ארצית: העיינים לתחתית הדרומית

בזמן שתמונת המצב בצמרות די ברורה, אך עדיין לא סופית - המאבקים המשמעותיים בשבוע הקרוב יתנקזו לתחתית המחוז הדרומי. שם, בסבירות גבוהה, נקבל הכרעה אחרונה ביום רביעי הקרוב. במוקד הערב: פ״ת תתארח במכבים רעות, נחל שורק תארח את מודיעין. (צילום: פרטי)


| אלירן כהן

 

דרום:

אליצור רמלה - הפועל חבל איילות (17:00, קרית מנחם, רמלה)
מכבי מכבים רעות - מכבי אליצור פ"ת (20:00, תיכון מור, רעות)
א.ס. אשקלון - מכבי רחובות (20:00, מקיף ה', אשקלון)
אליצור נחל שורק - עצמה מודיעין (20:30, יד בנימין)
עירוני קרית אונו - הפועל לוד (20:30, עלומים, קרית אונו)

 

צפון:

הפועל כפ"ס - בית"ר כפר יונה (19:00, היובל, כפ"ס)
מכבי קרית ביאליק - מכבי עירוני כרמיאל (20:00, הרקפות, כרמיאל)
הפועל כפר קאסם - הפועל עמק חפר (20:30, ביה"ס מקיף חדש, כפר קאסם)
אליצור מ.א. שומרון - הפועל מגדל יזרעאל (20:30, תפוח)

 

תשעה משחקים במסגרת המחזור הרביעי בליגה הארצית ייערכו הערב. בדרום - מכבי רחובות תתארח באשקלון ותקווה לסיים את העונה עם 3 נצחונות בשלושת המשחקים שנותרו לה כדי לשמור לעצמה סיכוי למהפך, זאת בזמן שמעלה אדומים תנוח הערב ותתכונן לשני משחקי ההכרעה האחרונים שנותרו לה.

אולם, כמו שאמרנו, את הפוקוס יקחו הערב קבוצות התחתית: מכבים רעות - לה נותרו 3 משחקים עד לסיום העונה (מחזיקה במאזן של 7 נצחונות מ- 21 משחקים) תארח את פתח תקווה. הפסד יסבך אותה מאוד, ויבטיח לפ״ת הישארות. ניצחון ישאיר אותה בתמונה, ויאלץ אותנו, כפי הנראה, להוציא מחשבונים ולעשות לכם סדר.

נחל שורק שנאבקת על חייה בליגה גם היא תארח עת עצמה מודיעין, שמאז ירדה באופן רשמי לליגה א׳ לא השיגה ניצחון. נחל שורק מחזיקה במאזן של 8 נצחונות ב- 20 משחקים והיא נמצאת יחסית בעמדת הישארות נוחה. אליצור רמלה תארח את הפועל חבל איילות ועירוני קרית אונו את הפועל לוד בשני משחקים שלא ישפיעו על דבר מלבד המקומות הסופיים בטבלה.

במחוז הצפוני, שם כאמור קרבות התחתית כבר הוכרעו, תפגוש הפועל כפ״ס את בית״ר כפר יונה בזמן שמגדל יזרעאל תצא לשומרון. כפ״ס מייחלת למעידה של מגדל יזרעאל כדי לכבוש מחדש את המקום הראשון. מגדל יזרעאל תלויה בעצמה ואם תנצח את שני המשחקים שנותרו לה היא תוכל לחגוג עליה בכפר קאסם בשבוע הבא. בשני משחקים נוספים הערב מכבי קרית ביאליק תארח את עירוני כרמיאל והפועל עמק חפר תגיע לכפר קאסם.