ארצית: מצטייני העונה - סוגרים פינות

אחרי חמישיות העונה, מאמני העונה, המצטיינים והצעירים - קבלו את כל אלה שהיו קרובים, אך נעצרו במרחק פסע. וגם: מי נבחרו להיות השחקן השישי ואיזה כאב ראש פגשנו בבחירת שחקן ההגנה.


| אלירן כהן

 

השחקן השישי בדרום: שמחה הלפרט (מכבי מעלה אדומים)

כבר בעונתו הראשונה בכדורסל המקצועני הוכיח שמחה הלפרט למה הוא מסוגל, והיה למעשה הצלע האחרונה שנשארה להרכבה בחבורה הנהדרת של יאיר גבירץ במעלה אדומים. הלפרט, שנבחר ע"י מאמני הליגה ברוב מוחץ לשחקן השישי של העונה (למעלה מ-60% מהקולות) זכה בקולותיהם גם לחמישיית העונה וגם לשחקן המצטיין שלה והמספרים מעידים בעד עצמם. ספק אם איש במעלה אדומים ציפה לעונת בכורה נהדרת כזו להלפרט, עכשיו זה הזמן לראות האם וכיצד הדברים יבשילו לעונה משותפת בליגה הלאומית.

 

השחקן השישי בצפון: מר קיר בטון עידו קוז'יקרו (הפועל מגדל / יזרעאל)

בגיל 43, עידו קוזיקרו הוא כל מה שמאמן בליגה הארצית שחולם לסיים את העונה עם הכרטיס לליגה השניה היה רוצה בסגל שלו. הניסיון, הדומיננטיות, המנהיגות - הם בדיוק הערך המוסף שקבוצה שנלחמת בליגה של כרישים צריכה כדי להצליח ולהיות קצת יותר טובה מכולן, וכזו הייתה מגדל יזרעאל. עבור קוזיקרו הייתה זו עליה שלישית מהארצית ללאומית, אחרי שאשתקד עלה עם עכו ולפני 4 שנים עם מוצקין. מי שנתן פייט לקוזיקרו ממש עד לקול האחרון היה ניר נצר, שנע בין החמישייה לספסל של כרמיאל ורשם מבחינה אישית עונה פנטסטית שבעיקר העצימה את העונה הנהדרת כולה שרשמה הקבוצה שלו.

 

החמישייה השניה - ארצית דרום

ייבגני חולדוב (מכבי מעלה אדומים) - קול אחד בלבד הפריד בין הרכז הנהדר של מעלה אדומים לבין חמישיית העונה. הוביל את הטריו הקטלני בקו האחורי של מעלה שהוכיח שהוא גדול משמעותית מסך חלקיו.

ניב סולומון (מכבי פתח תקווה) - פתח תקווה סבלה מעונה רוויית פציעות, אך ברמה האישית קיבלה מניב סולומון עונה נהדרת בה ביסס את מעמדו כאחד הגבוהים הדומיננטיים בליגה.

מתן כהן (מכבי רחובות) - מתן כהן המשיך בפריצה הנהדרת שלו שהחלה עוד אשתקד והיה אחד הסקוררים המובילים בסגל העמוק של רחובות העונה.

אלכס וינוקר (עירוני 'שיקו' קרית אונו) - בלי יותר מידי מהומות מסביב הצליחה קרית אונו להתברג בצמרת המחוז הדרומי העונה והשלימה את העונה הטובה ביותר שלה בליגה הארצית. אלכס וינוקר בעוד עונה אישית פנטסטית היה אחד הסיבות לכך.

נתנאל יוסף (אליצור רמלה) - ברמלה עוד חששו שיסתבכו בירידת ליגה באמצע העונה אך בסופו של דבר הצליחו לתת סיומת נהדרת וסיימו במקום השלישי. נתנאל יוסף שכבר צבר לא מעט קילומטרז' בליגה והיה אחד הפקטורים בקבוצה היה אחת הסיבות לכך.

עוד היו קרובים: ואלרי גנדלין (הפועל חבל איילות), יוחאי צוקרמן (מכבי מעלה אדומים), נרי האריסון (הפועל חבל איילות) , נבות ינאי (א.ס. אשקלון), אורי גרמיזו (הפועל לוד), דניאל איידן (מכבי רחובות).

 

החמישייה השניה - ארצית צפון

אופק בוגדנובסקי (הפועל מגדל / יזרעאל) - מה עוד לא נאמר על הווינר הגדול של השנים האחרונות בליגה הארצית? בוגדנובסקי עמד כפסע מכניסה לחמישיית העונה, ולא בכדי. הווינריות הגדולה, היכולת לעשות הכל מהכל וכמובן - ההעפלה הרביעית ברציפות ללאומית.

יונתן לוי (הפועל כפר סבא) - ברמה האישית, זו הייתה עונה נהדרת ליונתן לוי. ברמה הקבוצתית (והפרקטית) היא הוכרעה לרעתו משלשת זהב של האיש שהוזכר בשורה למעלה. ובכל אופן - הוא כאן כי כבר למדנו שלדומיננטיות הגדולה שלו בצבע אין שני בליגה הזו.

אליאב אוחנון (מ.ס. צפת) - "האיש הגדול בצבע" של צפת שכבר עבר בלאומית וניסה אשתקד לחזור לשם עם מכבי רחובות מהמחוז המקביל רשם טבילת אש משמעותית במחוז הצפוני של הליגה והיה דומיננטי מתמיד.

צאלי נוימן (אליצור מ.א. שומרון) - עונת הבכורה של שומרון נפתחה בסערה והמשיכה כך כמעט עד למחזורי הסיום. לצד חבורת גארדים נהדרת שהוכיחה את עצמה היטב, נוימן היה האיש למשימות בצבע, והוכיח היטב שאפשר לבנות עליו כגבוה משמעותי גם הלאה.

רם זקס (הפועל גלבוע מעיינות ברוש) - כמה כיף היה לראות השנה את רם זקס ולהתרשם מהמספרים הנהדרים שהעמיד. זקס הוביל את גלבוע ברוש לעונה נהדרת עם יכולת שיא מבחינתו, ותנו לנו לנחש שאם הייתה סטטיסטיקה רשמית - הוא היה נותן פייט לא קטן לגרנט גרינברג בקרב על ראשות טבלת מלך הסלים.

עוד היו קרובים: אור מורדוך (הפועל כפר סבא), אבי אליהו (הפועל כפר קאסם), ג'ונתן בייז (אליצור שומרון), עומר אל-על (הפועל מגדל / יזרעאל), אליה סרור (הפועל מגדל / יזרעאל), ניר כהן (בית"ר כפר יונה).

 

שחקני ההגנה:

תואר "שחקן ההגנה" חולק על ידי המאמנים באופן כזה שלא אפשר לנו להכריע. לפיכך, נמנה את שמות השחקנים שהוזכרו כמועמדים. בצפון: בר אזולאי, אופק בוגדנובסקי, עזמי אבו אחמד, רם זקס, טמיר אריאלי, אליאב אוחנון, רועי עמור, ניר כהן, אליה סרור, אור מורדוך, עדי רייפר. בדרום: יוחאי צוקרמן, רון ציפר, נרי האריסון, גל חלמיש, מתן בן-אקן, נטע גל, שי גואטה, נדב בלש, עומר בירנפלד, דניאל ראובן.


תוך כדי עבודה, ברח לנו שהשאלה הקבועה לבחירת "השחקן המשתפר" של העונה ברחה ממשאל המאמנים. מבטיחים להשתפר בעניין בפעם הבאה.

וקטנה אחרונה - 3 קבוצות נעדרו כמעט לחלוטין מרשימת מצטייני העונה, ורצינו להוסיף עליהן כמה מילים:

אליצור שומרון - לא הצגנו בפני המאמנים את שאלת זהות הקבוצה המפתיעה של עונת המשחקים שהייתה, אולם סביר להניח שהתוצאות היו נעות בין שתי העולות החדשות - שומרון וכרמיאל. הראשונה פתחה את העונה בסערה ומשם רק המשיכה לדהור קדימה, השניה פתחה רע, אבל סיימה בצורה שהפתיעה (כנראה) אפילו אותה עצמה. בעוד כרמיאל שלחה את גרנט גרינברג לחמישיית העונה, שומרון נשארה "קרובה" אבל הסתפקה במקומות משניים. קרדיט גדול לדנג'י (שגם קיבל קולות לתואר מאמן העונה, כזכור) ולסגל הנהדר שבנה בהובלתם של ג'ונתן בייז, חן אחרק, צאלי נוימן ותומר בר-אבן שהצטרף באמצע העונה.

הפועל לוד, אליצור רמלה - העונה הנהדרת של לוד הסתיימה בסופו של דבר במקום השישי בטבלה. רמלה, שהרגישה את התחתית בוערת באיזשהו שלב באמצע העונה, הצליחה לסיים אותה עם רצף נצחונות נאה וסיימה במקום השלישי בטבלה. לשתיהן לא ממש היה על מה להילחם השנה, בשורה התחתונה, אבל העובדה שכמעט ולא זכו לאזכור בין השורות בסקר המצטיינים הביאו אותנו לתת את הפסקה שלנו ולפרגן לרועי קארש (עונה בכורה כמאמן בוגרים בלוד), יוסי בן-אקן וארז רייכרט (עמדו על הקווים ברמלה בשני חצאי העונה) וסך הכל השיגו את מה שציפו מעצמם לעשות.