ארצית: משחק העונה האחרון לעונה

מעלה אדומים תארח הערב את רחובות והיא צריכה ניצחון של 9 נקודות הפרש כדי לעלות למקום הראשון על חשבונה. בתחתית: נחל שורק, שוהם ומכבים ינסו להשיג ניצחון ולשאוף אוויר. בצפון - די רגוע, כשעייני כפ״ס ינשאו למפגש בין מגדל יזרעאל לברוש.


| אלירן כהן

 

צפון:

הפועל כפ"ס - מכבי חדרה (19:00, היובל, כפ"ס)
אליצור מ.א. שומרון - מכבי קרית ביאליק (20:00, תפוח)
אליצור גבע"ש - מ.ס. צפת דניאל (20:30, מרכז נריה, גבע"ש)
הפועל גלבוע מעיינות ברוש - הפועל מגדל יזרעאל (20:30, עין חרוד)
הפועל עמק חפר - בית"ר כפר יונה (20:30, רופין)
הפועל כפר קאסם - מכבי עירוני כרמיאל (20:30, ביה"ס מקיף חדש, כפר קאסם)

 

דרום:

עירוני קרית אונו - מכבי אליצור פ"ת 82:72
אליצור נחל שורק - הפועל חבל איילות (18:30, יד בנימין)
מכבי מעלה אדומים - מכבי רחובות (19:00, דרך הגיא, מעלה אדומים)
א.ס. אשקלון - אליצור רמלה (20:00, מקיף ה', אשקלון)
עצמה מודיעין - מכבי שהם (20:30, עירוני א', מודיעין)
מכבי שדרות - מכבי מכבים רעות (20:30, יד בנימין)

 

בפעם האחרונה העונה - הליגה הארצית מספקת לנו את משחק העונה שסביר להניח כי בסיומו נדע בסבירות גבוהה למדי מי תסיים את העונה כאלופת המחוז הדרומי של הליגה.

לפני חודש נפגשו מכבי רחובות ומכבי מעלה אדומים ברחובות, במשחק שבחציו הראשון היה בשליטה של האורחים ממעלה, וכשברבע האחרון שלו חוללה הקבוצה הביתית מהפך וניצחה בהפרש של 8 נקודות. כדי למחוק את ההפסד מהמפגש הראשון תצטרך מעלה אדומים לנצח בפער של 9 נקודות או יותר. במידה ותנצח בהפרש של 8 נקודות בדיוק ושתי הקבוצות תסיימנה את העונה במאזן זהה - ההכרעה תקבע במשחק שלישי שיתקיים בסיום העונה באולם נייטרלי.

בקרבות הצמרת בצפון אגב, אין הרבה חדש. כפר סבא - שעדיין לא תלויה בעצמה - תארח את חדרה, שהבטיחה את הישארותה בליגה בתחילת השבוע, ותקווה לניצחון של גלבוע ברוש על מגדל יזרעאל שישיב אותה למקום הראשון בטבלה.

בזמן שקרבות התחתית בצפון הוכרעו, בדרום עדיין נכונו לנו שבועות מסקרנים. אתמול גברה מכבי פתח תקווה על עירוני קריית אונו 72:82, ובלי להכניס אתכם לחישובים מסובכים - נגיד שהבטיחה לעצמה באופן מעשי את המקום בליגה לעונה הבאה (להבנת הסיכון התיאורטתי מוזמנים לשלוח לנו מייל ונכוון אתכם למי שצריך). נחל שורק תארח את איילות, שהם תתארח בעצמה מודיעין ומכבים תגיע לשדרות - מי מהן שתמעד - עלולה להסתבך. לקראת המחזור הבא ננסה לעשות לכם קצת יותר סדר.

שאר המשחקים שיתקיימו יהיו חסרי השפעה. השארנו לכם את הרשימה למעלה. עבור חלק מהקבוצות יהיו אלה משחקי הבית האחרונים לעונה המעייפת, ההזויה והמאתגרת הזאת. רגע לפני שהיא מסתיימת ושמגבלות התו הירוק נהדפות אל דפי ההיסטוריה - זו יכולה להיות אחלה הזדמנות, אם אתם בסביבה, לקפוץ ולדחוף את הקבוצה שלכם בפעם הכמעט אחרונה העונה.