ארצית דרום: נצחונות למוליכות

רחובות טיילה מול לוד, מעלה אדומים ניצחה בפתח תקווה, וגם קרית אונו ואשקלון סימנו וי. בתחתית: מכבים רעות חזרה לחיים אחרי ניצחון צמוד על נחל שורק, הצגה גדולה של ואלרי גנדלין העניקה ניצחון לאיילות על מודיעין. כתבה מתעדכנת.


| safsal

 

מכבי מכבים רעות 86 - אליצור נחל שורק 84

עם כל הכבוד למה שקרה בצמרת, המשחק המרכזי של המחזור היה דווקא בתחתית - שם גברה מכבים רעות על נחל שורק בתום דרמה גדולה והשוותה את מאזנה לזה של יריבתה: 5 נצחונות מול 9 הפסדים. במילים אחרות: התחתית חיה ובועטת.

המשחק נפתח בשליטה של נחל שורק כאשר נועם פוקס ויונתן שטרקמן בנקודות קלות פותחים יתרון קל. מצד המקומיים אלון ניניו עם שלשה ונקודות מהעונשין משאיר את ההפרש על 5 בלבד. יואב דביר עם שלשה ואיתן רוטנברג פתחו פער של 11 נקודות שמזעיקות פסק זמן של נמרוד כהן. מהפסק זמן מכבים רעות חזרו עם שלשה של דין אליעזר ועוד אחת של תומר מאיר, בדרך לסיום רבע ראשון 23:18 לנחל שורק.

רבע שני נפתח שוב בשליטה של נחל שורק כשאיתן רוטנברג ואביב קושמקוב קולעים 5 נקודות מהירות, תומר כהן מצד שני עם סל ראשון במשחק וסתיו אהרון משאירים את מכבים בתמונה. לקראת סוף הרבע, יואב דביר עם 4/4 מהעונשין קובע את תוצאת המחצית 38:32 לנחל שורק. מחצית שניה נפתחה והפעם מכבים רעות מכתיבה את הקצב, והולכת על תומר כהן שנכנס לעניינים ומצמצם את הפער. בהמשך קרב סלים בין סתיו אהרון לעוז חולי מסתיים ב-11 נקודות ברבע לסתיו אל מול 9 של עוז חולי ויורדים לרבע האחרון בשיוויון 64.

רבע רביעי שוב נפתח כשנחל שורק עולה ליתרון בזכות איתן רוטנברג ויואב דביר שהגיע כבר ל-7 הפרש 5 דקות לסיום. מכבים רעות שוב הזעיקה פסק זמן שממנו המשחק מתהפך: עידן גורן עם עבודת הגנת לחץ כל המגרש מדהימה, תומר כהן בשלשה, ואופיר גולדשטיין בסל מתחת לטבעת. ואז הגיע המהלך של המשחק - סתיו אהרון חוטף כדור, רץ כל המגרש ומטביע על עוז חולי וסוחט עבירה בדרך למהפך ראשון במשחק.

אופיר ותומר כהן המשיכו עם עוד נקודות ואנחנו כבר ב-5 הפרש למכבים דקה לסיום המשחק. יואב דביר עם 2 מהקו ושלשה קובע שוויון חצי דקה לסיום. התקפה אחרונה של מכבים רעות, הולכים לסתיו שקולע 15 שניות לסיום. התקפה אחרונה של נחל, יואב דביר זורק שלשת באזר והכדור מסתובב ויוצא החוצה. תוצאת סיום 86-84 למכבים רעות.

קלעו למכבים רעות: סתיו אהרון 23, תומר כהן 19, אלון ניניו 13, דין אליעזר 10, אופיר גולדשטיין 7, תומר מאיר 6, ראיין דניאל ועומר וורסצקי 3 כ"א.

קלעו לנחל שורק: יואב דביר 21, עוז חולי 19, איתן רוטנברג 17, נועם פוקס ואביב קושמקוב 8 כ"א, יוני שטרקמן 4, רון רחמים 3, עומרי פולברש 2.

 

מכבי אליצור פ"ת 75 - מכבי מעלה אדומים 79

מעלה אדומים הזיעה, כפי שהזיעה ברוב משחקיה האחרונים, אך בסופו של דבר יצאה מהאולם בפתח תקווה עם ניצחון סופר חשוב מבחינתה שמשאיר אותה לנשוף בעורפה של רחובות. משחקי העונה של המחוז תיכף מגיעים.

-- מאיר פרייליכמן ושייקה גונן --

המשחק נפתח בריצת 11-3 של מעלה אדומים, שהובילה לפסק זמן מוקדם של תום כהן. אופק לוי המקומי סגר ריצת 0-6 של המארחים שצימקו -ל11:9, אבל שלשה של שמחה הלפרט עם הבאזר הורידה את הקבוצות ב-21:14 למעלה אדומים. מהלך סל ועבירה של ברק אוריון ועוד סל של הלפרט השאירו את מעלה ביתרון 7 - 29:22, ועידו אזולאי העלה את מעלה ל-34:26. גיא מאיו, שעלה מהספסל, קלע 5 רצופות וצימק למרחק של שלשה - 34:31, אבל עוד מהלך סל ועבירה, הפעם של אלמוג זקס, הותיר את מעלה ביתרון 40:31. עד המחצית פ"ת המשיכה באיבודי הכדור, והאורחת ירדה ביתרון דו ספרתי למחצית - 44:32.

מעלה ניסתה לברוח גם בתחילת הרבע השלישי, אבל ניב סולומון ואופק חכמון התעוררו בפ"ת - סולומון עם מהלך של סל ועבירה וחכמון עם שלשה צימקו ל-52:47. עד סיום הרבע פ"ת קיזזה עוד בהפרש - 59:56 למעלה אחרי 30 דקות. בפתיחת הרבע הרביעי היה תורו של דור ענברי האורח לקלוע 5 רצופות, שנתנו לקבוצתו יתרון 64:58. אבל מכאן פ"ת השתלטה על המשחק. היא התקרבה והתקרבה, הורידה את ההפרש כמה פעמים לפיגור נקודה, ואפילו הצליחה לעלות ליתרון ראשון - 71:72, עם סל של חכמון ויכולת טובה של סמואל, לוי וסולומון.

אבל כאן הגיע לידי ביטוי עקב האכילס של פ"ת במשחק, שהיה כפול - החטאות עונשין רבות בדקות האחרונות מחד, והפסד גדול במלחמה על ריבאונד ההגנה, מה שהוביל את מעלה אדומים פעם אחר פעם להזדמנות שניה ואפילו שלישית בכל התקפה. שחקני מעלה, ובעיקר יבגני חולדוב, עמדו בלחץ וקלעו מהקו, כששמחה הלפרט השלים 2 מדויקות ונתן את הניצחון לאורחת - 79:75.

קלעו לפתח תקווה: אופק חכמון וניב סולומון 19 כ״א, אופק לוי 18, אסף סמואל 9, גיא מאיו ואיתי בר-לב 5 כ״א. כן שותפו - יוסי סביה, יובל ורניק וגלעד מלניק.

קלעו למעלה אדומים: ברק אוריון 20, שמחה הלפרט (4 שלשות) 16, יבגני חולדוב 15, עידו אזולאי 8, בר שפע, אלמוג זקס ודור ענבי 5 כ״א, יוחאי צוקרמן ואלחי מנצבך 3 כ״א. כן שותף - נדב בלש.

 

מכבי רחובות 98 - הפועל לוד 70

בסיבוב הקודם זו הייתה התוצאה המפתיעה של העונה, כשלוד הפתיעה והנחילה לרחובות את הפסדה הראשון העונה. בסיבוב הנוכחי - רחובות עלתה להוכיח שפערי הרמות ניכרים דים כדי לגמול על ההפסד ההוא. לא פחות מחמישה שחקנים ברחובות קלעו בדאבל פיגרס והפכו את המשחק לקל מהצפוי. ברבע הראשון המשחק עוד היה שקול כשרחובות שומרת על פער קל, אבל ברבע השני לוד נתקעה על 12 נקודות בלבד והמארחים ברחו ליתרון דו ספרתי גבוה (35:55 בהפסקה). מכאן ועד הסיום רחובות שמרה על הפער ולא נתנה לאורחים להתקרב.

קלעו לרחובות: יונתן רבינוביץ 18, אופק מלכה 12, עמית סלע 11, עומר בירנפלד, שי גואטה ויובל גורפיין 10 כ״א, גל חלמיש 8, דניאל איידן 6,אפיק ניסים 5, אלעד קנפו 4, מתן כהן ואיתי נחמד 2 כ"א.

קלעו ל-לוד: אלון דרוקר 25 (5 שלשות), רז ניסים כהן 16, גור פורת 11, אורי גרמיזו 7, עמית אזולאי 3, טל אזולאי, שגיא טאבו, יאיר באומן ובר ראובן 2 כ"א.

 

הפועל חבל איילות 86 - עצמה מודיעין 80

עצמה מודיעין פספסה הזדמנות לבית משולש בתחתית עם נחל שורק ומכבים והפסידה, בפער חד ספרתי, באחד האולמות הקשים בליגה. האורחים פתחו טוב את המשחק וכבר הצליחו לברוח ליתרון דו ספרתי בהפסקה. אבל במחצית השניה איילות חזרה לעניינים והיתה יותר חדה במאני טיים בדרך לניצחון. איילות חוזרת לנצח אחרי ההפסד ללוד במחזור הקודם הודות לערב אדיר של ולרי גנדלין, והיא תנסה לייצר רצף גם בשבוע הבא כשתסע למעלה אדומים - לה הנחילה את הפסדה היחיד העונה.

קלעו לחבל איילות: ולרי גנדלין 38 (10 שלשות), תום ספיר 16, דניאל ראובן 13, יוגב לוי 12, מיכאל בראל וטיילר דוסון 3 כ"א, צ'רלי רזניקוב 2.

 

מכבי שדרות 68 - א.ס. אשקלון 84

אחרי שני הפסדים רצופים אשקלון מקבלת הזדמנות נוחה לחזור למומנטום חיובי ומנצחת בשדרות - שעם ניצחון אחד עד כה העונה - מתקשה להתרומם מהמקום האחרון בטבלה. לאשקלון צפוי רצף משחקי חוץ לפני חמישה משחקי בית רצופים, ועם דחיפה של הקהל ביציעים היא יכולה לתת יופי של סיומת לעונת הבכורה המוצלחת שלה בארצית.

קלעו לאשקלון: תומר אלוני 21, רון ציפר 13, יובל וימן 10, בני דזורייב 9, מתן בן אקן 8, מור אפלבאום ואיתי פדלון 7 כ"א, נבות ינאי 6, בר אסייג 2, אבישי חטב 1.

 

אליצור רמלה 69 - עירוני 'שיקו' קרית אונו 77

ניצחון עשירי לקרית אונו שנשארת שבוע נוסף במקום השלישי בטבלה ויכולה להגיע די שלווה לישורת האחרונה של העונה. רמלה מאידך ממשיכה להפגין חוסר יציבות ונמצאת כרגע במרחק 2 נצחונות מהקו האדום.