ארצית: סוגרים סיבוב במשחקי עונה

לא יכולנו לבקש יותר טוב למחזור ה-11 בארצית - בצפון כפ"ס המוליכה פוגשת את עכו השניה, בדרום רחובות ומעלה אדומים שנמצאות באותו מאזן כמו המקום הראשון נפגשות ראש בראש. גם נועלות הטבלה בדרום, רמלה ושדרות, נפגשות למשחק שאולי יוציא אחת מהן לדרך חדשה. גם בצפון משחקי תחתית חמים כשמעלות מארחת את גלבוע וועמק חפר את ביאליק.


| אדי מינץ, ענר חתואל

דרום

הפועל חבל איילות – מכבי אליצור פ"ת 93-84 (התקיים ביום שישי)
מכבי עירוני ר"ג (1) – הפועל לוד (6) (19:00, תיכון חדש, ר"ג)
מכבי רחובות (2) – מכבי מעלה אדומים (3) (19:30, תיכון קציר, רחובות)
אליצור גבעת שמואל (5) – מכבי שוהם (10) (20:30, בי"ס נריה, גבעת שמואל)
מכבי מכבים/רעות (9) – אליצור נחל שורק (4) (20:30, תיכון מור, מודיעין)
מכבי שדרות (12) – אליצור רמלה (11) (21:00, גיטיס, שדרות)

 

המחזור שינעל את הסיבוב הראשון טומן בחובו שני משחקים מרתקים וקריטיים במאבקי הצמרת והתחתית. בצמרת צפוי לנו משחק נהדר בין שתיים מהמועמדות לעליייה, רחובות השנייה ומעלה אדומים השלישית. שתיהן מחזיקות במאזן זהה (1-9, הפסד בודד לר"ג) ומציגות עונה נהדרת עד כה. השתיים גם מחזיקות בהתקפות הטובות ביותר בליגה (85.8 ו-82.6 נק' בממוצע למשחק) ובהגנות מעולות ואם שתיהן ימצו את הפוטנציאל הטמון בהן מצפה לנו כאן יופי של משחק.

בצד השני של הטבלה מצפה לנו משחק חשוב גם כן, אם כי איכותי מעט פחות, כששתי האחרונות יפגשו למשחק ראש בראש. רמלה שפיטרה בשבוע שעבר את איתי לוי מחפשת מאמן שיציל אותה ותגיע למשחק כשעל הקווים עומד יולי קובלנץ, מאמן הנוער של המועדון כמאמן זמני. רמלה שחווה עונה נוראית עד כה תנסה להימנע מהפסד שיקרב אותה עוד צעד לליגה א'. לשדרות נטולת הציפיות אין הרבה מה להפסיד ומקבלת כאן הזדמנות לנצח יריבה לחוצה ועצבנית, ניצחון שגם יקפיץ אותה מעליה.

בשאר הליגה המוליכה עירוני ר"ג שספגה הפסד ראשון בכל המסגרות בשבוע שעבר למכבי פ"ת, תארח את הפועל לוד ותרצה לרשום ניצחון שיכתיר אותה לאלופת החורף. גבעת שמואל שהפסידה לנחל שורק בשבוע שעבר תארח את שוהם המידרדרת שלא ניצחה כבר 7 משחקים רצופים, ותנסה לקטוע את הרצף דווקא מול חניכיו של אריאל פשין. מכבים שהניצחון בשבוע שעבר על רמלה נתן לה אוויר חשוב תנסה לרשום וי שני ברציפות שיקדם אותה עוד צעד במעלה הטבלה כשתארח את נחל שורק, כשלמרות פער חמש המקומות, רק ניצחון בודד מפריד ביניהן.   

 

צפון

הפועל עכו (1) - הפועל כפ"ס (2) (18:00, משה שרת, עכו)
ביתר כפ"י (3) - מ.ס. צפת (4) (19:00, איש שלום, כפר יונה)
הפועל מעלות (11) - גלבוע מעיינות ברוש (10) (19:30, הזית, מעלות)
הפועל עמק חפר (8) - מכבי קרית ביאליק (12) (20:00, רופין)
הפועל נעם (7) - הפועל כפ"ק (6) (20:00, חט"ב יערת העמק, מגדל העמק)
מכבי חדרה (9) - עירוני קרית אונו (5) (20:30, תיכון חדרה)

 

איזה מחזור מדהים מצפה לנו. זה לא רק משחק העונה בעכו בין המובילה מכפ"ס לסגניתה המארחת (ואפילו אין משחקים, לשם שינוי, שנדחו ליום שלישי), אלא גם שלל מפגשי ראש בראש. הצפיפות חוגגת ורק שני ניצחונות מפרידים בין המקום השלישי ל-11. מדהים. הליגה פשוט התחלקה (כמו כל דבר בצבא) לשלשות. הראש (כפ"ס-עכו-כפ"י), החזה (צפת-אונו-כפ"ק), כולן עם 15 נק' והבטן (עמק-חדרה-גלבוע-מעלות) במאזן זהה של 6:4 ורק ביאליק (10:0) אולי כבר השלימה עם הירידה.

משחק העונה, כאמור, יפגיש שתי קבוצות שלא הפסידו מנוב' והן מגיעות ברצף מרשים שעבור אחת מהן הוא יפסק. ניצחון חוץ של כפ"ס די יסגור עניין, ניצחון בייתי של עכו יפתח את המאבק על יתרון הביתיות לקראת הפלייאוף. גם ההפרש-קריטי. מי שעוד יפגשו אלה שלושת מלכי הסלים של הליגה, קרביוב ושירן (מכפ"ס) ופרסלני מעכו. כפ"ס קולעת בחוץ 80 (לעומת 96 בבית) ולעכו יש הרבה יותר מה להפסיד. לדעתי חומות עכו לא יפרצו.   

כפ"י-צפת, השלישית מול הרביעית, גם זה יופי של קרב צמרת, מאבק פלייאוף אמיתי. איפה הבעיה? כפ"י ניצחה השנה רק פעם אחת בביתה. צפת ניצחה השנה רק פעם אחת מחוץ לביתה. מישהי מהן תשבור את המסורת. לפני כפ"י עומד רצף של שלושה משחקי בית ואם היא רוצה לשמור על מקומה - היא צריכה להתחיל לנצח אותם. עוד משחק מרתק יתקיים במעלות (11) שתארח את גלבוע (10), שתיהן במאזן 6:4, וממוקמות לצערן במקומות המובילים לליגה א'. גם ההפרש, עקב הצפיפות והמיקום הקריטי, חשוב ממש. משחק פתוח. מעלות מסתמכת על ההגנה, גלבוע חוטפת 93 נק' במשחקי חוץ.  

הקבוצה הכי חמה בליגה, עמק חפר, תארח את הקבוצה שנראה שכבר הרימה ידיים מביאליק ונראה שהאחרונה, תרתי משמע, תסגור סיבוב נקי מניצחונות. קרב פלייאוף נוסף יערך במגדל העמק כשהפועל נעם (השביעית) תארח את כפ"ק (השישית) כששתיהן עם מס' נק' זהה. שתיהן מגיעות אחרי הפסדים. האורחת לא ממש מצטיינת במשחקי חוץ, נעם די בייתית וזהו יתרון לא קטן. עוד משחק מעניין יתקיים בחדרה (מקום 9) שתארח את אונו (מקום 5). כל תוצאה פה יכולה להקפיץ/להוריד את אחת הקבוצות 3-4 מקומות בקלות. אונו טרם ניצחה בחוץ. האם הפעם?

בהצלחה לכולם. אחלה ליגה. שימו צעיף, תלבשו מעיל ובואו למגרשים. קר בחוץ. חם בפנים.