ארצית: יבנה מגיעה לרחובות

רק שלושה משחקים צפויים להתקיים הערב במסגרת המחזור ה- 12 בליגה הארצית, אבל הכותרת מדברת בפני עצמה: הולך להיות מספיק מעניין גם בערב כזה. בדרום: יבנה תתארח ברחובות ונסה לגמול לה על ההפסד בסיבוב הראשון. בצפון: עכו תתארח בכוכב יאיר, כרמיאל במגידו. ויש לנו גם מצטיין מהמחזור האחרון. (צילום: פרטי)


| אלירן כהן

 

זה התחיל ב- 6, ירד ל- 4, ונכון לשעה 14:00 בצהריים של יום ראשון - שלושה משחקים בלבד צפויים להיערך הערב במסגרת המחזור ה- 12 בליגה הארצית. ועוד לא דיברנו על פוטנציאל הדליפות שכבר ביקר אותו העונה. במוקד: קרב ראש בראש על המקום הראשון במחוז הדרומי ברחובות, שתארח את יבנה. הקבוצה המקומית גברה על האורחת בביתה במחזור פתיחת העונה, והובילה את טבלת הליגה במשך הסיבוב כולו.

מאז - יבנה גברה על רחובות בגביע האיגוד ושמרה על רצף של 10 נצחונות בליגה, רחובות הפסידה בביתה למכבי פתח תקווה, והקרב הערב הולך להיות שוב על המקום הראשון. ניצחון על רחובות, והיא ב- 2-0 שמבטיח לה יתרון על יבנה ושומר אותה בתמונה גם במקרה של בית משולש עם פתח תקווה. ניצחון של יבנה - והיא מטפסת למקום הראשון, כשההשארות בו הופכת להיות תלויה רק בה.

ביום חמישי גברה א.ס. אשקלון על הפועל חבל איילוץ בחוץ, 76:79, במשחק שפתח את משחקי המחזור.

בצפון: שני משחקים. כרמיאל, שכבר רושמת שני נצחונות רצופים, תתארח במגידו ותנסה להשיג את השלישי שיגדיל את הפער בינה לבין המקום ה- 12. הפועל עכו תתארח בכוכב יאיר, כשהקבוצה המקומית יודעת שכל הפסד בבית עלול לדרדר אותה אל עבר המקום שמוליך למבחנים.

 

המשחקים שנכון לעכשיו מתקיימים המחזור:

מכבי רחובות - אליצור יבנה (19:30,
הפועל כפ"ס \ כ. יאיר - הפועל עכו \ מטה אשר (19:30, מתנ"ס כוכב יאיר)
הפועל מגידו - מכבי עירוני כרמיאל (19:30, המבצר, משמר העמק)
אליצור מ.א. שומרון - הפועל גלבוע ברוש (שלישי, 20:00, תפוח)

 

מצטיין המחזור ה- 13 במחוז הדרומי: דורי אסף (הפועל כפר קאסם)

גם השנה אנחנו למדים שאין באמת חוקים בליגה הזו. מכבי פ״ת גברה בחוץ על רחובות, רחובות הביסה את כפר קאסם, והנה באה כפר קאסם ומנחיתה על פתח תקווה הפסד ראשון אחרי תשעה נצחונות רצופים. בכפר קאסם בחרו לעשות שינוי על הקווים, כשחנן הירשוביץ׳ הגיע במקומו של ניב רבי ורשם פתיחה חלקה בקדנציה המסקרנת שלו בליגה השלישית. על הפרקט קיבל הירשוביץ׳ תצוגה אישית נהדרת מדורי אסף, שסיים עם 20 נקודות והיה האיש שכיבה בכל פעם את מכבי פ״ת כשזו התקרבה. אסף, שריכז נהדר את המשחק, היה שם גם במאני טיים עם שלשות קריטיות (4 בסך הכל במשחק כולו) שהבטיחו לכפר קאסם את הניצחון והעלו אותה למקום החמישי בטבלה.