ארצית: השקט שלפני הסערה?

מחזור רגוע למדי צפוי לנו הערב בארצית (מה שאומר: פתח להפתעות מעניינות, או כותרות משעממות). במוקד בצפון: מגדל יוצאת להתארח בעמק חפר, גלבוע ברוש מארחת את חדרה, וצפת את כרמיאל. בדרום: מעלה אדומים מארחת את הקבוצה היחידה שניצחה אותו העונה, פתח תקווה מגיעה לנחל שורק ולוד נגד שהם.


| אלירן כהן

 

מנפלאות עונת הקורונה: חודש אפריל כבר כאן, ויש בליגה הארצית קבוצות שיקיימו את המפגש הראשון שלהן העונה רק עכשיו. לא צפויים הפעם משחקים סופר מרתקים, בעיקר לא בצמרות, אולם הפתעה אחת יכולה בהחלט להשפיע לא מעט על התמונה. בתחתית, מאידך, נראה שבכל מחזור עד לסיום העונה נקבל לפחות קרב אחד בעל משמעות של יותר מ- 2 נקודות.

 

צפון:

הפועל כפ"ס - מכבי קרית ביאליק (19:00, היובל, כפ"ס)
הפועל כפר קאסם - הפועל מעלות (19:30, ביה"ס מקיף, כפר קאסם)
הפועל עמק חפר - הפועל מגדל יזרעאל (20:00, רופין)
הפועל גלבוע ברוש - מכבי חדרה (20:30, עין חרוד)
מ.ס. צפת - מכבי עירוני כרמיאל (20:30, ז'בוטינסקי, צפת)
אליצור גבע"ש - בית"ר כפר יונה (20:30, מרכז נריה, גבע"ש)

 

דרום:

מכבי מעלה אדומים - הפועל חבל איילות (17:00, דרך הגיא, מעלה אדומים. בסיבוב הקודם: 71:77 לאיילות)
אליצור רמלה - מכבי שדרות (19:30, קרית מנחם, רמלה)
הפועל לוד - מכבי שהם (19:30, תיכון מדעים, לוד)
מכבי מכבים רעות - עירוני 'שיקו' קרית אונו (19:40, תיכון מור, רעות)
אליצור נחל שורק - מכבי אליצור פ"ת (20:00, יד בנימין)
עצמה מודיעין - מכבי רחובות (20:00, עירוני א', מודיעין)

 

מכבי מעלה אדומים והפועל חבל איילות יפתחו את הערב, במפגש היחיד מהמחזור הנוכחי שהתקיים בסיבוב הקודם, והסתיים בהפסדה הראשון (והיחיד) של מעלה אדומים העונה. גם הפעם צפוי להיות שם מעניין. נחל שורק, שנאבקת על חייה בליגה, תארח את פתח תקווה - שלא רוצה להיאבק גם היא על חייה בליגה, ולשתיהן ניצחון במשחק הזה חשוב. אליצור רמלה, ללא יוסי בן אקן שעזב בשבוע שעבר, תארח את נועלת הטבלה משדרות, שוהם תתארח בלוד, מכבים רעות תפגוש בביתה את קרית אונו ורחובות תתארח במודיעין ותקווה שלא למעוד נגד עצמה.

בצפון - בזמן שכפר סבא תנסה שלא למעוד נגד ביאליק בביתה, מגדל יזרעאל תצא למשחק חוץ מסוכן נגד עמק חפר. הפסד בו - מעבר לכך שיעצור את הריצה שלה - ישווה את מאזן ההפסדים שלה לזה של כפר סבא (2). גלבוע ברוש שהפסידה לכפר קאסם בחמישי האחרון ומתחילה להילחץ לתחתית תארח את חדרה, שמפלסת את דרכה החוצה משם, כפר יונה תתארח בגבעת שמואל ותקווה שלא למעוד, וכך גם כפר קאסם - שתארח בביתה את נועלת הטבלה ממעלות.

אבל אם אתם בצפון ובכל זאת בא לכם קצת אקשן, אולי תמצאו אותו בצפת - במפגש בין הקבוצה המקומית לבין עירוני כרמיאל הלוהטת. צפת לא יכולה להרשות לעצמה להפסיד עוד משחק העונה אם היא רוצה לשמור על הסיכוי להילחם על המקום הראשון, כרמיאל כבר גברה העונה על שתי קבוצות צמרת, והיא במומנטום נהדר של ארבעה נצחונות. צפו לערב מהנה.