלשות לצד ניהול משחק חכם של אופיר פרחי, מנגד שחקני שדרות הציגו יכולת אישית טובה מתחת לסל והלכו פנימה בעיקר ליואב סודמי. בהפסקה עדיין צמוד - 44:38.

הקצב נרגע קצת ברבע השלישי אך חילופי הסלים וההפרש הנמוך נשארו. דרוקר המשיך ביכולת הטובה שלו עבור לוד ובצד השני היו אחראים על הנקודות בעיקר גרמיזו ודין טלמור. בסיום הרבע השלישי 59:53 לוד. פורת, צ'רנוביץ' ובר ראובן עם הנסיון שלהם קלעו סלים של מאני טיים, כש-שדרות נענשת על הנאיביות וחוסר הנסיון שלה. למרות זאת התפתח מותחן בדקות עם קרב שלשות בין ראובן לדביר בן דוד. אבל ידם של האורחים הייתה על העליונה כשהם הצליחו לברוח ל-84:74 בסיום.

קלעו ל-לוד: אלון דרוקר 27, גור פורת 22, בר ראובן 11, אופיר פרחי 9, אלכס צ'רנוביץ 8, יאיר באומן 4, הולינגר שם טוב 3.

קלעו לשדרות: אורי גרמיזו 29, יואב סודמי 15, שגב גזית ועמית בן דהן 10 כ"א, אלון זוננפלד ודביר בן דוד 5 כ"א.

 

מכבי שהם 93 - א.ס. אשקלון 83

מכבי שהם אירחה את העולה החדשה א.ס אשקלון למשחק פתיחת העונה. המקומיים פתחו בחמישייה עם אריאל דרעי, איתן בורג, נועם וינברג, אריאל לחוביץ' ואופק סירקיס. אשקלון עלו עם אוהד כהן, נבות ינאי, תומר אלוני, רון ציפר ויובל וימן. מכבי שהם פתחו את המשחק בצורה טובה ועם 5 נק' של איתן בורג עלתה ל-2:7 מהיר, אבל אשקלון ידעה לחזור עם 7 נקודות רצופות. שתי הקבוצות איבדו הרבה כדורים אבל אשקלון סחטו עבירות, הלכו לקו ומור אפלבאום בשלשה לפני סיום הרבע הוריד את האורחים ביתרון 18:13.

ברבע השני שהם פתחה חזק ושיפרה את משחק ההתקפה, אריאל דרעי הוסיף שתיים אבל אפלבאום בעוד שלשה שוב פתח פער. שהם הלכו פנימה לנועם וינברג ועם חדירה של בורג השוו את התוצאה. דרעי קלע שלשה, אופק סירקיס הוסיף נקודות בצבע, אריאל לחוביץ קלע עוד ג'אמפ ושהם עלו ליתרון. עידו רומי קלע לשהם אבל מנגד אשקלון חזרו לקלוע שלשות שכאוהד כהן קולע שתיים רצופות, הופך את התוצאה, ומוריד את אשקלון למחצית ביתרון 43:38.

גם הרבע השלישי נפתח בשלשה של כהן המנוסה ונראה שאשקלון בורחת. דקות טובות של וינברג עם 6 נקודות רצופות ושהם מורדים את ההפרש ל-56:51 כשנותרו עוד 4:18 לסיום הרבע. איבוד כדור של שהם ושלשה של נבות ינאי העלתה את אשקלון ליתרון השיא 61:51, אבל לחוביץ' ברבע טוב עם שלשה ועבירה, בורג עם עוד חדירה והפער יורד לחמש בלבד. תומר אלוני השתלט על הצבע באשקלון סחט עבירות, קלע מהקו והוריד את אשקלון ביתרון 70:64 עם סיום הרבע השלישי.

אחרי שני רבעים התקפיים, שהם ידעה שכדי לנצח היא חייבת לשפר את משחק ההגנה וזה בדיוק מה שקרה. אשקלון לא מצאו את הטבעת והיכולת ההתקפית הטובה של וינברג, בורג ודרעי הורידה את ההפרש. דרעי בעוד שלשה מהפינה השלים את המהפך - 73:76 כשנותרו 7:15 לסיום. אשקלון יצאה טוב מהפסק זמן וחזרה להוביל עם שלשה של כהן. במצב של שוויון 81 כשנותרו 3 דקות לסיום שהם יצאה לריצה של 2-12 עם נקודות של אורי קדם, דרעי ורומי וסגרה את המשחק בצורה מרשימה. 83:93 בסיום.

קלעו לשהם: אריאל דרעי 22 נק', איתן בורג 18 נק', נועם וינברג ואריאל לחוביץ' 16 נק' כ"א, עידו רוימי 9 נק', אור קדם 6 נק', אופק סירקיס 4 נק', עומרי יאסו 2 נק'.

קלעו לאשקלון: מור אפלבאום 16 נק', אוהד כהן 15 נק', יובל וימן 14 נק', תומר אלוני 13 נק', נבות ינאי 12 נקודות, רון ציפר 8 נק', עידו בן הרוש 4 נק', עמרי שובלי 1 נק'.

 

מכבי מעלה אדומים 83 - אליצור נחל שורק 67

מעלה אדומים אירחה במחזור הראשון במשחק מסקרן את אליצור נחל שורק. נחל שורק עשתה חיזוק מעניין הקיץ ובשורותיה משחקים כמה שחקנים ששיחקו בעבר הלא רחוק במעלה אדומים. גם המקומיים הביאו רכש מעניין בדמותם של בר שפע, יוחאי צוקרמן, עידו אזולאי ואלמוג זקס. מצד אחד היה כיף ומרגש לחזור סופסוף למגרשי הכדורסל, אולם היה קשה ודיי עצוב להגיע למגרש במעלה אדומים ולראות אותו ריק מקהל. המקום שתמיד דאג לאווירה עם קהל חם וכרוז נשאר יתום הערב.

לאחר פתיחה טובה של נחל שורק שעלתה ליתרון 4:0 מהיר, מעלה אדומים השתלטה על המשחק. הגנה אגרסיבית מאוד של המקומיים ביחד עם 6 נק' של ברק אוריון הקפיצו את מעלה אדומים ליתרון. יוחאי צוקרמן שנכנס קלע שתי שלשות מהירות ומעלה אדומים, ששלטה היטב בריבאונד ההתקפה, ברחה ליתרון דו ספרתי בסוף הרבע הראשון 15:27. בתחילת הרבע השני מעלה אדומים המשיכה ללחוץ על הדוושה ולרוץ למתפרצות. בר שפע נכנס לעניינים והמקומיים עלו כבר ליתרון 19 שתי דקות למחצית. עוז חולי האורח הפתיע בכמה מהלכים מאוד יפים (8 נקודות ברבע השני), והשאיר את נחל שורק במשחק, במחצית 31:47.

למחצית השנייה עלתה האורחת יותר אגרסיבית ובהגנה אזורית יעילה הורידה את ההפרש לעשר בלבד מסלים של פיסצקי ועוד שלשה של שטרקמן. אך סלים חשובים מהעבר השני של יבגני חולודוב ובר שפע השאירו את המקומיים ביתרון בטוח בסוף הרבע השלישי 54:69. בתחילת הרבע הרביעי שוב דקות מצוינות של עוז חולי ותומר פיסצקי הורידו את ההפרש לשמונה בלבד, אך שלשה חשובה של דניאל סטולרו ביחד עם שליטה מוחלטת באופנס ריבאונד של אלמוג זקס וברק אוריון הורידה את מפלס הלחץ אצל המקומיים. בסיום - ניצחון חשוב מאוד במחזור הפתיחה למעלה אדומים 83:67.

קלעו למעלה אדומים: ברק אוריון ויבגני חולודוב 17 כ"א, בר שפע 14, עידו אזולאי 12, יוחאי צוקרמן 9, אלמוג זקס 6, נדב בלש ודניאל סטולרו 3 כ"א.

קלעו לנחל שורק: עוז חולי ותומר פיסצקי 20 כ"א, איתן רוטנברג 10, אביב קושמקוב 7, יונתן שטרקמן 6, תומר בר אבן 3, טל אבירם 2.