ארצית: התחממות בצפון

כפ"ס תארח את שומרון לקרב ישיר על המקום הראשון. עכו תארח את כפר יונה ושתיהן ינסו לאותת לצמרת, ואחת מבין כרמיאל או מוצקין תחייך סופסוף אחרי עשרה מחזורים. בדרום: כפר קאסם תארח את קרית אונו, קרב תחתית מעניין בין אליצור גבעתיים/פ"ת לאיילות. ולא שכחנו את מצטייני המחזור שחלף. (צילום: אלירון לוגסי, אליצור יבנה)


| אלירן כהן

 

המחזור העשירי בליגה הארצית ייערך הערב (ראשון) כמעט במלואו עם לא מעט משחקים שיגררו עניין במחוז הצפוני. במוקד, כמובן, הקרב בין הפועל כפר סבא שלום לאליצור שומרון - מוליכת טבלת המחוז. ניצחון של כפר סבא יעלה אותה למקום הראשון בטבלה על חשבונה של שומרון, שתפגוש במחזור הבא את הפועל צפת לקרב צמרת סופר מעניין נוסף.

משחק מעניין נוסף צפוי בין הפועל עכו / מטה אשר לבית"ר כפר יונה - שתי קבוצות שמכוונות לחלק העליון של הטבלה, כשהמארחת נמצאת במגמת דשדוש והאורחת - במגמת עליה. במידה מסוימת, תוצאת המשחק בהחלט יכולה להיות ההבדל בין סיום העונה במקום הרביעי עם יתרון ביתיות ברבע גמר הפלייאוף - למקום החמישי, אולם עוד מוקדם להתנבא.

שתי נועלות הטבלה - עירוני מכבי כרמיאל ומכבי קרית מוצקין ייפגשו באולם בכרמיאל, למשחק ממנו קבוצה אחת תצא עם נצחונה הראשון העונה. מוצקין ביצעה מספר חיזוקים משמעותיים בסגל בשבועיים האחרונים, וכשהפער מהמקום העשירי הולך ומתרחק (כבר 3 נצחונות) - בכרמיאל מבינים שללא ניצחון הערב גם הם יצטרכו לחפש אחר החיזוקים המתאימים.

ביתר המשחקים: חדרה תארח את כפר סבא / כוכב יאיר לעוד קרב של בריחה משמעותית מהתחתית, מגידו תצא לעמק חפר והפועל צפת תארח בביתה את הפועל גלבוע / ברוש.

במחוז הדרומי ייערכו הערב חמישה משחקים. במוקד - שתי קבוצות שפתחו את העונה בצורה נהדרת - הפועל כפר קאסם ועירוני קריית אונו - אך נחלשו לאחרונה - ינסו לחזור למאזן חיובי ולהתרומם מתחתית הטבלה. כפר קאסם וקרית אונו הן שתיים מתוך 5 קבוצות שמחזיקות במאזן 4:4 - נתון שבהחלט מלמד עד כמה הליגה צמודה ומבטיח לנו עניין רב לפחות לשבועות הקרובים.

עוד קרב עם פוטנציאל מעניין ייערך בין מכבי אשדוד צבר להפועל לוד - שנמצאת במומנטום נהדר ורוצה גם היא לעלות למאזן חיובי. אליצור פ"ת / גבעתיים, שירדה בסוף השבוע למקום ה- 12 אחרי נצחונה של שוהם באיילות תארח בביתה את אותה איילות ותקווה להשיג ניצחון שישיב אותה למקום ה- 11 בטבלה, שכזכור - עדיין לא מהווה חוף מבטחים.

עוד הערב: מכבי שהם תארח את מכבי רחובות לקרב קצוות ואליצור יבנה תפגוש בביתה את אליצור רמלה . ביום שלישי א.ס. אשקלון תפגוש בביתה את אליצור נחל שורק, למפגש שינעל את משחקי המחזור.

 

משחקי המחזור העשירי:

--- בצפון ---

הפועל כפר סבא שלום - אליצור מ.א. שומרון (19:00, היובל, כפר סבא)
הפועל עכו/מטה אשר - ביתר כפר יונה (19:00, משה שרת, עכו)
מכבי עירוני כרמיאל - מכבי קרית מוצקין (20:00, היכל הורוביץ, כרמיאל)
מכבי חדרה - הפועל כפר סבא כ.יאיר (20:00, אנרבוקס, חדרה)
הפועל עמק חפר - הפועל מגידו (20:00, רופין)
מ.ס. צפת דניאל - הפועל גלבוע ברוש (20:00, ז'בוטינסקי, צפת)

--- בדרום ---

אליצור פ"ת / גבעתיים - הפועל חבל איילות (17:30, תלם, גבעתיים)
מכבי שהם - מכבי רחובות (19:00, ניצנים, שהם)
אליצור יבנה - אליצור רמלה (19:00, רלף קליין, יבנה)
מכבי אשדוד צבר - הפועל לוד (19:30, מקיף ח', אשדוד)
הפועל כפר קאסם - עירוני 'שיקו' קרית אונו (20:00, בי"ס מקיף חדש, כפר קאסם)
א.ס. אשקלון - אליצור נחל שורק (שלישי, 20:30, מקיף ה', אשקלון)

 

מצטייני המחזור הקודם

ארצית צפון: עמרי וורטיצקי (מכבי חדרה)

על הנייר זה אולי היה קרב בין קבוצת מרכז טבלה מינוס לבין אחת משתי הנועלות שעדיין לא השיגה ניצחון השנה. אולם בפועל - מכבי חדרה תפסה את מכבי קרית מוצקין בדיוק לא בזמן - עם מאמן חדש -ישן (יוסי שוורץ) ומספר שינויים שנעשו בסגל בשבועות האחרונים, בהם - הצטרפותם של נועם מטלון ואיגור סימין, שללא ספק - מחזקים משמעותית את מוצקין. חדרה הובילה במשך מרבית שלבי המשחק, אבל זה רחוק היה מלהיות קרב חד צדדי. את החבורה של אוהד יתום הוליך עמרי וורטיצקי, שקלע 26 נקודות, היה דומיננטי משני צידי המגרש, הציג משחק התקפה מגוון מאוד והמשיך ביכולת הנהדרת שלו שרק הולכת ומשתפרת מתחילת השנה.

 

ארצית דרום: סתיו אהרון (מכבי אליצור פ"ת)

איזו עונה נהדרת למכבי אליצור פ"ת עד כה. הקבוצה של נמרוד כהן אמנם סומנה במהלך הקיץ כאחת שתתמודד בחלק העליון של הטבלה, אבל ניצחון החוץ על מכבי רחובות השבוע אולי נתן איתות זהיר לכך שהיא מסוגלת להשיג העונה אפילו קצת יותר מכך, ואת הניצחון הגדול הזה היא חייבת לא מעט לסתיו אהרון. אהרון, שהגיע לפ"ת יחד עם מאמנו במכבים רעות, סיים את המשחק עם 23 נקודות, כש-21 מתוכן נקלעו במחצית השניה (מתוך 36 שקלעה פ"ת). ככל שהתקרב המאני-טיים הוא השתלט יותר ויותר על המשחק, קבר שלשות בלתי אפשריות ברגעים המכריעים, הוסיף יכולת הגנתית נהדרת ונתן לפתח תקווה את התחושה שלא משנה מה יהיה - את המשחק הזה היא תסיים עם ניצחון. והיא אכן ניצחה.