ארצית: עוד קרב צמרת

מחזור מלא השבוע בצפון, וזה הולך להיות כיף. במוקד: כפר קאסם מתארחת בשומרון לקרב צמרת מרתק, בצד השני של הטבלה מעלות מארחת את גבעת שמואל לקרב תחתית קריטי. כיף גם בדרום: מעלה אדומים מגיעה לרמלה, לוד לפתח תקווה וקרית אונו לשדרות. במשחק מוקדם בשישי: ניצחון לאיילות על שהם.


| אלירן כהן

 

צפון:

הפועל כפ"ס - הפועל גלבוע מעיינות ברוש (19:00, תיכון היובל, כפ"ס. בסיבוב הקודם: 86:55 לכפ"ס)
מכבי עירוני כרמיאל - בית"ר כפר יונה (20:00, היכל הורוביץ, כרמיאל. בסיבוב הקודם: 91:101 לכפר יונה)
הפועל מעלות - אליצור גב"עש (20:00, הזית, מעלות. בסיבוב הקודם: 49:98 לגבע"ש)
מכבי קרית ביאליק - מ.ס. צפת (20:00, הרקפות, קרית ביאליק. בסיבוב הקודם: 74:89 לצפת)
אליצור מ.א. שומרון - הפועל כפר קאסם (20:30, כפר תפוח. בסיבוב הקודם: 81:93 לכפר קאסם)
מכבי חדרה - הפועל עמק חפר (21:00, אנרבוקס, חדרה. בסיבוב הקודם: 78:107 לעמק חפר)

 

דרום:

הפועל חבל איילות - מכבי שהם 111:115 (אחרי הארכה)
מכבי אליצור פ"ת - הפועל לוד (19:00, עולמות, פ"ת. בסיבוב הקודם: 97:114 ללוד)
אליצור רמלה - מכבי מעלה אדומים (19:30, קרית מנחם, רמלה. בסיבוב הקודם: 76:90 למעלה אדומים)
מכבי שדרות - עירוני 'שיקו' קרית אונו (20:45, יד בנימין. בסיבוב הקודם: 66:100 לקרית אונו)

 

בשעה טובה, בשבוע האחרון כל קבוצות הליגה הארצית עלו למספר משחקים דו ספרתי. הפערים עדיין גדולים, אבל מתחילים להצטמצם, ועם עוד 2-3 מחזורי השלמה תמונת המצב תשקף הרבה יותר את המציאות. והמציאות מעניינת. מי שניצלה את משחקי ההשלמה שלה בשבועות האחרונים כדי לטפס במעלה טבלת המחוז הצפוני היא הפועל מגדל יזרעאל, שדווקא תנוח הערב, אבל טיפסה בשבועות האחרונים עד למקום השלישי.

מי לא ינוחו היום? במוקד המשחקים הערב תארח אליצור שומרון (8/14) את הפועל כפר קאסם (6/10) שמבינה שהפסד נוסף די יחסל את סיכויי העליה שלה ללאומית. גם בתחתית צפוי קרב מעניין במיוחד כשמעלות (0/11) תארח את גבעת שמואל (3/14) למשחק שהיא לגמרי לא יכולה להפסיד אם היא עוד רוצה לשמור על סיכוי קטן להישארות.

מהמפגש בין הפועל כפר סבא, מוליכת הטבלה, להפועל גלבוע / ברוש, אנחנו לא בטוחים שתצא ההפתעה של הערב (אם כי זוהי בדיוק מהותה של הפתעה), אבל אולי באחת מהשלושה האחרים: כרמיאל תארח את כפר יונה, ביאליק את צפת, וחדרה את עמק חפר.

במחוז הדרומי, מאידך, יתקיימו הערב שלושה משחקים בלבד. במשחק שפתח את המחזור ביום שישי גברה הפועל חבל איילות על מכבי שהם בתום הארכה ודרמה גדולה והתאוששה מההפסד לרחובות במחזור האחרון. מוזמנים לצפות כאן בתקציר המשחק ובקאמבק המרשים של איילות בדקה האחרונה.

והערב - בזמן שקריית אונו תגיע לשדרות ותקווה לא למעוד, ייערכו שני משחקים מעניינים - מעלה אדומים תתארח ברמלה למשחק שעלול להיות מוקש מאוד גדול עבורה מחד, אך יחזיר אותה למקום הראשון בטבלה בכל מצב מאידך, בשל העובדה שרחובות תנוח השבוע. אליצור פתח תקווה תארח את לוד - שתי קבוצות שאיבדו גובה, כל אחת בזמנה, ורוצות את הניצחון הזה כדי להמשיך לשמור על מקומן בחלק העליון של הטבלה.