ארצית: לוקחים אוויר

מחזור "רגוע" מחכה לנו השבוע, בלי מפגשי צמרת קריטיים, אבל בעונה בלי פלייאוף - כל משחק הוא בעל משמעות. בזמן שאת הצפון יעטרו בעיקר מאבקי מיקום (וקרב תחתית לוהט במיוחד), הדרום, ששוב מזמן לנו מחזור מלא, גם עשוי להביא איתו ערב של הפתעות.


| אלירן כהן

 

צפון:
הפועל גלבוע ברוש 55 - הפועל כפ"ס 86
בית"ר כפר יונה - מכבי עירוני כרמיאל (19:00, איש שלום, כפר יונה)
הפועל עמק חפר - מכבי חדרה (20:00, רופין)
מ.ס. צפת - מכבי קרית ביאליק (20:00, ז'בוטינסקי, צפת)
אליצור גבע"ש - הפועל מעלות (20:30, מרכז נריה, גבע"ש)


דרום:
מכבי שהם - הפועל חבל איילות (17:00, ניצנים, שוהם)
מכבי מעלה אדומים - אליצור רמלה (19:00, דרך הגיא מעלה אדומים)
הפועל לוד - מכבי אליצור פ"ת (19:30, תיכון מדעים, לוד)
עוצמה מודיעין - מכבי מכבים רעות (20:00, חשמונאים, מודיעין)
אליצור נחל שורק - א.ס. אשקלון (20:00, יד בנימין)
עירוני 'שיקו' קרית אונו - מכבי שדרות (20:30, עלומים, קרית אונו)

 

המחזור התשיעי בליגה הארצית יצא לדרך כבר אמש, כשכפר סבא לא התקשתה לנצח בחוץ את גלבוע / ברוש והנחילה לה את הפסדה הראשון העונה. כפר יונה (שלושה נצחונות רצופים) תארח את כרמיאל (שני נצחונות בשבוע שעבר) ואצל אחת מהן המומנטום יקטע, ובשרון צפוי לנו דרבי מעניין בין עמק חפר (ניצחון ב- 4 משחקים) לחדרה (2 נצחונות ב- 5 משחקים).

שני משחקים יצודו את עינינו במיוחד: צפת תפגוש בביתה את מכבי קריית ביאליק ותקווה שהמטוטלת של ניצחון-הפסד-ניצחון תיעצר. ביאליק ניצחה את גבעת שמואל במחזור האחרון אבל בשביל לחזור לאיים על הצמרת היא צריכה לנצח משחקים כאלה. בחלק התחתון של הטבלה תארח אותה גבע"ש את הפועל מעלות - הראשונה הפסידה בכל חמשת המשחקים שלה העונה. השניה עלתה לפרקט רק ברביעי האחרון, והפסידה לכרמיאל.

במחוז הדרומי עינינו יהיו נשואות למשחק המסקרן בין נחל שורק (שני נצחונות בשבוע שעבר), לבין א.ס. אשקלון, שבינתיים מתבססת במרכז הטבלה. שוהם תארח את חבל איילות למשחק המקדים של הערב למשחק שעשוי להחליף מקומות בין השתיים, כשגם קריית אונו ושדרות (ניצחון אחד לכל אחת) יקוו לברוח מהתחתית הלוהטת.

מכבים רעות, הקבוצה היחידה במחוז שטרם ניצחה העונה, תתארח במודיעין. מעלה אדומים ששומרת על מאזן מושלם - כמו רחובות (שתנוח השבוע) תארח בביתה אל אליצור רמלה לעוד משחק שיוכל להסתיים לכאן או לכאן, ואם בכל זאת לא תניחו לנו בלי דובדבן - אז שימו עין על מה שיקרה בין לוד לפתח תקווה. מי שתפסיד שם תתרחק לזמן מה ממאבקי החלק העליון של הטבלה.