ארצית: חוזרים לליגה

אחרי ששבוע הגביע חלף עבר לו, וקבוצות הארצית חוזרות להתרכז במה שחשוב באמת. לא מעט משחקי צמרת מחכים לנו גם השבוע כשבמוקד המפגש בין נחל שורק למעלה אדומים, כשבצפון נעם תארח את עכו וכפר קאסם את גלבוע. לוד מארחת את שוהם למשחק תחתית, דרבי שרוני בין עמק חפר לחדרה.


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

דרום

מכבי עירוני רמת גן – הפועל חבל איילות (17:30, תיכון חדש, ר"ג)
מכבי אליצור פ"ת – אליצור רמלה (19:00, "עולמות", פ"ת)
מכבי מעלה אדומים – אליצור נחל שורק (19:00, מעלה אדומים)
הפועל לוד – מכבי שוהם (19:30, תיכון מדעים, לוד)
מכבי רחובות – אליצור גבעת שמואל (19:30, תיכון קציר, רחובות)
מכבי שדרות – מכבי מכבים/רעות (21:00, גיטיס, שדרות)

 

אחרי מחזור הגביע הקבוצות חוזרות לליגה כששתיים שניצחו בסיבוב הזה ונפגשות מחר, מעלה אדומים ונחל שורק, קבעו לעצמן דייט גם לסיבוב הבא בגביע שיערך בסוף דצמבר. בינתיים שתיהן מחזיקות במאזן זהה של שלושה ניצחונות וירצו לשפר את מעמדן על חשבון האחרת. עוד שתיים מהחלק העליון של הטבלה עם מאזן זהה של שלושה ניצחונות, מכבי רחובות וגבעת שמואל, יפגשו לעוד משחק צמרת מסקרן. ברחובות העניינים מעט יגעים ועושה רושם שקבוצת הכוכבים שהורכבה שם מתקשה להתחבר. השבוע, משחק גביע קל על הנייר מול נצר סרני, האחרונה בליגה א' להזכירכם, הפך לקרב חפירות צמוד וקשה שהוכרע לטובת העומק של רחובות רק בדקה האחרונה. הגבעה שנחה השבוע תנסה לנצל את הלחץ אצל המקומיים כדי לאסוף עוד ניצחון חשוב.

עוד אחת שנמצאת במצב לא מזהיר היא אליצור רמלה שעדיין מחפשת את ה-W הראשון שלה העונה. העולה החדשה תצא למשחק חוץ קשה באם המושבות שם המקומיים סופרים שני ניצחונות רצופים אחרי פתיחה לא טובה. שתי הקבוצות מבליטות השנה בעיקר הגנות פרוצות לכל רוח וזה לא יהיה הימור פרוע לומר שנראה כאן תוצאה גבוהה במיוחד. מוליכת הטבלה עירוני רמת גן שגם היא העפילה לשלב הבא בגביע תנסה להמשיך בפתיחת העונה הטובה שלה ולשמור על המאזן המושלם כשתארח את חבל איילות, שפרט לניצחון הצפוי על שדרות עדיין מחפשת את דרכה, ותנסה להפתיע פה.

הפועל לוד סופרת כבר שלושה הפסדים רצופים ותנסה לעצור את הסחף כשתארח את צעירי שוהם שמדורגים רק מקום אחד מעליהם. במשחק שינעל את המחזור, מכבים רעות תצא לטיול אצל נועלת הטבלה משדרות ותנסה לענות על החידה השבועית, בכמה הפרש זה יגמר הפעם.  

 

צפון

הפועל כפ"ס - מכבי קרית ביאליק (18:00, היובל, כפ"ס)
בית"ר כפר יונה - הפועל מעלות (19:00, איש שלום, כפר יונה)
מ.ס. צפת - עירוני 'שיקו' ק.אונו (20:00, אולם פיס ז'בוטינסקי, צפת)
הפועל עמק חפר - מכבי חדרה (20:00, רופין)
הפועל נעם - הפועל עכו (20:00, חט"ב יערת העמק, מגדל העמק)
הפועל כפר קאסם - הפועל גלבוע ברוש (שלישי, 19:30, בי"ס מקיף חדש כפר קאסם)

 

כבר אחרי 4 מחזורי ליגה טבלת המחוז הצפוני "הסתדרה" עם צמרת (נעם, כפ"ס, גלבוע וכפר יונה, מאזנים 1-3), בטן (כפר קאסם, עכו, חדרה, אונו וצפת, מאזנים 2-2 ובמקרה של כפר קאסם 1-3 טכני) ותחתית (עמק חפר 3-1 וביאליק ומעלות עם 4-0) די ברורים.

מחזור הגביע בשבוע שחלף נתן לקבוצות הזדמנות לשפר מאזנים ובטחון וחלקן ניצלו זאת יפה. חדרה ניצלה את הבלגן בכפר קאסם (היו"ר שהתפטר, שחקנים שהורחקו) וחזרה משם עם 96:42 מוחץ. גם צפת התאוששה עם ניצחון יפה בעכו החסרה גם כן (85:79) ואפילו מעלות זכתה לניצחון נדיר, 69:57 בבקה מליגה א'. היחידה שלא עמדה בציפיות הייתה עמק חפר עם הפסד לסינדרלה מהשומרון, נציגת ליגה א', וחטפה ממנה לא פחות מ 100 נק'. ומה השבוע?

המשחק המרכזי יערך במגדל העמק בו הפועל נעם תארח את עכו שעד כה, איך לומר, די מאכזבת, בעיקר בביתה (שני הפסדים רצופים). האם בחוץ זה יעבוד לה יותר טוב? במשחק הגביע בבית רק 5 שחקנים עלו על הלוח. ככה לא עולים ליגה. משחק מרכזי נוסף יערך ביום שלישי בכפר קאסם שתארח את צעירי הגלבוע שספגו הפסד בכורה בליגה לפני שבועיים מול כפ"ס החזקה. איזה כפר קאסם נקבל ? זו הכבויה מול חדרה בגביע או זו שפתחה את העונה עם 0-3? משחק בו כל תוצאה אפשרית. שתי קבוצות מצוינות.

משחקי קצוות של ממש יערכו בכפרים. כפ"ס תארח בביתה את ביאליק שעדיין מחפשת את עצמה בליגה וכפר יונה (עדיין לא המציאו לה קיצור?) תארח את מעלות, כנ"ל. מפגש מעניין של שתי קבוצות עם פוטנציאל יערך בצפת כשהקבוצה של פופי חדד תארח את ק.אונו המפתיעה. שתיהן במאזן 2-2 ופוזלות למעלה ושתיהן ביום נתון יכולות לנצח כל קבוצה בליגה. אחרון חביב הוא מפגש שהינו סוג של דרבי, בין עמק חפר וחדרה. עמק נלחמת על חייה וההפסד לקבוצת ליגה א' בגביע בטח שלא מוסיף ביטחון. חדרה נתנה בראש בכפר קאסם אבל אני מניח שהעמק, בביתה, לא תהיה כ"כ פריכה ותיתן פייט. האם זה יעזור?