ארצית: מגדל בכפר, אשקלון בק.אונו

מחזור סולידי בארצית יפגיש בעיקר קבוצות מאזורים שונים בטבלה, אבל צפוי לספק גם הפעם לא מעט דרמות. במוקד המחוז הצפוני: קרב צמרת בין כפר יונה למגדל יזרעאל, קרב תחתית בין גבע"ש לכרמיאל. בדרום: אשקלון מגיעה לקרית אונו, פתח תקווה נוסעת למודיעין וגם דרבי אליצור על הפרק.


| אלירן כהן

 

אם הפקקים בדרך לספארי ברמת גן לא הספיקו לכם כדי לקבל את התחושה שהקורונה, אולי, איכשהו, קרובה להיות מאחורינו, אז ערב של עשרה משחקים בליגה הארצית הוא אחלה דרך לעזור לכם בכך (ורק נגיד שבמחזור ה- 24... טוב, לא נגיד).

 

צפון:

בית"ר כפר יונה - הפועל מגדל יזרעאל (19:00, איש שלום, כפר יונה.)
מ.ס. צפת דניאל - מכבי חדרה (20:00, ז'בוטינסקי, צפת. בסיבוב הקודם: 83:58 לצפת)
הפועל עמק חפר - הפועל מעלות (20:00, רופין. בסיבוב הקודם: 92:67 לעמק חפר)
אליצור גבע"ש - מכבי עירוני כרמיאל (20:30, מרכז נריה, גבע"ש. בסיבוב הקודם: 84:81 לגבע"ש)
הפועל גלבוע ברוש - אליצור מ.א. שומרון (20:30, עין חרוד. בסיבוב הקודם: 89:94 לשומרון)

 

דרום:

הפועל לוד - הפועל חבל איילות (18:00, תיכון מדעים, לוד)
מכבי מעלה אדומים - מכבי מכבים רעות (19:00, דרך הגיא, מעלה אדומים)
מכבי שהם - מכבי רחובות (19:00, ניצנים, שהם. בסיבוב הקודם: 87:100 לרחובות)
עצמה מודיעין - מכבי אליצור פ"ת (20:00, עירוני א', מודיעין. בסיבוב הקודם: 72:84 לפ"ת)
עירוני קרית אונו - א.ס. אשקלון (20:30, עלומים, קרית אונו. בסיבוב הקודם: 60:69 לאשקלון)

 

ובכן, אם כך - עשרה משחקים יערכו הערב בליגה הארצית. חמישה בדרום וחמישה בצפון. לא הרבה "משחקי עונה" אבל תספיק מעידה או הפתעה אחת כדי לסדר את הכותרת התורנית של הערב, וזו כמובן תגיע. במוקד המחוז הצפוני תארח כפר יונה את מגדל יזרעאל, בידיעה שהפסד מרחיק אותה מהמרוץ לראשות הטבלה לעת עתה. מגדל, עם 11 נצחונות ב- 12 משחקים, תרצה להתבסס במקום השני-שלישי וכדי להיות שם היא לא תוכל לוותר על הקרב החשוב הזה.

הפועל צפת, שרק לפני חמישה ימים ניצחה את מכבי חדרה, תפגוש אותה שוב - הפעם בביתה. גלבוע ברוש תארח את שומרון למשחק שהיא כבר לא יכולה להרשות לעצמה לאבד כי התחתית כבר רותחת תחת רגליה, גבעת שמואל תארח את כרמיאל לקרב תחתית לוהט, ומעלות תגיע לעמק חפר ותקווה, שאולי הפעם, היא גם תחזור הביתה עם ניצחון.

את הערב יפתחו הפועל לוד והפועל חבל איילות עם דו-קרב מרכז טבלה מסקרן בדרום, כששתיהן חולקות מאזן זהה של 7 נצחונות מול 6 הפסדים. מעלה אדומים תארח את מכבים רעות שנאבקת על חיה בליגה ותעלה לנשוך, וגם רחובות תקווה שלא למעוד במשחק שצפוי לה נגד שוהם.

שני משחקים יתפסו את הפוקוס של הערב. בתחתית תארח עצמה מודיעין את מכבי אליצור פתח תקווה, כשהאחרונה יודעת שהפסד עלול לסבך אותה במקומות שהיא כלל לא חשבה שתהיה בהם העונה (כן, עוד יש מלא זמן, אבל דרמות זה אנחנו). בצמרת - קרית אונו תארח את א.ס. אשקלון לקרב ישיר על המקום השלישי, שאולי לא מקנה דבר בעונה נטולת פלייאוף, אבל בכל זאת - קצת מתח בטוח לא יהרוג פה אף אחד.