ארצית: היכונו למבול

זה לא קורה הרבה, אבל מחר בארצית צפוי להתקיים מחזור מלא. במוקד הצפוני: צפת מגיעה לכפר קאסם, עכו לחדרה, וגם בתחתית צפוי להיות לוהט כשביאליק תארח את מעלות. בדרום: נחל שורק תארח את ר"ג הבלתי מנוצחת, מעלה אדומים תגיע ללוד, ומכבים ואיילות יפגשו ראש בראש לקרב הבריחה מהתחתית.


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

צפון

הפועל כפ"ס (1) - הפועל עמק חפר (10) (18:00, אולם היובל, כפ"ס)
הפועל כפ"ק (6) - מ.ס צפת (4) (19:30, בי"ס מקיף חדש כפר קאסם)
מכבי חדרה (9) - הפועל עכו (3) (20:00, תיכון חדרה)
מכבי ק.ביאליק (12) - הפועל מעלות (11) (20:00, הרקפות, קרית ביאליק)
עירוני 'שיקו' ק.אונו (8) - הפועל נעם (5) (20:30, בי"ס עלומים, קרית אונו)
גלבוע מעיינות ברוש (7) - בית"ר כפ"י (2) (20:30, אולם עין חרוד)

 

אחרי כמעט חודש של משחקי השלמה בימי שלישי סוף סוף מחזור מלא לפנינו. כפ"ס (1-6) ממשיכה לשלוט בליגה ביד רמה והיא חוזרת לארח משחק קצוות בבית וזאת אחרי שני משחקים קשים שהיא צלחה מול קבוצות צמרת טובות כמו כפ"ק וצפת. כפ"י ועכו (2-5) נושפות בעורפה ושתיהן יצאו למשחקי חוץ מול קבוצות בעלות מאזן 4-3 שלא ירצו להתדרדר לתחתית. שאר המשחקים יפגישו קרבות תחתית וקרבות אמצע. ומי עדיין לא ניצח? ביאליק, שנותרה האחת שעדיין מחפשת וי ראשון. אולי השבוע?

עמק חפר מגיעה לאולם היובל אחרי ניצחון ביתי יפה על גלבוע אבל ספק אם זה יעשה רושם על המארחת שקולעת בביתה 94 נק' בממוצע. שתי הקבוצות האחרונות שכפ"ס זכתה לשחק מולן יפגשו בכפ"ק וינסו לשפר עמדות בכדי להיצמד לטופ פור. אמנם הן חולקות את מקומות 4 ו-6 אבל כפ"ק לא נוצחה העונה בביתה וצפת לעומתה ניצחה העונה בחוץ רק פעם אחת. המארחים פייבוריטים. עוד משחק מעניין יתקיים בחדרה שתארח את עכו. אמנם האחרונה פייבוריטית אבל חדרה כבר הוכיחה השנה שהיא יודעת להפתיע קבוצות צמרת למרות שהיא מגיעה אחרי שני הפסדים רצופים.

אם לא עכשיו, אימתי? ק.ביאליק, ניסיון שמיני. המארחים כבר היו קרובים לא פעם (הפסדי בית צפופים ממש לכפ"י ונעם החזקות) אבל זה עדיין לא קרה. הפועל מעלות בתקופה טובה ועם שיפור רב ברמת משחק אבל אם ביאליק לא תנצח את שכנותיה לתחתית, את מי כן? קרית אונו של הבית מציגה 1-3 והאונו של החוץ מראה 3-0. גם הפועל נעם לא ממש יציבה וכך שתיהן לא בצמרת ולא בתחתית אבל כל ניצחון או הפסד בהחלט משנים בליגה הצפופה שלנו. עד כה אונו ניצחה על הפרקט רק קבוצות שנמצאות תחתיה בטבלה. האם היא תצליח לאתגר את נעם שמגרדת את הטופ פור מלמטה? כל תוצאה אפשרית.

הפועל גלבוע הצעירה חוזרת הביתה ופוגשת למשחק קשה את סגנית המוליכה הפועל כפ"י שנמצאת בכושר נהדר. המארחת מצידה בעיצומו של משבר ומגיעה אחרי 4 הפסדים רצופים. נראה שהאורחים (מאזן חוץ 0-4) פייבוריטים ברורים וינצלו את הסגל החסר של המארחים. בהצלחה לכולם. אחלה ליגה. שימו צעיף, תלבשו מעיל ובואו למגרשים. קר בחוץ. חם בפנים.

 

דרום

מכבי מכבים/רעות (7) – הפועל חבל איילות (9) (17:30, תיכון מור, מודיעין)
מכבי שוהם (10) – מכבי רחובות (2) (19:00, ניצנים, שוהם)
מכבי אליצור פ"ת (8) – מכבי שדרות (12) (19:00, "עולמות", פ"ת)
 אליצור רמלה (11) – אליצור גבעת שמואל (6) (19:00, קרית מנחם, רמלה)
הפועל לוד (5) – מכבי מעלה אדומים (3) (19:30, תיכון מדעים, לוד)
אליצור נחל שורק (4) – מכבי עירוני רמת גן (1) (20:00, יד בנימין)

 

נתחיל בברכות למכבי שדרות שהשיגה בשעה טובה את ניצחונה הראשון העונה, ועל הדרך גם טלטלה את תחתית הטבלה. הקבוצה של ישראל ברוך שנחשבה כיורדת הבטוחה וכספקית הנקודות הבטוחה של הליגה, הראתה שיפור משמעותי במחזרים האחרונים והניצחון על שוהם נתן חותמת שגם היא סופסוף הצטרפה לליגה ושצריך לקחת גם אותה בחשבון מעכשיו. במחזור הקרוב יסעו השדרותיים למשחק מול מכבי פ"ת הלא יציבה ולמרות שהמקומיים הם פייבורטים ברורים, ינסו להדהים גם אותם. חברתה לקו האדום, אליצור רמלה שכבר עכשיו די ברור שפניה לעונה קשה, תנסה לקושש ניצחון ביתי נדיר נגד גבעת שמואל שאולי יעצור את המומנטום השלילי שהיא מצויה בו.

חבל איילות, מעודדת מהניצחון במזחור האחרון על גבע'ש, תצא להתמודדות חשובה מול מכבים, קבוצה שנמצאת באותו אזור מחייה שלה, בקרב פתוח ושחשוב באותה המידה לשתי הקבוצות. בצמרת עירוני רמת גן תנסה להמשיך ברצף המרשים שלה כשתצא ליד בנימין לפגוש את נחל שורק הרביעית שנכנעה בקלות מפתיעה במחזור הקודם לרחובות, ותנסה להראות מעט יותר תחרותיות מול המדורגת ראשונה. רחובות עצמה שנמצאת בכושר מצויין לא אמורה להתקל בקשיים מיוחדים מול צעירי שוהם, ובמשחק צמרת מסקרן נוסף תתארח השלישית, מעלה אדומים, שסופרת כבר שישה ניצחונות רצופים אצל הפועל לוד שסופרת שלושה ניצחונות רצופים משלה.