ארצית: לוד תנסה לעצור את רחובות

לוד שנמצאת במומנטום חיובי בתקופה האחרונה תנסה לעצור את רצף הנצחונות של סגנית המוליכה. נחל שורק שנמצאת במומנטום הפוך מהן תנסה לחזור לעניינים כשתארח את גבע"ש, רמלה חייבת ניצחון מול שכנתה לתחתית מכבים רעות. בצפון כפר קאסם וכפר יונה ינסו להידבק לצמרת כשיפגשו אחת את השניה, קרית ביאליק תחפש ניצחון ראשון העונה מול חדרה.


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

צפון

הפועל כפ"ק (5) - הפועל כפ"י (6) (19:30, בי"ס מקיף חדש, כפר קאסם)
מ.ס. צפת (3) - הפועל עמק חפר (11) (20:00, אולם פיס ז'בוטינסקי, צפת)
מכבי ק.ביאליק (12) - מכבי חדרה (10) (20:00, רקפות, קרית ביאליק)
עירוני 'שייקו' ק.אונו (8) - הפועל מעלות (9) (20:30, עלומים, קרית אונו)
הפועל כפ"ס (1) - הפועל נעם (4) (שלישי, 20:00, היובל, כפ"ס)
גלבוע מעיינות ברוש (7) - הפועל עכו (2) (שלישי, 20:30, עין חרוד)

 

בשלישי האחרון הפועל נעם ניצחה את גלבוע והשתחלה לרביעייה על חשבון כפר קאסם שספגה סל באזר מ-3/4 מגרש מחואן ברחל מעמק חפר המתקמבקת. כפ"ס (1-8) ממשיכה לשלוט בליגה ביד רמה וכך גם הדולקת אחריה מעכו (2-7). אחרי שתי המובילות נוצרה דבוקה של 4 קבוצות עם 14 נק' ומיד אחריה דבוקה של עוד 3 קבוצות במאזן 5-4. בתחתית לוהט. חדרה ועמק עם 6-3, ביאליק כנראה כבר השלימה עם הירידה עם 9-0.

אם בשבוע שעבר היה לנו כפ"י נגד כפ"ס אז השבוע זה כפ"ק נגד כפ"י. בסופו של דבר הכל נשאר בכפר. כפ"ק עדיין בהלם מהשלשה של חואן ברחל ומ-27 הנק' שהמטיר עליהם דזי ברמור והיא תצטרך להיות במיטבה כדי לחזור לנצח. שתיהן עם 14 נק' (חולקות את מקומות 5-6), כפ"י מגיעה אחרי 2 הפסדים רצופים. מפגש פיקנטי יהיה בצפת בין המארחת (מקום 3) לבין עמק חפר (מקום 11) שעם ברמור (עבר לפני שבועיים מצפת) וברחל (עבר ממכבי חיפה מליגת העל) נראית קבוצה אחרת לגמרי. כל תוצאה אפשרית.

האחרונה שטרם טעמה ניצחון- ק.ביאליק תנסה לעשות זאת לראשונה מול חדרה (מקום 10) שכלל לא ברור איך עם רשימת שחקנים כ"כ מפוארת היא נמצאת במקום שמוביל לירידת ליגה. שתי הקבוצות במאזן זהה (5-4) ונמצאות בין שמים וארץ (מצד אחד נושקות לפלי אוף ומצד שני דבוקות למקום שממנו יורדים ליגה) ינסו לקחת את גורלן בידיהן. עירוני ק.אונו (מקום 8) תארח את מעלות (מקום 9). אונו מאוד בייתית, מעלות מאוד הגנתית. לא יודע מה זה אומר. נשמע משחק שוויוני של ממש.

המשחק המרכזי יערך ביום שלישי, בין כפ"ס שבמקום ראשון (מאזן 1:8) לנעם שבמקום הרביעי (מאזן 4:5). כפ"ס טרם הפסידה העונה בביתה ונעם לא ממש מצטיינת בחוץ כשהמאזן שלה שם שלילי. על הנייר נראה שכפ"ס תרשום ניצחון שמיני ברצף. עוד משחק מעניין יתקיים בגלבוע (מקום 7) שתארח את עכו (הסגנית) שמגיעה אחרי חמישה ניצחונות רצופים. על פניו נראה שהרצף יתארך אבל זה בהחלט לא יבוא בקלות כי גלבוע סופגת בבית 76 נק' בלבד לעומת 93 בחוץ. בהצלחה לכולם. אחלה ליגה. שימו צעיף, תלבשו מעיל ובואו למגרשים. קר בחוץ. חם בפנים.

 

דרום

מכבי שוהם (10) – הפועל חבל איילות (6) (17:30, ניצנים, שוהם)
מכבי מעלה אדומים (3) – מכבי שדרות (12) (19:00, מעלה אדומים)
אליצור רמלה (11) – מכבי מכבים/רעות (9) (19:30, קרית מנחם, רמלה)
הפועל לוד (5) – מכבי רחובות (2) (19:30, תיכון מדעים, לוד)
אליצור נחל שורק (8) – אליצור גבעת שמואל (4) (20:00, יד בנימין)
מכבי אליצור פתח-תקווה (7) – מכבי עירוני רמת-גן (1) (20:30, 'עולמות', פ"ת)

 

המחזור הראשון של שנת 2020 נמשך בהתאם לסיום 2019 – שליטה מוחלטת של שלושת המובילות, שכל אחת מהן רשמה השבוע ניצחון בהפרש דו-ספרתי. המוליכה עירוני ר"ג, שהביסה את שוהם, תצא השבוע למשחק בפ"ת הסמוכה. פ"ת נמצאת במגמה שלילית (3 הפסדים מתוך ארבעת האחרונים, ניצחון בודד על שדרות) ומציגה משחק הגנה חלש במיוחד העונה (מקום 11 בליגה בספיגה) תתקשה לעצור את המומנטום של המוליכה, שנמצאת בדרכה לסיבוב מושלם. השנייה, מכבי רחובות, תצא למשחק מאתגר מעט יותר מול הפועל לוד. לוד נמצאת בכושר טוב וניצחה 4 מ-5 האחרונים שהקפיצו אותה עד למקום החמישי. בלוד ישאפו להראות שהם שווים הרבה יותר מזה כשינסו לאתגר את סגנית המוליכה (6 ניצחונות רצופים) ואולי גם להפתיע.

לצלע השלישית של הצמרת, מכבי מעלה אדומים, צפוי משחק נוח במיוחד כשתארח את האחרונה בטבלה, מכבי שדרות, וזה יהיה עבורה ניסוי כלים אחרון לפני המשחק הגדול מול רחובות במחזור הבא. ולשאר הליגה: גבעת שמואל שחווה עונה יפה מאוד בינתיים תצא ליד בנימין למפגש מול נחל שורק. הקבוצה מיד בנימין שאיבדה גובה אחרי פתיחה טובה של העונה והפסידה  4 מ-5 האחרונים, ותרצה לעצור את הסחף מול קבוצה בסדר הגודל שלה.

בתחתית יערך  קרב מסקרן ברמלה, שם הקבוצה המקומית הנמצאת במשבר עמוק תארח את מכבים ותנסה לרשום את הניצחון השני שלה העונה. מכבים, שגם מצבה לא מזהיר במיוחד, נמצאת ברצף של 4 הפסדים, ויודעת שניצחון כאן קריטי לשאיפות שלה להישאר עוד עונה בליגה. עוד אחת שנמצאת במשבר עמוק היא מכבי שוהם, הסופרת כבר 6 הפסדים רצופים ורק העובדה שיש גרועות ממנה משאירה אותה איכשהו עם הראש מעל המים. שוהם תארח את חבל איילות, שאחרי פתיחה רעה של העונה נמצאת כבר עם 3 ניצחונות רצופים ורוצה לרשום עוד אחד, הפעם באולם שלא ממש האיר לה פנים בשנים האחרונות.