ארצית: מי תשלוט בצפון?

כפר סבא וכפר קאסם נפגשות ראש בראש למשחק על המקום הראשון בצפון, גלבוע ברוש מארחת את צפת לעוד משחק חם בצמרת. קרית אונו ועמק חפר נפגשות בתחתית, חדרה מול כפר יונה. בדרום - קרב תחתית בין רמלה לחבל איילות, מפגש מעניין בין לוד לפ"ת, רחובות מול מכבים רעות ור"ג בגבעת שמואל.


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

צפון

הפועל מעלות - הפועל נעם (20:00, הזית, מעלות)
מכבי חדרה - בית"ר כפר יונה (20:00, תיכון חדרה)
מכבי קרית ביאליק - הפועל עכו (20:00, הרקפות, קרית ביאליק)
עירוני 'שיקו' קרית אונו - הפועל עמק חפר (20:30, ביה"ס עלומים, קרית אונו)
הפועל גלבוע ברוש - מ.ס. צפת (20:0, עמק חרוד)
הפועל כפ"ס - הפועל כפר קאסם (שלישי, 19:30, היובל, כפ"ס)

המשחק המרכזי, שלא לומר משחק העונה, יערך ביום שלישי בכפ"ס בו הפועל המקומית תארח את כפר קאסם (להלן כפ"ק, זכויות יוצרים-ספסל). שתי הקבוצות הכי טובות בליגה ללא ספק. מאוזנות, מאומנות וביום נתון לא רואות אף אחת ממטר. כ"א גוררת יוצא מן הכלל, כפ"ס נעלמה בחדרה וכפ"ק איבדה ראש בק.אונו. המארחים פייבוריטים ולו רק בזכות הביתיות. שני משחקים יערכו בתוך הגוש בתקווה להמשיך להיצמד לצמרת הגבוהה. בשרון מכבי חדרה תארח את כפר יונה (להלן כפ"י, זכויות יוצרים-ספסל) כשהראשונה טרם הפסידה בביתה והשנייה טרם הפסידה בחוץ. אחת המסורות מן הסתם תיעצר. משחק נוסף בגוש הינו קרב צפוני בין גלבוע לצפת. המארחת הינה אחת משתי הקבוצות הכי התקפית בליגה והאורחת טרם ניצחה מחוץ לביתה. הגיע הזמן?

שני משחקי קצוות יערכו בצפון, במעלות ובקרית ביאליק. הראשונה תארח את הפועל נעם (אחלה קיצור במקום מגדל / עמק יזרעאל / נצרת עילית) כשהיא מצרפת השבוע לשורותיה את הגארד רותם ברזילי. האם, כנגד כל הציפיות, תרשום מעלות ניצחון שלישי ברצף (כולל המשחק בגביע)? ביאליק מארחת את השכנה החזקה מהצפון, הפועל עכו. האם דווקא מולה היא תצליח לרשום ניצחון בכורה? לא הייתי מהמר על זה. אחרון חביב הינו מפגש תחתית לוהט, בין קרית אונו לעמק חפר. שתי הקבוצות לא שמחות לחלוק את מקומות 9-10 וכנראה שהן שוות יותר מזה אבל המציאות אומרת אחרת. אונו חוזרת לביתה אחרי שני הפסדי חוץ. ניצחונה היחיד של העמק הושג בחוץ. אונו פייבוריטית. בהצלחה לכולם. אחלה ליגה. בואו למגרשים.

 

דרום

אליצור רמלה – הפועל חבל איילות (יתקיים במוצ'ש, קרית מנחם, רמלה)
מכבי שוהם – מכבי מעלה אדומים (19:00, ניצנים, שוהם)
מכבי אליצור פ"ת – הפועל לוד (19:00, "עולמות", פ"ת)
אליצור נחל שורק – מכבי שדרות (20:00, יד בנימין)
אליצור גבעת שמואל – מכבי עירוני רמת גן (20:30, בי"ס נריה, גבעת שמואל)
מכבי מכבים/רעות – מכבי רחובות (20:30, תיכון מור, מודיעין)

המחזור ה-6 יפתח כבר במוצ'ש בקרב תחתית לוהט בין רמלה לחבל איילות, שביחד השיגו ניצחון בודד העונה וזקוקות לניצחון כאן כמו אוויר לנשימה. במשחקי יום ראשון מוליכת הטבלה עירוני רמת גן תנסה להאריך את רצף הניצחונות שלה שתארח את השכנים מגבעת שמואל, שספגו תבוסה קשה בראשון האחרון ברחובות וינסו להראות קצת יותר תחרותיות מול המוליכה. מכבי רחובות מצידה, שעלתה למקום השני, תצא למשחק מול מכבים/רעות השישית בטבלה ותנסה להמשיך ביכולת הטובה גם מול המקומיים שהתקשו השבוע מול שדרות. 

מכבי פ"ת הנמצאת ברצף מבטיח של שלושה ניצחונות שהקפיצו אותה למקום הרביעי תארח את הפועל לוד שחזרה לנצח בשבוע שעבר (מכבי שוהם) אחרי שלושה הפסדים רצופים, בעוד מפגש מסקרן בין היריבות הוותיקות. מכבי שוהם ששיחררה את הפורוורד המבטיח יובל וימן לטובת פ"ת, תנסה להפתיע בבית את מעלה אדומים ולשפר מעט את מצבה בטבלה. ולסיום, מכבי שדרות שראתה עד כה רק תבוסות, הציגה בשבוע שעבר את משחקה הטוב ביותר העונה ונתנה פייט רציני למכבים/רעות מה שלצערה רק עזר לה לרדת מנוצחת בהפרש חד ספרתי ולא יותר. האם ציפור אחת מבשרת את בוא האביב? בנחל שורק שתארח את המשחק בין השתיים ושצירפה השבוע לשורותיה את הסנטר עידו אזולאי ינסו להראות שזה עדיין מוקדם.