ארצית: הקרב על ראשות הדרום

רחובות ורמת גן שוב נפגשות ראש בראש, המנצחת תסיים את הערב במקום הראשון. גם קרב תחתית יש לנו בדרום בין שוהם לרמלה שנואשות לנקודות, עוד משחקים מעניינים מחכים לנו בין לוד למכבים רעות ובין נחל שורק לפ"ת. בצפון עכו תארח את הקבוצה הלוהטת מעמק חפר, נעם תנסה להתאושש מול כפר יונה וקרב אחרונות בין גלבוע ברוש לקרית ביאליק.


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

צפון

הפועל עכו (1) - הפועל עמק חפר (6) (19:00, משה שרת, עכו. בסיבוב הקודם 66:75 לעכו)
הפועל מעלות (8) - מ.ס. צפת (7) (19:30, הזית 16, בסיבוב הקודם 73:87 לצפת)
מכבי חדרה (10)- הפועל כפ"ק (5) (20:00, אולם תיכון חדרה רח' רמב"ם 26, בסיבוב הקודם 81:104 לכפ"ק)
הפועל נעם (9) - בית"ר כפ"י (3) (20:00, בי"ס יערת העמק, בסיבוב הקודם 96:100 לנעם)
עירוני 'שיקו' קרית אונו (4) - הפועל כפ"ס (2) (20:30, עלומים, קרית אונו. בסיבוב הקודם 96:100 לכפ"ס)
מכבי קרית ביאליק (12) - הפועל גלבוע (11) (שלישי, 20:00, הרקפות, קרית ביאליק. בסיבוב הקודם 70:93 לגלבוע)

השלמה: הפועל כפ"ס - מכבי חדרה (רביעי, היובל, כפ"ס. בסיבוב הקודם 58:91 לחדרה)

 

לפנינו מחזור מרתק שיפגיש הרבה קבוצות קרובות במיקומן. המשחק החסר בין כפ"ס לחדרה קצת בלבל את הטבלה, במיוחד בין המקומות 3-11, אבל הצמרת בראשות עכו, כפ"י וכפ"ס נותרה חסונה וכך גם התחתית הבוערת נעם-גלבוע-ביאליק. המשחק המרכזי יהיה בעכו שתארח את עמק חפר הנהדרת. גם בסיבוב הקודם עכו התקשתה. עמק ניצחה 4 מ-5 משחקיה האחרונים וזה בהחלט הולך להיות משחק אש. לא להחמיץ.

משחק שיווני נוסף יתקיים במעלות שתארח את צפת. שתיהן במאזן זהה של 7-6, אבל מעלות נמצאת במגמת שיפור (ניצחה 6 מ-9 משחקיה האחרונים) ואילו צפת בדיוק ההפך, ניצחה רק 2 משבעת משחקיה האחרונים. מעלות הינה קבוצת בית טובה ממש, על מאזן החוץ של צפת כבר דיברנו. עוד שתי קבוצות דומות ברמתן יפגשו בחדרה (שגם לה צפוי שבוע מתיש, ראה כפ"ס). כפ"ק (5) תבוא להתארח באולם קשה וגם אצלה הפערים בין בית לחוץ משמעותיים. כל תוצאה אפשרית.

משחק קריטי ממש יתקיים במגדל העמק כשנעם החבוטה תארח את כפ"י מהצמרת הגבוהה. בסיבוב הקודם קיבלנו תחרות קליעות ונעם חזרה מהכפר עם ניצחון, אבל מאז זרמו הרבה מים בכנרת ונעם כבר סופרת 4 הפסדים רצופים ומקום ששווה מבחני ירידה לליגה א'. בנו קבוצה לעליה. קיבלו ההפך. איך אומרים? זה הזמן להתעורר כי על הנייר הסגל איכותי. אמרנו כבר "משחק מעניין"? אז הנה עוד אחד. אונו הרביעית (קפצה לשם מבלי ששמנו לב) תארח את סגנית המוליכה מכפ"ס. אונו ניצחה 3 מ-4 משחקיה האחרונים וכפ"ס בדיוק ההפך, הפסידה 3 מ-4 משחקיה האחרונים. לפי הכושר בחודש האחרון אונו, לפי איכות הסגל כפ"ס. יהיה מרתק זה בטוח.

אחרון אחרון חביב השבוע זה תרתי משמע. מפגש בין שתי האחרונות וההזדמנות האחרונה של גלבוע לא להצטרף לביאליק בדרך לליגה א'. למרות שמעשית היא כבר ירדה ושחררה שחקנים, ביאליק נותנת פייט בכל משחק. גלבוע, עם ניצחון בודד ב 10 משחקים, תצטרך להיות במיטבה אחרת זה נגמר גם עבורה. המשחק יתקיים ביום שלישי. ביום רביעי נקבל משחק השלמה מהמחזור השנים עשר בין שתי יריבות חזקות, כפ"ס וחדרה. בסיבוב הקודם חדרה נתנה לסגנית המוליכה בראש וכפ"ס מן הסתם תרצה לגמול. השאלה היא למי יש סגל יותר ארוך כי הן הולכות להיות עייפות.

 

דרום

מכבי עירוני רמת גן (1) – מכבי רחובות (2) (19:00, תיכון חדש ר"ג. בסיבוב הקודם: 60:59 לר"ג)
אליצור נחל שורק (8) – מכבי אליצור פ"ת (5) (20:00, יד בנימין. בסיבוב הקודם: 102:101 לפ"ת)
מכבי מכבים /רעות (4) – הפועל לוד (6) (20:30, תיכון מור, מודיעין. בסיבוב הקודם: 92:80 למכבים)
אליצור גבעת שמואל (9) – מכבי מעלה אדומים (3) (20:30, בי"ס נריה, גבעת שמואל. בסיבוב הקודם: 89:68 למעלה)
אליצור רמלה (10) – מכבי שוהם (11) (שלישי, 19:00, קרית מנחם, רמלה. בסיבוב הקודם: 62:59 לשוהם)
הפועל חבל איילות (7) – מכבי שדרות (12) (שלישי, 20:30, קיבוץ יטבתה. בסיבוב הקודם: 81:55 לאיילות)

 

שני משחקים שניתן לכנותם "משחקי עונה" יתקיימו השבוע. אחד בצמרת ואחד בתחתית ולשמחת חובבי הליגה - גם בימים שונים.

בצמרת שתי הראשונות יפגשו ראש בראש לקרב על הפסגה, כשעירוני ר"ג תארח את מכבי רחובות כשהמנצחת כאן תשבור את השיוויון שמלווה אותנו כמעט מתחילת העונה ותיקח את ההובלה. ר"ג ניצחה העונה את רחובות פעמיים, פעם בליגה ופעם בגביע, שניהם בחוץ, ותרצה להשלים סוויפ עונתי על מי שמסתמנת כיריבה הכי חזקה שלה העונה. רחובות מצידה רוצה להוריד את "הקוף" הכחול מהגב ולהראות שגם היא מסוגלת לנצח את יריבתה. בהסתמך על שני המפגשים הקודמים והצמודים ביניהן – יהיה מרתק.

בתחתית נקבל במשחק שנדחה ליום שלישי, קרב "על שש נקודות" בין רמלה ושוהם. שוהם לא ניצחה מאז אותו ניצחון על רמלה בסיבוב הקודם ותנסה להימנע בכל כוחה מסיבוב שלם ללא ניצחון שגם דרדר אותה מתחת לקו האדום, כשהפסד כאן יכול להפוך את מצבה לרע במיוחד ואת סכנת הירידה למוחשית. ברמלה מנגד מבינים שמדובר במשחק הכי חשוב שלהם עד כה, ויודעים שניצחון כאן קריטי כדי להתרחק צעד נוסף מהיריבה הישירה שלהם נגד הירידה. 

בשאר הליגה, מעלה אדומים השלישית בטבלה, עדיין ללא קור ג'יי קוקס עליו נערך קרב משפטי במוסדות האיגוד, תצא לגבעת שמואל. המארחת תוך שני מחזורים התדרדרה מהמקום הרביעי עד למקום התשיעי, עדות לצפיפות ולשוויוניות הקיימים במרכז הטבלה כשההבדל בין הקבוצה במקום הרביעי (מכבים/רעות) לגבע"ש בתשיעי הוא ניצחון בודד. בתוך כל הצפיפות הזו נקבל מפגשים מסקרנים בין אותה מכבים/רעות (שנמצאת ברצף מצוין של ארבעה ניצחונות) ולוד ובין נחל שורק ופ"ת שכל תוצאה אפשרית והכל יכול לקרות.

המפגש שיחתום את המחזור יפגיש ביום שלישי בקיבוץ יטבתה בין הפועל חבל איילות, שהיא אולי הפייבוריטית המובהקת היחידה במחזור הזה, לבין נועלת הטבלה משדרות.