ארצית: נברו בצפת, לוין ביבנה

אליצור יבנה ממשיכה להתחזק ועיבתה את הקו האחורי שלה עם הרכז אלון לוין שמגיע מצפת. מי שיחזור לקבוצה הצפונית הוא רועי נברו שהציג עונה טובה בלאומית במדי קרית מוצקין. עוד חדשות מהארצית: כפר קאסם צירפה את ג'ונתן בייז והשאירה לעוד עונה את צמד הותיקים, אשקלון את אלון ששון.


| safsal

 

קבוצות הליגה הארצית מעלות הילוך בהכנות לעונת המשחקים הקרובה, ומי שממשיכה להציג חלון העברות מרשים היא היורדת הטריה יבנה שממש לא רוצה להישאר כאן יותר מדי. השבוע צירפה הקבוצה מהשפלה את הרכז אלון לוין (26, 1.84), ששיחק בשנים האחרונות במ.ס. צפת מהמחוז הצפוני של הליגה. לוין נחשב גם לשומר טוב וגם לקלעי טוב, ולפני צפת העביר גם כמה שנים טובות בליגה הלאומית במדי אשקלון, עפולה ומגדל העמק. לוי מצטרף לקו האחורי הנהדר של יבנה - שכזכור כולל גם את אלעד הופמן וגרנט גרינברג.

צפת עצמה לא נשארה מאחור, והשיבה את רועי נברו (25, 1.90) שחוזר לקדנציה נוספת בקבוצה. את העונה האחרונה חילק נברו בין אליצור נתניה (במחצית הראשונה של העונה) למכבי קרית מוצקין בליגה הלאומית, וסיים עם ממוצעים של 10.3 נקודות ו- 4.8 ריבאונדים למשחק. כאמור נברו חוזר לעונה נוספת בצפת בה שיחק בעונת 19/20, כשבנוסף שיחק בארצית גם בנעם, עכו ונצרת עלית.

נמרוד כהן יעמוד על הקווים במכבי פ״ת בעונה הקרובה במחוז דרום. כהן אימן בשנים האחרונות את מכבים רעות שנשרה העונה לליגה א׳ (לא אחרי שנלחמה על מקומה עד למחזורי הסיום) והוא יעמוד על הקווים ב״עולמות״ אחרי שרן ששון, שכבר הגיע לסיכום עם הקבוצה, חזר בו. שני שחקנים שימשיכו מהעונה שעברה: הסנטר ניב סולומון (29, 2.04) והפורוורד המקומי אופק לוי (21, 1.95).

הפועל כפר קאסם, שהחתימה בסוף השבוע את אופק בוגדנובסקי - צרפה לשורותיה את הקלעי ג׳ונתן בייז (30, 1.91) שמגיע אחרי שנתיים בשומרון. את הקו האחורי של הקבוצה ימשיכו להוביל הותיקים אבי אליהו (34, 1.80), שנבחר לחמישיית העונה בצפון לפני שנתיים, ודורי אסף (34, 1.87), שבמהלך הקריירה המוצלחת שלו גם זכה באליפות הלאומית עם נס ציונה. טל קרפלס לא ימשיך בקבוצה בעונה הקרובה, תזכירו לנו מחר - ונגלה לכם מהו היעד המעניין שבחר בו.