ארצית: לקראת המחזור השני

גם השבוע מחכים לנו קרבות צמרת חמים בצפון, כשמעלות תפגוש את רמה"ש וחדרה תנסה להתאושש מההפסד בשבוע שעבר מול עכו הדורסת. ובקרב המפסידות, כפר יונה ונצרת עלית יחפשו ניצחון ראשון כל אחת. בדרום מחכים לנו משחקים מעיינים בין מכבי פ"ת למכבי שוהם ובין מעלה אדומים לחבל איילות.


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

המחזור הראשון כבר מאחורינו והוא עמד בסימן של הפתעות (או שלא). בצפון ציפינו למשחק צמוד במגדל העמק אבל נגמר 30 למארחת (מול צפת), כמו כן ציפינו לניצחון בייתי של חדרה על מעלות מה שלא קרה בפועל. כל השאר די עמד בציפיות. עכו נשקה ל-120 נקודות, שזה פחות או יותר אותה כמות נקודות שקלעו שתי שכנותיה (נצרת עלית וקריית ביאליק) גם יחד. גם משחק הצמרת בין רמה"ש ונציגת המגזר מכפר קאסם הראה איכויות כששתי המתמודדות קלעו בסקור גבוה אבל הבייתית הייתה טובה מעט יותר.

ומה בדרום? מחזור ללא הפתעות מיוחדות כשלא מעט מנצחות עשו זאת רק בדקות האחרונות. כך לוד בבת ים וכך עירוני ר"ג שאירחה את מכבי פ"ת. התאומות הלא זהות חבל איילות את חבל מודיעין עשו את העבודה (מול גבעת שמואל ואליצור פ"ת). מכבים רעות לא יכלה בביתה למעלה אדומים וזאת בניגוד למכבי שדרות שגברה על מכבי שוהם ונתנה הצהרת כוונות. 

לטבלאות הליגה.

ומה צופה לנו המחזור השני? בצפון קרב הבלתי מנוצחות בין רמה"ש ומעלות וקרב צמרת פוטנציאלי בין חדרה ועכו. למספר מאוכזבות תהיה הזדמנות לציין ניצחון ראשון, ביניהן לצפת (על ביאליק) ולכפר קאסם (על כרמיאל). בדרום יפגשו שתי הבלתי מנוצחות ממעלה אדומים וחבל איילות כמו גם שתי המפסידות: המכבית מפ"ת מול המכבית משהם. המנצחות ינסו לייצר מומנטום והמפסידות ינסו לשבור אותו.   

 

משחקי המחזור הצפוני:

א.ס. רמה"ש - הפועל מעלות (19:00, קרית יערים, רמה"ש)

ביתר כפר יונה - הפועל נצרת עלית (19:00, איש שלום, כפר יונה)

הפועל צפת - מכבי קריית ביאליק (20:00, ז'בוטינסקי, צפת)

מכבי חדרה - הפועל עכו (20:00, תיכון חדרה)

הפועל עמק חפר - הפועל מגדל העמק (20:30, רופין)

הפועל כפר קאסם - מכבי כרמיאל (20:30, ביה"ס מקיף כפר קאסם)

 

משחקי המחזור הדרומי:

מכבי מעלה אדומים - הפועל חבל איילות (18:00, מעלה אדומים)

מכבי פ"ת - מכבי שוהם (19:00, 'עולמות', פ"ת)

הפועל חבל מודיעין - מכבי בת-ים (19:30, אולם חטיבת ביניים נחשון, שוהם)

אליצור גבעת שמואל- מכבי שדרות (20:30, אולם בי"ס נריה, גבעת שמואל)

הפועל לוד- מכבי מכבים/רעות (יתקיים ביום ג', 20:00, תיכון מדעים, לוד)

מכבי עירוני רמת גן- אליצור פ"ת/גבעתיים (יתקיים ביום ה', 19:00, זיסמן, ר"ג)

 

השלמות מהמחזור האחרון:

שני משחקים מהמחוז הדרומי לא נערכו בערב המשחקים המרוכז של המחזור הראשון. ביום שלישי גברה הפועל חבל מודיעין על אליצור פתח תקווה / גבעתיים, בחמישי ניצחה בביתה מכבי שדרות את מכבי שוהם.

אליצור פ"ת / גבעתיים 62 - הפועל חבל מודיעין 73

קלעו לחבל מודיעין: רז ניסים כהן 26, בן לזר 12, בן שוהם 11, אלכס וינוקור 8, יניב שטראוס 5, אלן סקוורר 4, תום ספקטור 3, ארז מרקוביץ' ומתן נאור 2 כ"א.

מכבי שדרות 75 - מכבי שוהם 66

קלעו לשדרות: ג'רמיין הול 24, תומר פיסצקי 13, אסף אוחנה 11, שי גויטע 7, אופיר פרחי 6, יונתן שטרקמן ורגב זנזורי 5 כ"א, אמיתי לוי 4.
קלעו לשוהם: אלון דרוקר 23, אופק סייג 9, אלירן חדד, עמית שדה ויובל חיים 8 כ"א, יונתן לוי 6, עידו אלון 4.

 

דברים שכדאי לדעת:

הופעות בכורה: למכבי שדרות מהדרום זה עבד יופי ואילו כפר קאסם מהצפון תצטרך להתאפק עוד קצת. שתי העולות החדשות מכוונות לעליה שנייה ברצף וכבר עכשיו אפשר לראות שקל זה לא יהיה.

ימי משחקים: הצפון, כמנהגו, משוחק באותה ערב (ג'אמפ בין 19:00 ל 20:30) ואילו הדרום, כהרגלו, מתפצל בין 3 ימים שונים (21-23-25 לחודש) כשגם השעות יותר גמישות ונעות בין 18:00 ל 20:30.

מי בלט במחזור שהיה: בצפון רותם ברזילי תרם 20 נקדות למעלות, איתי קרביוב הפליא עם 32 נקודות משלו לרמה"ש ואיך הגענו לסקור הגבוה של המחזור, 116 נק' לעכו? סוג של סוד בנקאי. לא מגלים לנו. נו, שויין, גם זו מדיניות. ומה בדרום? ללוד היה את סטנלי ברנדי קשישא עם 20 נקודות, לחבל איילות את ולרי גנדלין עם 25 משלו ולמעלה אדומים את דזי ברמור שתרם 22.

 

טריוויות:

איפה ומתי שיחקו יחד לאחרונה אילן נניקשוילי, טל פרסלני, ג'ונתן בייז וגל ברוך? כל הרביעייה המופלאה הזאת הייתה יחד בעונת 2016/17 בהפועל חיפה בליגה הלאומית.

האם איתי קרביוב הינו בדרך להיות ה-MVP של הליגה בפעם הרביעית ברצף? (לא נראה שיש או שיהיה לזה תקדים אי פעם). במחזור הקודם הוא קלע 32 נק', יותר מכל שחקן אחר בכ"א משני המחוזות.

מי הם שלושת השחקנים שקלעו מעל 70% מהנק' של קבוצתם במחזור שהיה? עוז וטורי, אלי שיפטון ויבגני חולדוב חיברו 59 נק' מתוך 83 הנק' של קבוצתם. שלישיית המחץ.

גם במחזור השני של העונה שעברה, שהתקיים בדיוק לפני שנה (22.10) בת-ים וחבל מודיעין נפגשו. אז בת-ים אירחה אבל המפגש הסתיים בניצחון מוחץ של חבלמו, 97-65, עם הופעת ענק של רז ניסים כהן שהתחיל שם את עונת הMVP- שלו עם 33 נקודות. עוד אחד שהיה שם אבל בצד של בת-ים הוא אלכס וינוקור שלראשונה יפגוש את האקסית.