ארצית: נצחונות לעכו וכפ"ס

שני משחקי השלמה נערכו אמש במסגרת המהחזור ה-10 בארצית צפון. הפועל כפ"ס המוליכה ניצחה בבית את הפועל נעם במשחק שהיה הצמוד ברובו, עם 36 נקודות (!) של איתי קרביוב. הפועל עכו, סגנית המוליכה, גם היא סיימה את הערב עם ניצחון מול צעירי גלבוע ברוש בהובלת לירן מורן שקלע 27. שתי המנצחות יפגשו בשבוע הבא לקרב ראש בראש על המקום הראשון.


| לילך וייס

 

הפועל כפ"ס - הפועל נעם 77:98

אפשר להגיד שהתוצאה במשחק די משקרת. נעם שלאחרונה מתקשה לייצר מומנטום חיובי ולחבר שני נצחונות רצופים הגיעה לכפ"ס למפגש מול המוליכה שלא הפסידה מאז המחזור השני, והייתה בתמונה במשך 3 וחצי רבעים ונשארה צמודה מאוד למארחת. לקראת הסיום כפ"ס הצליחה סוף סוף לייצר מומנטום שהוביל לבריחה הגדולה ולניצחון.

קלעו לכפ"ס: איתי קרביוב 36 (11/13 ל-2, 8 רב'), יותם שירן 19, בר אזולאי 12, לירז אריאלי 11 (6 אס'), אור מורדוך 8, טמיר אריאלי 6 (4 אס'), יונתן לוי 4 (6 רב'), טל חדד 2.

 

גלבוע מעיינות ברוש - הפועל עכו 95:75

גלבוע בסגל חסר מאוד התקשתה להתמודד עם הקצב של אחת מקבוצות ההתקפה הטובות בליגה, ורשמה הפסד נוסף שמשאיר אותה בחלק התחתון של הטבלה. למרות רבע ראשון טוב שלהם, ברבע השני עכו כבר השתלטה על המשחק ועם ערב מצויין של לירן מורן ברחה ליתרון דו ספרתי גבוה שנשמר עד הסיום.

המארחים פתחו טוב את המשחק כשהם עולים ליתרון 0:6, אלי סרור בצד השני החזיר את עכו לתמונה. הרבע הראשון המשיך צמוד כשגלבוע עם שלשה של נטע גל שמרה על יתרון קל. לקראת סוף הרבע עדו התפוצצה עם 4 שלשות (טל פרסלני ואופק בוגדנובסקי) והפכה את התוצאה בדרך ליתרון 23:21 בסוף הרבע הראשון. המומנטום המשיך עם האורחים בתחילת הרבע השני כשלירן מורן ב-9 נקודות רצופות הגדיל את הפער. שלשות של שגב גרילק וגל שמרו את גלבוע קרוב, פרסלני ועידו קוזי'קרו עם נקודות בצבע הגדילו שוב ל-44:37 בהפסקה.

גל המשיך לקלוע מחוץ לקשת בתחילת הרבע השלישי, אבל התקשה להחזיק את גלבוע בתמונה לאורך זמן. עכו המשיכה לקלוע בקצב גבוה כשההגנה המקומית התקשתה לעצור בצבע את מורן שהוסיף גם אחת מבחוץ. סל ועבירה של קוז'יקרו סגרו את הרבע השלישי על 67:52. הרבע האחרון היה דומה לקודמו כשפרסלני, מורן וסרור ממשיכים את הבריחה של עכו. צעירי הגלבוע קלעו היטב מחוץ לקשת (3 שלשות של גרילק) אבל זה לא הספיק להם כדי לחזור לתמונה. בסיום 95:75 עכו.

קלעו לגלבוע ברוש: נטע גל 16, שגב גרילק 14, אלון מורגנשטרן 11, עמית בראס 9,יובל כוכבי, בן ממן ושי סרוסי 6 כ"א, ים בן צבי 5, דביר אוחנה 2. כן שותפו עמית ראובן, עומר אלבז, ירין תורגמן.

קלעו לעכו: לירן מורן 27, טל פרסלני 19, אופק בוגדנובסקי 15, עידו קוז׳יקרו 13, אליה סרור 12,  אילן נניקשווילי, בר חג׳בי וטל ויונטה 3 כ״א. כן שותפו גל ויונטה וניר מזרחי.