ארצית: משחק העונה בדרום

חיכיתם לו הרבה, והוא מגיע. מכבי רחובות תארח את מכבי מעלה אדומים לטייק 1 בקרבות הצמרת במחוז הדרומי של הליגה. בתחתית: שהם תארח את מודיעין. בצפון: צפת תארח את מגדל ותנסה לייצר רעש בצמרת, עמק חפר תגיע לכפר יונה, והאם כפר קאסם תצליח לעצור את כרמיאל? (צילום: דרור גיל, מכבי עירוני כרמיאל)


| אלירן כהן

 

 דרום:

הפועל חבל איילות - אליצור נחל שורק (18:30, יוטבתה)
מכבי אליצור פ"ת - עירוני קרית אונו (19:00, עולמות, פ"ת)
מכבי שהם - עצמה מודיעין (19:30, ניצנים, שהם)
מכבי רחובות - מכבי מעלה אדומים (19:30, ברזילי, רחובות)
אילצור רמלה - א.ס. אשקלון (19:30, קרית מנחם, רמלה)

 

צפון:

הפועל מגדל יזרעאל - מ.ס. צפת דניאל (19:30, חט"ב יערת העמק, מגדל העמק)
בית"ר כפר יונה - הפועל עמק חפר (20:00, איש שלום, כפר יונה)
מכבי חדרה - הפועל כפ"ס (20:00, אינרבוקס, חדרה)
הפועל מעלות - הפועל גלבוע מעיינות ברוש (20:00, הזית, מעלות)
מכבי קרית ביאליק - אליצור מ.א. שומרון (20:00, הרקפות, קרית ביאליק)
מכבי עירוני כרמיאל - הפועל כפר קאסם (20:00, מורד הגיא, כרמיאל)

 

מוטב מאוחר מאשר לעולם לא. וכמה כיף שבעונה הזו - בשונה מהעונה שעברה - "מאוחר" תפס את מקומו של "לעולם לא" וסידר לשתי מוליכות הטבלה במחוז הדרומי הזדמנות (לא אחרונה) להוכיח מי טובה יותר, עם משחק הראש בראש הראשון שלהן העונה.

מכבי רחובות, שהפסידה אשתקד לעירוני ר"ג ופספסה את ההזדמנות לתקן, תארח את מכבי מעלה אדומים, שאתם יכולים לקרוא לה "הפתעת העונה". זה הוא קרב צמרת ראשון שהמנצחת בו תחזיק במקום הראשון, ככל הנראה לפחות עד למשחק הבא ביניהן. גם רחובות, גם מעלה, מעדו השנה פעם אחת נגד קבוצות מרכז טבלה אבל תיקנו לאחר מכן. מי שתנצח במשחק הזה - תקבל לצד שתי הנקודות גם זריקה מוראלית מאוד גדולה להמשך הדרך.

משחק מעניין נוסף שצפוי הערב יהיה בין חבל איילות לנחל שורק, שנאבקת על חייה בליגה ומגיעה אחרי פספוס גדול מבחינתה נגד פתח תקווה. רמלה, עם ארז רייכרט על הקווים, תארח את אשקלון, קרית אונו תצא למסע בפתח תקווה, וגם בתחתית יהיה לוהט, כששוהם (5/17) תארח את עצמה מודיעין (4/17) למשחק סופר קריטי עבור שתיהן. במשחק שנערך מוקדם יותר במסגרת המחזור גברה מכבי מכבים רעות על מכבי שדרות, 72:104.

ומה בצפון אתם שואלים? על פניו נראה שהפעם יהיה קצת פחות פוקוס, אבל בדיוק כמו שכתבנו בשבוע שעבר - מספיקה הפתעה אחת כדי לייצר כותרת מפוצצת. אחת כזו יכולה להיות במשחק בין מגדל יזרעאל לצפת. הראשונה כבר התבססה במקום השני, והשניה - כדי לשמור על הסיכוי הדי קלוש שלה להילחם על העליה - באמת לא יכולה להפסיד.

עמק חפר תנסה למנוע מכפר יונה (11/15) להמשיך לצעוד למרומי הטבלה, כפר סבא תגיע לחדרה ותקווה לא להסתבך היכן שלא צריך מבחינתה, גלבוע ברוש תתארח במעלות ותקווה לסמן ניצחון שני ברציפות במסע ההיחלצות שלה מהתחתית וגם שומרון, על פניו, לא אמורה להסתבך יותר מידי במשחק החוץ שלה בביאליק.

אם אתם בכל זאת מחפשים קצת עניין - יש מצב שתמצאו אותו במשחק בין כרמיאל לבין כפר קאסם. הראשונה, כזכור, כבר סופרת חמישה נצחונות רצופים. השניה נפרדה בשבוע שעבר משמואל מלכוב שהלך לנסות לסייע לאליצור יבנה לשמור על מקומה בליגה השניה (אחרי ששחררה לפני שבועות אחדים את יבגני ליוטרין לכרמיאל, כזכור). אבל עם כל הכבוד לכל תוצאה שלא תהיה במחוז הצפוני, סביר להניח שאת הכותרת השבועית נקבל ממה שיקרה הערב באולם ברחובות.

או שלא.